دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
چند راه ساده که با انجام دادنش دیگه کلیداتون رو گم نمی کنید
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مشخصا گم کردن کلیدهای خانه یا محل کار یکی از گم کردن‌هایی است که می‌تواند ساعت ها وقت ما را تلف کند و یک روز بسیار بد و پر از استرس را برای ما رقم بزند.

گم شدن کلید از مشکلاتی است که برخی از افراد با آن درگیر هستند. تنها به کمک روش های ساده و کاربردی میتوان از گم کردن کلید ها جلوگیری کرد.

چگونه هرگز کلیدهایمان را گم نکنیم؟

حتما برای تان پیش آمده که می خواهید با عجله خانه را ترک کنید اما ناگهان متوجه می شوید که کلید هایتان را جا گذاشته اید و همه مشکلات؛ درست از همان جا شروع می شود که احتمالاً خودتان را سرزنش هم می کنید.

کلید های خود را رنگ کنید

برای این که از گم کردن کلید جلوگیری شود، باید کاری کنید که خیلی به چشم تان بیاید. می‌ توانید یک رنگ جیغ و بولد انتخاب کنید و روی کلیدتان بزنید تا باعث شود که مدام جلوی چشم تان باشد.

چکار کنیم کلیدمون رو گم نکنیم

یک عدد کیف دستی کوچک داشته باشید

کیف‌ های بزرگ معمولاً کار شما را سخت تر می کند و چیز های کوچکی مانند کلید داخل آن ها به راحتی گم می‌ شود؛ اما می‌ توانید کیف کوچک دستی داشته باشید و کلید را همیشه در جای مشخصی داخل آن قرار دهید.

محلی در خانه را برای قرار دادن کلید انتخاب کنید

می توانید یک عدد ظرف روی میز بگذارید یا کنار جا کفشی را انتخاب کنید و کلید ها را داخل آن بگذارید. بهتر است محلی که انتخاب می کنید نزدیک به درِ ورودی باشد تا هر زمان که خواستید خارج یا وارد شوید؛ کلید را خیلی راحت از آن جا بردارید و آن جا هم آویزان کنید که انجام این کار به یک عادت ناخودآگاه در شما تبدیل خواهد شد.

جاسوئیچی بزرگ داشته باشید

جاسوئیچی های بزرگ به شما کمک می کند که کلیدهای تان را راحت تر در دست بگیرید و راحت آن را پیدا کنید. از طرفی هم زمانی که کلید و سوئیچ بزرگ داشته باشید، آن را در هر جایی از کیف تان پیدا خواهید کرد.

جاسوئیچی کمک میکنه کلید زود پیدا بشه

مسیر روزانه تان را فراموش نکنید

گاهی اوقات بعضی از اعضای خانواده از شما می‌ پرسند که اگر کلید را گم کردی، پس بگو که آخرین بار آن را کجا دیدی؟ در چنین حالتی باید حواس تان باشد که همیشه از کجای خانه به کجا رفته اید یا اگر بیرون از منزل کلید را گم کرده اید، بدانید که از چه مسیری به خانه آمده اید که احتمال پیدا کردن کلید را بالا می برد.

حتماً بخوانید:
دعایی اعجاب انگیز برای پیدا شدن مال دزدیده شده

دعایی اعجاب انگیز برای پیدا شدن مال دزدیده شده

برای پیدا کردن دزد و اشیاء گمشده این ذکر را بخوانید ، دعا برای مال گمشده يا دزديده شده : اگر كسی با شرایط گفته شده آنرا انجام دهد محال است كه به گم…

تمرین صدا زدن را انجام دهید

وقتی که می خواهید لوازم داخل کیف تان را چک کنید، با صدای بلند آن ها را نام ببرید. زمانی که می خواهید از خانه خارج شوید و بفهمید که وسایل ضروری را برداشتید یا خیر، باید با صدای بلند نام تک‌تک اجسام را بگویید و آن ها را داخل کیف پیدا کنید. اگر این کار را در دل و ذهن تان انجام دهید و به زبان نیاورید، احتمال این که چند چیز را جا بگذارید بیشتر خواهد بود.

همیشه یک کلیدِ اضافه دست فرد قابل اعتمادی داشته باشید

اگر سابقه گم کردن کلیدهایتان را دارید توصیه می کنیم همیشه یک عدد کلید به یکی از اعضای خانواده بدهید تا اگر کلیدتان جا ماند و دیگر آن را پیدا نکردید، بتوانید از او بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (3 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !