دلگرم
امروز: جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
کلیسا ارتدوکس یونانی کجاست؟ + آدرس و عکس‌ ها
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کلیسای ارتدکس به عنوان زیباترین کلیسای یونان است که در خیابان شهید مفتح تهران قرار دارد. ارتدوکس در زبان یونانی به راست دینی ترجمه می‌شود. مرکزیت این کلیسا بر اثر اختلافاتی که در اصول الاهیاتی مردم ارتدوکس یونان به وجود آمد از هم پاشید.

معرفی کلیسای ارتدوکس یونانی

این کلیسا بسیار زیبا بوده و در میان جاذبه های تهرانی نیز علاقه مندان زیادی دارد. این کلیسا در زمانی که یونانی ها در این بوده و مهاجرت کرده اند، ساخته شده است. برای بازدید از این کلیسای دیدنی باید به خیابان شهید مفتح تهرانی سر بزنید. این کلیسا در چهارراه طالقانی قرار دارد. شما می توانید در این بخش با مکان های دیدنی تهران آشنا شوید.

 کلیسای ارتدوکس

معماری های کلیسای ارتدوکس

مرکزیت این کلیسا نیز بر اساس اختلافاتی در اصول الاهیاتی مردرم ارتدوکس یونانی بنا شد. مردم بیزانس که در اطراف کشورها پراکنده شده بود، در این نواحی ایران نیز سکونت داشتند و به همین دلیل این کلیسا را احداث کردند.

کلیسای ارتدوکس یونانی پیشینه تاریخی کلیسا:

این کلیسا که ابتدا به دلیل جدایی بیزانسی ها از رم غربی ایجاد شد، ویژگی های تاریخی زیادی دارد. قدمت این بنا از یک سو و از سوی دیگر نیز معماری زیبای این سازه می تواند برا شما جذابیت داشته باشد. همانطور که اشاره شد این کلیسا متعلق به یونانی ها می باشد.

کلیسای ارتدکس روسی

سازه کلیسای ارتدوکس

در سال های اخیر به دلیل مهاجرت های زیادی که از ایران به دیگر کشورها شده است، میزان بازدیدکنندگان آن از این کلیسا کمتر شده و یونانی های کمتری به این کلیسا سر می زنند. در این کلیسا نیز در برخی از ایام ویژه مراسم هایی برگزار می شوند که جذابیت های زیادی برای بازدیدکنندگان دارند. در حال حاضر در این کلیسا نیز کشیش دائمی وجود ندارد.

کلیسای ارتدوکس یونانی جذابیت های زیادی دیگری نیز دارد که شما از معماری آن ها بازدید خواهید کرد. این کلیسا امروزه یکی از زیباترین دیدنی های تهران می باشد که شما علاقه مندان از آن ها بازدید خواهید کرد. ویژگی های این کلیسا برای افرادی که به معماری های تاریخی علاقه مند هستند نیز بسیار جذاب می باشد.

کلیسای ارتدوکس یونانی

ویژگی های کلیسا:

این کلیسا دارای پله ها و نیم ستون هایی است که معماری بنا را زیبا کرده اند. در داخل ساختمان نیز می توانید مجسمه ای از معبد پارتنون بازدید کنید. این نواحی از گردشگران خارجی و داخلی بازدیدکنندگان زیادی دارد. شباهت این بنا به سازه های یونانی بسیار زیاد بوده و علاقه مندان و گردشگران زیادی نیز دارد. شما می توانید در اوقات مختلفی از زیبایی های این بنا بازدید کنید.

تصاویری از کلیسای ارتدوکس یونانی

منبع : آژانس عکس - آرگااین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (3 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !