دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
گلوسینگ مو : راهی برای رفع زردی مو بعد از رنگ کردن
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گلوسینگ‌ را بعضی کاسه زرد می‌ نامند که بعد از دکلره و رنگ مو و رنگساژ استفاده می شود. گلوسینگ تناژ زردی مو را از بین می برد و در دو روش سرد و گرم انجام می گیرد.

گلوسینگ مو چیست ؟

اگر عاشق رنگ کردن موهایتان باشید، حتما بارها مشاهده کرده‌اید که آرایشگران پس از انجام دکلره یا رنگساژ مو، از ترکیبات بنفش یا زرد رنگی بر روی موها استفاده می‌کنند. اما می‌دانید کاربرد این روش چیست و به چه تکنیکی معروف است؟ بله، از این تکنیک به عنوان گَلوسینگ موها یاد می‌شود.
این تکنیک جذاب روش‌های مختلفی داشته و باعث می‌شود که شما بعد از اتمام رنگ کردن موها، با رنگ مورد علاقه خود در آینه روبه رو شوید. برای آشنایی با گلوسینگ و انواع آن، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

گلوسینگ مو یک روش کاربردی برای بخشیدن جلوه شیشه‌ای یا شاین به موها محسوب می‌شود. آرایشگران از گلوسینگ با نام کاسه زرد هم یاد می‌کنند. گلوسینگ بعد از انجام دکلره، رنگ مو و رنگساژ قابل استفاده است. گلوسینگ به رفع تناژ زردی موها کمک کرده و در دو روش سرد و گرم صورت می‌گیرد. در ادامه به معرفی کاربرد و فرمول ساخت گلوسینگ سرد و گرم خواهیم پرداخت.

روش کار گلوسینگ

گلوسینگ گرم

در گلوسینگ گرم، از رنگ‌هایی با تناژ گرم برای رفع تناژ سردی موها استفاده می‌شود. برای مثال بسیاری از خانم‌ها به رنگ‌هایی با تناژ سرد علاقه دارند. اما دوست دارند که این رنگ موی سرد کمی تناژ طلایی گرفته و حالت گرم‌تری پیدا کند. در واقع این تکنیک برای از بین بردن براقیت و رفله‌های بنفش مو نیز به کار برده می‌شود.

روش کار گلوسینگ گرم چیست؟

تصور کنید که یک آرایشگر موهای یک خانم را دکلره کرده و به پایه ۸ یا ۹ رسانده است. حالا آن خانم از آرایشگر درخواست میکند که رنگ مویی با تم دودی را بر روی موهایش پیاده کند. سپس آرایشگر به رنگ کردن موها پرداخته اما در نهایت با نوعی تناژ سبزی بر روی مو روبه رو می‌شود.
در این شرایط آرایشگر باید رنگ‌هایی با تم گرم مثل رنگ طلایی، مسی، عسلی یا نسکافه‌ای را داخل کاسه ریخته و اکسیدان ۵٠ میلی‌لیتر ۳٪ را به آن اضافه کنید. حالا رنگ را روی موهای اعمال کرده و بعد از اینکه تناژ چرکی و ماتی مو به درخشندگی تبدیل شد، موها را شست وشو داده و در نهایت از کاندیشنر و ماسک موهای مقوی استفاده کنید.

در روش دیگری که برای گلوسینگ سرد استفاده می‌شود، شامپو ضد زردی + اکسیدان ٪۳ و ماسک مو (ترجیحا ضد زردی) را با هم ترکیب کرده و بعد از رنگساژ، به مدت ۱٠ دقیقه بر روی موها قرار می‌دهند.

رفع زردی مو با گلوسینگ مو

تکنیک گلوسینگ مو

در گلوسینگ سرد به از بین بردن تناژ زردی یا نارنجی مو پرداخته می‌شود. در واقع تکنیک گلوسینگ سرد در نقطه مقابل گلوسینگ گرم قرار داشته و با عنوان کاسه گلوسینگ بنفش نیز شناخته می‌شود.

اگر بعد از دکلره یا رنگساژ کردن مو با تناژ و رنگ‌های ناخواسته‌ای مثل زرد یا نارنجی در موها رو به رو شدید، از کاسه گلوسینگ بنفش برای رفع این وضعیت استفاده کنید. به این منظور متناسب با حجم موها رنگ بنفش یا آبی را با اکسیدان ۵٠ میلی لیتر مخلوط کرده و مقداری شامپوی ضد زردی را به آن اضافه کنید.

حتماً بخوانید:
چند روش خانگی برای از بین بردن زردی مو بعد از دکلره و رنگ

چند روش خانگی برای از بین بردن زردی مو بعد از دکلره و رنگ

رفع زردی مو : از بین بردن زردی و نارنجی مو دغدغه ای برای همه افراد به خصوص ایرانی ها است. زیرا ایرانی ها برخلاف اروپایی ها دارای موهایی با تناژ…

توصیه می‌شود که مقداری ماسک موی مغذی را نیز به مواد ذکر شده اضافه کنید. حالا گلوسینگ سرد را روی موها ریخته و به مدت ۷ دقیقه ماساژ دهید. بعد از گذشت این زمان موها را شسته و برای تقویت آنها و بالا بردن کیفیت کار، به اویل تراپی موها بپردازید.

منبع : روباناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (5 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits