دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۲ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
معرفی 10 کتاب بینظیر برای شناخت بهتر آمریکا
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اگر می خواهید درمورد آمریکا و نظام آن اطلاعات جامع و کاملی به دست آورید، می توانید کتاب هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد را مطالعه کنید و از آن ها بهره ببرید.

برای شناخت بهتر آمریکا چه کتابی بخوانیم ؟

آیت الله خامنه ای در یکی از سخنرانی های خود فرمودند که کتاب هایی در آمریکا نوشته شده که به نشانه های انحطاط آمریکا اشاره دارند. ایشان فرمودند:

رژیم آمریکا به شدّت دچار انحطاط سیاسی و انحطاط مدنی و انحطاط اخلاقی است. این هم تحلیل نیست؛ این را خودشان می گویند؛ این حرف سخنگویان و نویسندگان خودشان و صاحبان فکر از داخل خود آمریکا است. در این چند سال چند کتاب نوشته اند، با تیراژهای بالا در داخل آمریکا منتشر شده که برخی پرده ها را این کتاب ها بالا می زند.

یکی از این کتاب ها را که به فارسی ترجمه شده، بنده خواندم؛ پُر از شواهدِ همین انحطاط است؛ اوّل تا آخر کتاب نشان دهنده ی انحطاط نظام سیاسی آمریکا با حرکات رئیس جمهور آمریکا است. امپراتوریِ این جوری دیری نخواهد پایید.»

در ادامه کتاب هایی برای شناخت آمریکا را خواهید دید.

بهترین کتاب ها درمورد آمریکا

1. کتاب ترس ترامپ در کاخ سفید

در کشور آمریکا نویسندگانی وجود دارند که درمورد رفتار، تاریخچه و واکنش های رؤسای جمهور کتاب ها و مقالات متعددی می نویسند. یکی از نویسندگان مشهوری که حدود پنجاه سال در این حرفه سابقه دارد، آقای وودوارد است. او در دوره های مختلف رؤسال جمهوری آمریکا حضور داشته و درموردشان نوشته است.

کتاب ترس ترامپ در کاخ سفید درمورد رئیس جمهوری است که در داخل کاخ سفید در قدرت است و از آن تصویری عریان و شفاف ارائه می دهد. در واقع همزمان با ریاست جمهوری ترامپ، این کتاب حقایقی را درمورد او و ریاست جمهوری اش ارائه می دهد.

معمولا رؤسای جمهوری وقتی که از کاخ سفید بیرون می روند خاطرات خود را می نویسند اما چیزی که این کتاب را جالب کرده، این است که این حقایق وقتی که ترامپ رئیس جمهور است و هنوز در کاخ سفید است برملا می شود.

این کتاب حاصل مصاحبه هایی است که در آن نام افراد ذکر نمی شود و حقایق، آشفتگی ها، روابط، درگیری ها و ... که در کاخ سفید اتفاق افتاده اند بیان می شود.

کتاب شناخت آمریکا

کتاب برای شناخت بهتر آمریکا

2. کتاب در سایه های قرن آمریکایی

این کتاب توسط آلفرد مک‌کوی نوشته شده است و در آن به ظهور و افول قدرت جهانی ایالات متحده اشاره شده است. قرن آمریکایی یکی از اصطلاحاتی بود که در چند دهه ی پیش مطرح شد و اشاره به شکوفایی و اوج قدرت آمریکا داشت.

اما نویسنده در این کتاب مطرح می کند که چگونه قرن آمریکایی یعنی اوج قدرت آمریکا به سایه می رود و رو به افول است.

کتاب درمورد آمریکا

بهترین کتاب درمورد آمریکا

3. کتاب آمریکا: تور خداحافظی

این کتاب توسط یکی از نویسندگان به نام آقای کریست هجز نوشته شده است. در این کتاب نویسنده به مقایسه امپراتوری روم با امپراتوری آمریکا می پردازد و در آن زوال امپراتوری روم را به وضعیتی که در حال حاضر آمریکا در آن است، تشبیه می کند.

کتاب درباره آمریکا

کتاب برای شناخت آمریکا

4. کتاب جامعه‌ی انحطاط زده

این کتاب نوشته‌ ی آقای راس توتات است که در زمستان سال 2020 چاپ شده است. در این کتاب مسائل مختلفی بیان شده که در آن به بحث های اجتماعی و فرهنگی داخل جامعه‌ی آمریکا اشاره شده است.

