دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
شرایط محیطی مناسب جهت نگهداری از گل اسکابیوسا سفید
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اسکابیوسا سفید یک گل زیبا و مقاوم است که به راحتی در باغچه رشد می کند. این گل در تابستان شکوفا می شود و گل های بزرگ و سفیدی دارد. اسکابیوسا سفید به آفات و بیماری ها مقاوم است و به مراقبت زیادی نیاز ندارد.

پرورش و نگهداری گل اسکابیوزا (اسکابیوسا)

گل اسکابیوسا را بانام گل سنجاقی نیز می شناسند این نوع گی بیشتر در تابستان دیده می شوند و دارای رنگ های سفید، بنفش، آبی هستند. مرکز گل اسکابیوسا سنجاقی شکل است که توسط گلبرگ ها احاطه شده است.

برای کاشت اسکابیوسا سفید، بهترین زمان اواخر زمستان یا اوایل بهار است. خاک را به عمق 15 سانتی متر شخم بزنید و کود اضافه کنید. گل را در سوراخی به عمق و عرض 30 سانتی متر بکارید. فاصله بین گیاهان را 50 سانتی متر در نظر بگیرید.

اسکابیوسا سفید به آفتاب کامل نیاز دارد. این گل به خاک مرطوب و حاصلخیز نیز نیاز دارد. در طول فصل رشد، خاک را به طور منظم آبیاری کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز به خاک کود اضافه کنید.

پرورش و نگهداری گل اسکابیوزا

شرایط نگهداری گل اسکابیوزا

اسکابیوسا سفید به هرس زیادی نیاز ندارد. فقط گل های پژمرده را هرس کنید تا گلدهی ادامه یابد.

اسکابیوسا سفید یک گل چند ساله است و می تواند چندین سال در باغچه زنده بماند. با مراقبت مناسب، این گل می تواند سال ها شما را به وجد آورد.

در اینجا چند نکته برای پرورش اسکابیوسا سفید آورده شده است:

اسکابیوسا سفید را در مکانی آفتابی بکارید.
خاک را به طور منظم آبیاری کنید.
در صورت نیاز به خاک کود اضافه کنید.
گل های پژمرده را هرس کنید.
اسکابیوسا سفید را در برابر آفات و بیماری ها بررسی کنید.
اسکابیوسا سفید می تواند به عنوان یک گیاه مرزی، یا به صورت تکی یا دسته ای در باغچه کاشته شود. این گل همچنین برای بریدن مناسب است و می تواند در دسته های گل استفاده شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits