مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ مارس ۲۰۲۳ میلادی
کیلس استارت خودرو : روشن شدن ماشین بدون سوئیچ ، آرزویی که تحقق یافت !
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید مهم‌ترین فناوری خودرو‌ها در سال های اخیر، تکنولوژی کیلس (Keyless) باشد؛ این تکنولوژی این امکان را برای راننده فراهم می‌کند که بدون نیاز به استفاده از سوئیچ خودرو، وارد آن شوید و بدون نیاز به سوئیچ اقدام به روشن کردن خودرو نمایید.

سیستم کیلس (Keyless) چیست و چگونه کار می‌کند؟

سیستم کیلس شاید یکی از کارامدترین آپشن‌های خودرو باشد که امروزه بسیار فراگیر شده و تقریبا تمامی خودروسازان مدرن از این سیستم بر روی خودروهای خود استفاده می‌کنند.
به گزارش دلگرم به نقل از خودروکار، کیلس استارتر یکی از کارامدترین و بهترین آپشن‎های خودرو بود که به شدت فراگیر شد. این سیستم در اواسط دهه 90 میلادی توسط شرکت "مرسدس بنز" ارائه شد.

در این سیستم، ریموت خودرو شما دارای یک فرستنده رادیویی برد کوتاه است که امواج رادیویی با برد کوتاه می‌فرستد. در این خودروها هنگامی که به خودرو نزدیک می‌شوید، ریموت سیگنال را به خودرو می‌فرستد و خودرو تشخیص می‌دهد که شما به آن نزدیک شده اید.

در این خودروها دیگر سوییچی برای استارت زدن وجود ندارد و تنها با فشار یک دکمه خودرو را روشن می‌کنید.

کیلس استارتر خودرو

در مدل‌های لوکس از و پیشرفته تر، با نزدیک شدن به خودرو، قفل درها و آینه بغل‌ها برای شما باز می‌شود و در صورت تنظیم کردن شیشه‌های خودرو و سانروف هم پیش از رسیدن به خودرو برای شما باز می‌شود. این سیستم Keyless Entry نام دارد.

در انواع پیشرفته از سیستم‌های کیلس، مهم نیست که خودرو یا شما چقدر فاصله دارد. می‌توانید در دفتر محل کار خود نشسته باشید و درهای خودرو خودتان را که در پارکینگ یا خیابان قرار دارد باز کنید.

البته یکی از معایب این سیستم الکترونیکی بودن آن است و به این معنا است که این سیستم‌ها قابلیت هک شدن دارند. در صورتی که دزدهای خودرو سیگنال ریموت کیلس شما را پیدا کنند قادر خواهند بود که درهای خودرو شما را مثل آب خوردن باز کنند و خودرو را استارت بزنند.
سال گذشته در کشور آمریکا چندین مورد دزدی خودرو به همین وسیله صورت گرفت.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است