دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
رازهای نگهداری از گیاه سینادنیوم در آپارتمان
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گل سینادنیوم یک گیاه زینتی است که برگ‌هایش به‌صورت بریده‌شده و گل‌هایش به‌صورت تکی یا چندتایی به‌ عنوان گل‌ های ساختمانی و داخلی استفاده می‌شوند. این گیاه در مناطق گرم و مرطوب قاره‌های آمریکا و آسیا رشد می‌کند.

روش نگهداری از گل سینادنیوم

برگ‌های سینادنیوم به‌صورت یک چشمه شکل به‌رنگ سبز تیره با تکیه بر رنگ سبز غلیظ و خردلی در برخی از گونه‌ها، با گل‌هایی سفید یا سفید به‌همراه نوارهای سبز رنگ همراه هستند.

این گیاه از نظر نور، به‌عنوان یک گیاه سایه‌دوست شناخته می‌شود و برای رشد به نور کافی نیاز ندارد و اگر به نور خورشید نزدیک شود، برگ‌هایش ممکن است سوختگی پیدا کند. بهترین دمای برای رشد سینادنیوم در محدوده 18-24 درجه سانتی‌گراد است و باید به‌صورت متناوب آبیاری شود. همچنین برای رشد سالم این گیاه، باید زمین آن را به‌صورت منظم تغییر داد و از کودهای مخصوص گیاهان زینتی استفاده کرد.

آبیاری گیاه: نیاز آبی گیاه متوسط تا کم بوده و نسبت به خشکی، مقاومت قابل ملاحظه ای از خود نشان می دهد به طوریکه در طراحی فضای سبز در مناطق خشک و کم آب زیاد به کار می رود.

روش نگهداری از گل سینادنیوم

توجه داشته باشید، آبیاری باید زمانی انجام شود که خاک گلدان تقریبا خشک شده باشد. خیس و غرقاب کردن خاک یا بستر دایم مرطوب باعث زردی و ریزش برگ و پوسیدگی ریشه میشود.

نور مناسب برای گل سینادنیوم

نور مناسب برای این گیاه نور کامل خورشید ولی غیر مستقیم است میتوانید گلدان را در مکانی قرار دهید که در ساعات اولیه روز بین هفت صبح تا نه صبح که تابش نور زیاد نیست نور مستقیم را دریافت کند و بقیه ساعت های روز نور فیلتر شده تا رنگدانه های برگ بیشتر شود .

سینادنیوم در مکانهایی با نور کم هم رشد میکند اما رنگدانه های روی برگ در این مکانها تشکیل نشده و برگها سبز رنگ است. نور مستقیم مخصوصا نور شدید ظهر تابستان باعث سوختگی برگ میشود.

منبع : مجله گلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits