دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
آیا بهتر است موهایتان را خشک کوتاه کنید یا خیس؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
آیا باید موها را خیس کوتاه کرد یا خشک؟ در ادامه این مطلب، ما همه نکاتی را که باید در مورد نحوه انتخاب روش مناسب کوتاه کردن موها در خانه بدانید، به اشتراک گذاشته‌ایم.

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود به یک مدل موی جدید فکر کنید. در حالی که مراجعه به آرایشگر ساده‌ترین روش رسیدن به مدل موی دلخواه است، اما اگر به مهارت‌های خود اعتماد دارید، ممکن است از رفتن به آرایشگاه صرف نظر کنید و تصمیم بگیرید خودتان در منزل دست به کار شوید.
اگر تصمیم شما جدی است، چند نکته برای کوتاه کردن مو وجود دارد که باید قبل از انجام آن، در موردشان اطلاعات کسب کنید. ممکن است در مورد کوتاهی موی خیس یا خشک شنیده باشید.
اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام یک برای شما بهتر است و چرا آرایشگران در وهله اول موها را خیس کوتاه می‌کنند؟

کوتاهی موی خیس یا خشک؟ کدام بهتر است؟

تفاوت واقعی بین کوتاهی موی خیس یا خشک به تکنیک آن‌ها نیست، بلکه بیشتر در مورد برشی است که هر کدام ایجاد می‌کنند. آرایشگر شما احتمالاً بهترین تکنیک کوتاه کردن مو را برای رسیدن به خواسته شما می‌داند، اما اگر بخواهید خودتان در منزل موهایتان را کوتاه کنید، بهتر است تفاوت میان این دو را بدانید. هنگام تصمیم‌گیری در مورد این‌که آیا باید موهای خود را به صورت خیس یا خشک در خانه کوتاه کنید، باید سه عامل را در نظر بگیرید: بافت مو، مدل موی مورد نظر و نحوه مدل دادن به موهای خود.

کوتاهی مو

اگر موهایی دارید که مجعد یا فرفری است، احتمالا از خود می‌پرسید که کوتاهی موی خیس یا خشک کدام برایتان بهترین انتخاب است؟ در این مورد باید بگوییم که آرایشگر شما معمولاً موهایتان را خشک کوتاه می‌کند. این کار به او اجازه می‌دهد تا به راحتی با بافت و مدل طبیعی فرهای شما کار کند و آن‌ها را به گونه‌ای برش دهد که شکل آن‌ها واضح و پرپشت به نظر برسد. به طور مشابه، اگر قصد دارید یک مدل موی ناهموار مانند باب نامتقارن داشته باشید، کوتاهی موی خشک به شما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری مدل موی مورد نظر خود را پیاده‌سازی کنید.

چرا آرایشگران موها را خیس کوتاه می‌کنند؟

اگر موهای نازک یا ظریفی دارید که بافت آن صاف است، کوتاهی موی خیس یا خشک کدام بهتر است؟ در این مورد کوتاهی موی خیس ایده‌آل‌تر است. به همین دلیل است که آرایشگران موهای شما را خیس کوتاه می‌کنند. هنگامی که موهای خود را در خانه کوتاه می‌کنید، فقط به خاطر داشته باشید که وقتی موهای شما خشک می‌شود، نسبت به زمانی که خیس بود، کوتاه‌تر خواهد شد.

همچنین، اگر یک کوتاهی مو صاف را ترجیح می‌دهید (یک باب ساده یا چتری جلوی مو)، کوتاهی موی خیس بهترین گزینه خواهد بود. این تکنیک به شما کمک می‌کند تا موهای تمیز و دقیقی را که می‌خواهید به دست آورید.

روشی که قصد دارید موهای خود را حالت دهید نیز نقش بسزایی در نوع کوتاهی موی خیس یا خشک دارد. اگر از طرفداران موهای براق و صاف هستید، کوتاه کردن خیس ظاهر دقیقی را که می‌خواهید به شما می‌دهد. از آنجایی که مو در هنگام خیس شدن کشیده می‌شود، ظاهر مدل موی صاف و براق را بیشتر تقلید می‌کند. بنابراین زمانی که موهای خود را کوتاه می‌کنید، می‌توانید پیش زمینه‌ای از مدل موی مورد نظر خود نیز داشته باشید.

از آن‌جایی که موهای نازک و آسیب‌دیده را باید به روش خیس کوتاه کرد، اغلب آرایشگران ترجیح می‌دهند حین کوتاهی موهای مراجعه‌کننده را مرطوب کنند.
کوتاهی موی خشک نسبت به موی خیس مزایایی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کوتاهی موی خیس یا خشک

۱. کوتاهی موی خشک برای موهای موج‌دار، مجعد یا فر

کوتاه کردن موهای موج‌دار، مجعد یا فرفری در حالت خیس در واقع بسیار سخت‌تر از کوتاه کردن موهای صاف است. چون شما نمی‌توانید تشخیص دهید که وقتی موهایتان خشک شد ظاهر نهایی آن چگونه خواهد بود. پس همان‌طور که قبلا هم به کوتاهی موی خیس یا خشک در مورد موهای مجعد و فر اشاره کردیم، باید موهای شما به صورت خشک کوتاه شود.