همچنین درمورد فرهنگ ضعیف شده، سیاست های ناکارآمد و کند شده بحث شده و عوامل داخلی که موجب زوال و انحطاط جامعه آمریکا شده است را بررسی می کند.

کتاب درمورد نظام آمریکا

معرفی کتاب درمورد آمریکا

5. کتاب مرگ‌ های ناامیدی

این کتاب توسط نویسندگانی به نام آنه کیس و اَنگِس دیتون نوشته اند که هر دو آن ها اقتصاددان هستند. در این کتاب به تأثیر سرمایه‌ داری بر تغییر فلسفه‌ی زندگی در قشر کارگر سفید پوست آمریکایی اشاره شده است.

همچنین به بررسی علت خودکشی، اعتیاد، مصرف بیش از حد الکل و ... پرداخته اند و این عوامل را کمک کننده افول آمریکا دانسته اند.

کتاب درمورد جنایات آمریکا

معرفی کتاب برای آشنایی با آمریکا

6. کتاب آمریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

این کتاب یکی از کتاب های ایرانی است که موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی آن را منتشر نموده است. عناوین اصلی آن شامل هشت فصل به نام های «جامعه آمریکا»، «آمریکا و استکبار»، «آمریکا و حقوق بشر»، «آمریکا و تروریسم»، «آمریکا و سایر ملت‌ها»، «آمریکا و جهان استکبار»، «آمریکا و ایران» و «آینده آمریکا» می باشد.

منوچهر محمدی این کتاب را تدوین نموده و آن بر گرفته از نوشته‌ها، پیام‌ها و سخنرانی‌های مقام معظم رهبری و مواضع ایشان در قبال سیاست‌ها، توطئه‌ها و عملکرد دولت‌مردان آمریکا می باشد.

کتاب هایی درمورد آمریکا

کتاب ایرانی درمورد آمریکا

7. کتاب آمریکا شناسی

این کتاب توسط پرفسور حمید مولانا نوشته شده است و دارای سه بخش کلی است: «شناخت جامعه»، «شناخت نظام» و «شناخت فرهنگ». در هر یک ا این بخش ها به معرفی آمریکا پرداخته است.

در فصل سوم کتاب یعنی شناخت فرهنگ، مباحث فرهنگی نخبگان، صنایع فرهنگی و رسانه‌ها، آزادی و کنترل بیان، آمریکا به کجا می‌رود ذکر شده که با مطالعه این کتاب می توانید به راحتی اطلاعات کاملی درمورد آمریکا بدست آورید.

کتاب درمورد مردم آمریکا

کتاب خارجی درمورد آمریکا

8. کتاب جنبش وال استریت

این کتاب اولین کتابی است که توسط آمریکایی ها درمورد جنبش وال استریت نوشته شده است و توسط 60 نفر از بهترین اساتید و کسانی که خودشان به طور مستقیم در این جبش حضور داشتند، تدوین شده است. این کتاب می تواند اطلاعات کاملی درمورد چگونگی جنبش و اتفاقاتی که در آن رخ داد در اختیار شما قرار دهد.

کتاب درمورد سیاست آمریکا

کتاب درمورد فروپاشی آمریکا

9. کتاب آمریکا ستیزی چرا ؟

این کتاب به چگونگی پیدایش و پایایی نظام آمریکا می پردازد و در آن مباحثی مثل آمریکا ستیزی و بیگانه ستیزی بیان می شود که اولی مربوط به مکتب جهانی و دومی مربوط به احساسات ملی گرایانه است.

کتاب برای شناخت آمریکا

کتاب برای شناختن آمریکا

10. کتاب چرا مردم از آمریکا متنفرند ؟

این کتاب درمورد علت ها و زمینه های حادثه 11 سپتامبر است و به دخالت های آمریکا در سیاست های ملل دیگر و امور داخلی خودشان اشاره دارد و حادثه هولناک 11 سپتامبر را از زوایای مختلف بررسی می کند.

کتاب راجع به آمریکا

کتاب برای آشنایی با آمریکا

درواقع اگر ما ساختار و وضعیت اجتماعی که همین افراد طراحی می‌کنند را درک کنیم شاید به وضعیت الان انتخابات آمریکا و وضعیتی که جامعه‌ درگیر آن هست و تنش‌ها و مباحثی که در مناظرات مطرح می‌شود را بهتر بتوانیم اشراف داشته باشیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits