دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
گل اقاقیا نماد چیست ؟
16
زمان مطالعه: 5 دقیقه
گل اقاقیا یکی از گل های پرطرفداری است که دارای معانی و نمادهایی می باشد. در این مقاله شما را با این نمادها آشنا خواهیم کرد.

گل اقاقیا نشانه چیست ؟

در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم با نماد گل اقاقیا آشنا خواهید شد. اقاقیا درختی زیبا و زینتی است که به سرعت رشد می‌کند. تنه این درخت پوستی به رنگ خاکستری تیره، سفت، سخت و ترک‌ خورده دارد.

پوست این درخت دارای برجستگی است. این درخت به صورت چند تنه‌ ای است. گلهای این گیاه خوشه مانند و به رنگ سبز می‌باشد که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می‌کند.

گلهای این گیاه معطر می‌باشد طوری که فضا را عطرآگین می‌کند. مدت زمان گلدهی این گیاه طولانی است و از اواسط فصل بهار تا پایان فصل تابستان می‌باشد.

گلهای این گیاه به صورت هرمافرودیت هستند. هر گل این گیاه به به طول 2 سانتیمتر می‌باشد. گلهای این گیاه جاذب حشراتی همچون زنبور عسل می‌باشد. برگهای مرکب و متناوبی دارد که طول برگهای آن بین 10 تا 16 سانتیمتر می‌باشد.

این گیاه تاجی گسترده و چتری مانند در حدود 25 متر دارد. درخت خزان پذیر می‌باشد طوری که با شروع فصل پاییز برگهای این درخت تغییر رنگ می‌دهد و به رنگ زرد طلایی تبدیل می‌شود و منظره زیبایی را پدید می‌آورد.

به صورت بونسای قابل کشت می‌باشد، کشت بونسای این درخت از محبوبیت فراوانی برخوردار می‌باشد. میوه گل اقاقیا همچون لوبیا نیام مانند و به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز می‌باشد.

برای طرح‌های فضای سبز، ویلاها و … از این درخت استفاده می‌شود. به صورت درختچه‌ای کوتاه رشد می‌کند که ارتفاع آن به 15 متر نیز می‌رسد. برای رشد نسبت به خاک حساس نیست و تقریباً در هر نوع خاکی رشد می‌کند.

گل اقاقیا نماد چیست

نماد گل اقاقیا

تاریخچه درخت اقاقیا

اقاقیا بومی مناطق از آمریکا می‌باشد. این درخت برای نخستین بار در سال 1603 میلادی از طریق آمریکا وارد اروپا شد. هر چند در گزارش دیگری زمان ورود این درخت به اروپا سال 1936 میلادی اعلام شده است.

به عنوان یک درخت جنگلی شناخته می‌شود. اقاقیا از مهمترین درختان وارداتی می‌باشد که وارد کشور شده است. در کشور مجارستان این درخت به عنوان درخت ملی شناخته می‌شود. این درخت در بیشتر مناطق جهان کشت می‌شود.

نماد گل اقاقیا

با توجه به نمادهای مثبت متصل به شکوفه های اقاقیا ، اینها عشق پاک و همچنین عشق پنهانی است.

همچنین نشان دهنده زیبایی در بازنشستگی است. در گذشته ، این نمادی برای فراماسونری بود به ویژه با نحوه تحمل روح و خلوص روح. وقتی صحبت از تشییع جنازه می شود ، گلی است که قیامت و همچنین جاودانگی را نشان می دهد.

شکوفه اقاقیا بسته به رنگ آن نمادهای مختلفی دارد. اگر خامه ای یا قرمز باشد ، به معنای ظرافت یا دوستی است. اگر زرد باشد ، این به معنای عشق پنهان است.

گل اقاقیای زرد و طلای کم رنگ قلب عاشقان را تسخیر کرده است. برای ویکتوریایی ها ، این گل یک عشق پنهانی را نشان می داد. هدیه دادن این گل به شخصی دیگر نیز نشان دهنده دوستی عمیق است.

گل اقاقیا نشانه چیست

معنی گل اقاقیا

خواص درخت اقاقیا

درخت اقاقیا علاوه بر زیبایی خواص بسیاری دارد. قسمت‌ های مورد استفاده این درخت شامل دانه‌، ریشه، و گل‌های آن می‌باشد. دانه‌های این گیاه پس از حرارت از حالت اسیدی خارج و قابل‌ استفاده می‌شوند.

گلهای این گیاه نیز پس از جوشانده شدن به عنوان یک مربای پر خاصیت قابل‌ استفاده می‌شود همچنین گلهای این گیاه را می‌توانید خشک‌ کنید و به عنوان دمنوش استفاده کنید. در ادامه با فواید گل اقاقیا آشنا خواهید شد.

 • گلهای اقاقیا خواص ضد اسپاسم دارد و بسیار معطر می‌باشد، گیاهی ادرارآور می‌باشد.
 • این گیاه به دلیل داشتن ترکیبات بنزوآلدهیدی ضد تومور می‌باشد.
 • مشکلات گوارشی را تسکین می‌دهد و در درمان ترش کردن معده، سوزش، سردرد، و ورم معده مفید و موثر می‌باشد.
 • از دمنوش یا عصاره گلهای این گیاه برای پاکسازی بدن استفاده می‌شود.
 • از دمنوش این گیاه برای درمان کیسه صفرا استفاده می‌شود.
 • به کاهش کلسترول خون کمک می‌کند.
 • در کاهش وزن افراد موثر است.
 • گلهای این گیاه در سرکوب سرطان و همچنین بیمارهای چشمی مفید می‌باشد.
 • برگ‌ ها و گلهای این گیاه در درمان و بهبود سوختگی مفید می‌باشد.
 • میزان مواد شیمیایی در ریشه، گل و دانه این گیاه ناچیز می‌باشد.
 • دانه‌ های درخت اقاقیا سرشار از پروتئین ، چربی، کلسیم، فیبر، فسفر، و انواع ویتامین و مواد معدنی می‌باشد.
 • روغنی را که از دانه‌های این گیاه استخراج می‌کند و همچنین اسانسی که از گلهای این گیاه به دست می‌آورند دارای فیستین، کوئرستین، میریستین و … می‌باشد.

همچنین بخوانید:

معنای نمادین گل نرگس : گل نرگس نماد چیست ؟

گل زنبق نماد چیست ؟

معنی رنگ های مختلف گل داوودی : گل داوودی نماد چیست ؟

گل آلاله نماد چیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (16 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits