مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
ببینید وقتی این کوسه خاکستری نزدیک می شود چه اتفاقی می افتد!
4
در این کلیپ میتوانید لحظه ای را که یک کوسه غول پیکر دندان های دندانه دار خود را به غواصی نشان می دهد را ببینید.اگر به دنیای شگفت انگیز زیر آب علاقمند اید تماشای این کلیپ را از دست ندهید.

غواصی در آب های پر از کوسه برای افراد ضعیف نیست. مت پریور، مربی غواصی از مرکز غواصی ساوث وست راکز، در حال شنا در آب در ساحل شمالی نیو ساوت ولز، استرالیا بود که با منظره عجیبی روبرو شد - یک کوسه پرستار خاکستری دندان هایش را به نمایش گذاشت. کوسه بزرگ دقیقاً به سمت او شنا کرد و به پریور ردیفی از دندان های دندانه دار را از نمای نزدیک نشان داد. پریور این حادثه را با دوربین GoPro خود ثبت کرده است - این چیزی است که فیلم نشان می دهد.

کوسه خاکستری

پیش از این، یک غواص کارکشته در انتهای کم عمق غار صخره ماهی، یکی از مکان های غواصی مرکز، در آب بود. فیلم کوسه پرستار خاکستری را نشان می‌دهد که به سمت پریور می‌آید، دهانش را باز می‌کند و سپس فک خود را باز می‌کند تا ردیفی از دندان‌های غول‌پیکر از دهان بیرون بیاید. پریور به وضوح این منظره را دید و کوسه شنا کرد.

کوسه خاکستری

مرکز غواصی ویدئویی از این حادثه را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد، و حتی افرادی که با کوسه ها آشنا هستند ممکن است حرکت فک کوسه را کمی ترسناک بدانند - اما غواصان نترسیدند آنها در توضیح این ویدئو نوشتند: سلام آقای دندانپزشک، لطفاً بررسی کنید که آیا ماهی در دندان هایم گیر کرده است یا خیر.

کوسه خاکستری

مردم از این فیلم باورنکردنی وحشت زده و تحت تاثیر قرار گرفتند. یکی از کامنت‌گذاران گفت: من آنقدر مجذوب این فک کوسه‌ها بودم که تا زمانی که برخی این عکس را گرفتند ثبت نشد، آن شخص قهرمان من است، عکس فوق‌العاده‌ای و بدون لرزش، وای.اوه عزیزم. من فقط همین را به کابوس های امشبم اضافه می کنم!کوسه های پرستار خاکستری به عنوان کوسه ببر شنی نیز شناخته می شوند و برخلاف ظاهر وحشتناکشان، به دوستی با انسان ها معروف هستند. غواص کریگ تیلور از شلهاربور در نیو ساوت ولز می گوید: «آنها اساساً لابرادورهای اقیانوس هستند، چیزی که من به مردم می گویم. آنها بسیار مطیع هستند، آنها به سمت شما شنا می کنند و از کنار شما می گذرند.

کوسه خاکستری

حافظان محیط زیست هشدار می دهند که کوسه پرستار خاکستری در خطر انقراض است. آدام استو، زیست شناس حفاظت از محیط زیست، دانشیار دانشکده علوم طبیعی می گوید: «کاری که کوسه پرستار خاکستری تمایل دارد انجام دهد این است که به صورت سالیانه به سمت بالا و پایین سواحل حرکت می کند و در مکان های تجمعی خاص در بالا و پایین ساحل شرقی توقف می کند.
حتی اگر شاهد نوساناتی مانند افزایش تعداد سایت‌های پرستار خاکستری در مکان‌های تجمع خاص باشید، لزوماً نشانه‌ای از افزایش جمعیت در کل نیست. ما باید مراقب کوسه پرستار خاکستری باشیم زیرا این کوسه بسیار در معرض خطر.ویدیو آن را می توانید اینجا ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (4 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است