به همین دلیل است که کوتاهی موی خشک برای موهای مجعد یک موهبت مطلق است. اساساً، این تکنیک به آرایشگر شما اجازه می‌دهد تا فرهایی را که باید کوتاه شود، انتخاب کند و اطمینان حاصل شود که آنها به طور منظم روی هم قرار می‌گیرند.

حتماً بخوانید:
کوتاه کردن مو و ناخن در چه روزهایی از ماه قمری مناسب است ؟

کوتاه کردن مو و ناخن در چه روزهایی از ماه قمری مناسب است ؟

در این مطلب بهترین و بدترین روزهای ماه قمری برای کوتاه کردن ناخن و موی سر و صورت و خاصیت اصلاح سر و صورت و ناخن در دین ، در هر روز از ماه قمری را…

۲. کوتاهی موی خشک برای دقیق‌تر شدن مدل موی شما

وقتی موهای شما خیس است، کشش بیشتری دارد؛ بنابراین طول آن ممکن است کمی با زمانی که خشک است متفاوت باشد. اما با خشک کردن موهای خود، آرایشگر شما بهتر می‌داند که دقیقاً چه مقدار مو را کوتاه و همچنین ظاهری واقعاً دقیق ایجاد کند. همچنین در پایان کار نیازی به سشوار کشیدن موها برای دیدن نتیجه نهایی نیست.

۳. ضرفه جویی در پول و زمان با کوتاهی موی خشک

به لطف تکنیک کوتاهی موی خشک، شما مجبور نخواهید بود ساعت‌ها وقت در سالن سپری کنید. نادیده گرفتن مرحله شستشو، حالت دادن و سشوار کشیدن موهایتان به این معنی است که سریع‌تر از آرایشگاه خارج می‌شوید.
اگر از مدل موی نهایی راضی هستید و نیازی به استایل اضافی ندارید (مانند فر کردن و بابلیس کشیدن)، می‌توانید در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

راهنمای جامع کوتاه کردن مو

۴. کوتاهی موی خشک برای حفاظت از موهای آسیب‌دیده

هنگامی که موهای شما خیس است، تمایل به جمع شدن روی هم پیدا می‌کند – حتی زمانی که آنها را شانه کنید. این می‌تواند تشخیص نوک‌های موخوره گرفته یا قسمت‌هایی از مو را که خشک‌تر و آسیب‌دیده‌تر هستند، سخت‌تر کند.
پس، هنگام انتخاب نوع کوتاهی موی خیس یا خشک برای افرادی که موهای آسیب‌دیده دارند، توجه کنید که روش کوتاهی موی خشک بهترین گزینه است. به این ترتیب می‌توانید محل‌های مشکل‌دار را ببینید و جایی که لازم است را اصلاح کنید.

حتماً بخوانید:
مدل کوتاهی مو جدید 1401 مطمئن باشید این مدلها را هیچ کجا ندیده اید!

مدل کوتاهی مو جدید 1401 مطمئن باشید این مدلها را هیچ کجا ندیده اید!

همه بانوان ممکن است برای تنوع و یا افزایش سلامت مو، موهای خود را کوتاه کنند. بیش از 50 مدل کوتاهی مو جدید فوق العاده شیک و بسیار جذاب را در انواع مدل…

۵. مشاهده سریع‌تر نتیجه با کوتاهی موی خشک

یکی از مزایای اصلی کوتاه کردن موی خشک این است که می‌توانید ظاهر جدید خود را همزمان با کوتاه کردن مشاهده کنید. چه از آرایشگر خود بخواهید که استایل موی همیشگی شما را اصلاح کند یا در حال امتحان کردن مدل موی شیک و جدید هستید، می‌توانید فوراً ببینید که نتیجه کار چگونه خواهد بود.

روش‌های صحیح کوتاهی مو

۶. تکنیک عالی کوتاهی موی خشک برای موهای هایلایت شده

همان‌طور که تشخیص نوک موخوره گرفته موهای خیس دشوار است، دیدن تغییرات ظریف روی موهای مرطوب نیز می‌تواند سخت باشد. به‌خصوص تغییراتی که در انتهای موهای شما به وجود می‌آیند.
انتخاب روش کوتاهی موی خیس یا خشک می‌تواند به آرایشگر شما کمک کند تا هر رشته موی رنگ شده را واضح‌تر ببیند و بسته به آن‌چه از ظاهر نهایی خود انتظار دارید، آن‌ها را اصلاح کند.

اگر برایتان این سوال پیش آمده که کوتاهی موی خیس یا خشک کدام یک بهتر است باید به شما بگوییم که به طور کلی، کوتاهی موی خشک روش بهتری نسبت به کوتاهی موی خیس است. چون در این روش نتیجه انتهایی واضح‌تر بوده و می‌توان به خوبی موخوره و سایر آسیب‌ها را تشخیص داد و اصلاح کرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits