مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
کوچکترین خانه زنجبیلی جهان ساخته شد اما بدون میکروسکوپ نمیتوان آن را دید!
10
کوچکترین خانه شیرینی زنجبیلی جهان که توسط تراویس کاساگراند ساخته شده است. برای نشان داد کوچکی آن را در کنار موی انسان قرار داده اند.

یک محقق کانادایی کوچکترین خانه شیرینی زنجفیلی جهان را ساخت - اندازه آن 1/10 موی انسان از نظر طول است.

کوچکترین خانه زنجبیلی

خانه شیرینی زنجبیلی تراویس کاساگراند با یک تاج گل، سقفی پوشیده از برف و البته یک درخت کریسمس تزیین شده است.اما احتمالاً نمی‌توانید همه اینها را بدون میکروسکوپ ببینید. این به این دلیل است که کاساگراند، یکی از همکاران پژوهشی در دانشگاه مک مستر در انتاریو، خانه‌ای ساخت که به گفته او تنها یک دهم موی سر است - و 20000 برابر کوچک‌تر از متوسط خانه‌های شیرینی که در فروشگاه خریداری می‌شود.

کوچکترین خانه زنجبیلی

این نمایشی از نبوغ، اگر جزئی باشد، جشن است. کازاگراند به سی‌ان‌ان گفت که امیدوار است این کار باعث ایجاد کنجکاوی علمی در افرادی شود که قبلاً هرگز به میکروسکوپ الکترونی فکر نکرده بودند.کاساگراند از میکروسکوپ پرتو یونی برای انفجار چهار دیوار و سقف از سیلیکون استفاده کرد. او حتی با ظرافت در در، پنجره ها و آرم های دانشگاه و مرکز کانادایی میکروسکوپ الکترونی آن را حک کرد، جایی که او مدل Wee را ساخت.

کوچکترین خانه زنجبیلی

او گفت: «بعضی از ساخت این سازه کاملاً غیر متعارف بود، بنابراین من مجبور شدم تکنیک‌های جدیدی بیابم.
همه اینها بر روی یک آدم برفی چشمک می نشیند، که خودش به اندازه کسری از تارهای حجیم موی انسان در کنارش است. در مقایسه، موها مانند یک تنه درخت عظیم به نظر می رسند.کار روزمره او بر کارآمدتر کردن مواد متمرکز است، بنابراین انفجار یک خانه شیرینی زنجفیلی و آدم برفی از سیلیکون یک کار بدیع بود - کاری که او امیدوار است جامعه علمی و جشن‌های کریسمس را تشویق کند تا از کار سخت و کوچک قدردانی کنند.
اما این اولین بار نیست که او یک کار کوچک را انجام می دهد: برای تولد 150 سالگی کانادا در سال 2017، او پرچم کوچک کانادا را در شاخه یک نامه به قیمت یک پنی کاشت. طول آن نیز 10 میکرومتر بود.در اینجا می توانید کلیپی از این خانه زنجبیلی میکروسکوپی را ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (10 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است