دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
کتابهایی که اشک شما را در می آورد!
2
در این مطلب ۹ کتاب غم‌انگیز و بسیار محبوب را معرفی کرده‌ایم که اشک شما را درمی‌آورد. این کتاب‌ها به افرادی توصیه می‌شود که دوست دارند احساساتی را تجربه کنند که شخصیت اصلی داستان احساس و تجربه‌ می‌کند.

کِتاب به پارسی سره نَسک یا نَبیگ مجموعه‌ای از برگه‌های نوشته شده، مصوّر، چاپ شده یا صفحه‌های خالی (صفحه سپید و نانوشته) است؛ که میتواند از جوهر، کاغذ (ورق)، پوست حیوانات یا مواد دیگر (چسب، نخ و…) ساخته شود.

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

اگر بمانم

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

«اگر بمانم» (انگلیسی: If I Stay) یک کتاب از گیل فورمن نویسنده آمریکایی است که در سال ۲۰۰۹ منتشر و در سال ۲۰۱۴ نیز یک اقتباس سینمایی از آن تهیه شد.

ادوارد عزیز

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

معجونی از گذشته و حال که در قالب داستانی زیبا روایت می‌شود. «ادوارد عزیز» نه تنها مراقبه‌ای است درباره بقا و زنده ماندن، بلکه مهم‌تر از آن زندگی را تعریف می‌کند که ارزش زیستن دارد. این کتاب سرشار از عشق است و امید؛ از مراقبت کردن و نگرانی برای عزیزان مان و از لحظات زودگذری که ما را به یکدیگر پیوند.

من پیش از تو

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

من پیش از تو (به انگلیسی: Me Before You) یک رمان عاشقانه نوشته جوجو مویس (جوجو مویز) است. این کتاب نخستین بار در ۵ ژانویه ۲۰۱۲ در بریتانیا چاپ شد. ادامه‌ای بر این کتاب با نام پس از تو نوشته شد که از طریق کتاب‌های پاملا دورمن در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر شد. این رمان تقلیدی از رمان هیچ چیز جاودانه نیست اثر سیدنی شلدون است.

مردی به نام اوه

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

مردی به نام اوه (سوئدی: En man som heter Ove) نام رمانی اثر فردریک بکمن نویسنده سوئدی است که ترجمه آن به انگلیسی را انتشارات سایمون شوستر چاپ و منتشر کرده است. در سال ۲۰۱۲ کتاب مردی به‌نام اوه در سوئد منتشر شد که همان سال بیش از ۶۰۰ هزار نسخه از آن فروش رفت. این کتاب در حال حاضر به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده، رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرده و فیلم برگرفته از کتاب با همین نام در ۲۰۱۶ در سینماهای جهان اکران شد. ترجمه فارسی رمان نیز در ایران منتشر شده است.

سمفونی مردگان

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

سمفونی مردگان عنوان رمانی نوشته عباس معروفی است. این رمان برندهٔ جایزه سال ۲۰۰۱ از بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سورکامپ شده‌است.

به خاطر خواهرم

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

کتاب «به خاطر خواهرم» رمانی نوشته ی «جودی پیکو» است که نخستین بار در سال 2004 وارد بازار نشر شد. «کیت فیتزجرالد» به گونه ای کمیاب از سرطان خون مبتلا است. خواهرش، «آنا»، به این خاطر به دنیا آمد تا «کیت» برای درمان هایی که با گذشت زمان فقط سخت و سخت تر می شوند، یک اهداکننده داشته باشد. اما وقتی در سیزده سالگی «آنا»، صحبت از پیوند کلیه به میان می آید، او وکیلی را استخدام می کند تا بتواند برای به دست آوردن حق تصمیم گیری در مورد بدنش، پدر و مادرش را به دادگاه بکشاند. «پیکو» چندین نقطه نظر روایی را به کار می گیرد تا مشاهدات و مقاصد هر شخصیت را به شکل عمیق به تصویر بکشد. این نویسنده در کتاب «به خاطر خواهرم»، با مهارت، شجاعت و شفافیت به کاوش در موضوعی پیچیده می پردازد و داستانی احساس برانگیز و تأثیرگذار با پیچ و خم هایی غیرمنتظره را به مخاطبین ارائه می کند.

پنج قدم فاصله

کتابهایی که اشک شما را در می آورد

داستان دو نوجوان ۱۷ و ۱۸ ساله به نام استلا و ویل را روایت می‌کند که آنها به بیماری نادر فیبروز سیستیک مبتلا هستند. همچنین ویل به بیماری سپاسیا بورخلدریا هم مبتلاست. این بیماری موجب می‌شود که این دو همیشه فاصله ایمنی را رعایت کنند و استلا به درمان ویل کمک می‌کند و....این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits