دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
عکس/ کشف غیرمنتظره در کشتی تایتانیک بعد از 100 سال !
7
یک کشف عجیب و غیرمنتظره توسط کارشناسان از کشتی تایتانیک در اعماق اقیانوس

گردنبندی که یک قطعه دندان از یک کوسۀ باستانی منقرض شده موسوم به مگالودون به آن متصل بوده، اخیرا در بین بقایای کشتی تایتانیک کشف شده است. این کشف در جریان اسکن دیجیتال کشتی غرق شده اتفاق افتاد.

بعد از غرق شدن تایتانیک در سال ۱۹۱۲، برای مدتی بیش از ۱۰۰ سال این گردنبند در اعماق اقیانوس باقی مانده است. حالا شرکت ماژلان که یک کمپانی تحقیقات زیردریایی است تصویری از این گردنبند را در میان بقایای تایتانیک شکار کرده است.

تصاویری که از این اسکن دیجیتال به دست آمده، یک گردنبند طلایی را نشان می‌دهد که یک دندان مگالودون به آن متصل است؛ مگالودون کوسۀ عظیمی بود که بیش از ۲۳ میلیون سال قبل بر قلمرو اقیانوس‌ها حکمروایی می‌کرد.

عکس/ کشف غیرمنتظره در کشتی تایتانیک بعد از 100 سال !

مگالودون از هر کوسه‌ای که در حال حاضر زندگی می‌کند سریع‌تر شنا می‌کرد و آنقدر بزرگ بود که می‌توانست یک گاو دریایی را فقط با پنج گاز بخورد!

ریچارد پارکینسون مدیر شرکت ماژلان این کشف را «غافلگیرکننده، زیبا و نفس‌گیر» خوانده است. او می‌گوید: «خیلی‌ها نمی‌دانند که تایتانیک به دو بخش تقسیم شد و بین این دو قسمت در حال حاضر در مساحتی حدود سه مایل مربع، بقایای زیادی از این کشتی پراکنده شده است. تیم ما با چنان دقتی این محیط را اسکن کرد که بتوانیم چنین جزئیاتی را در آن ببینیم».

منبع: فرادیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (7 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits