alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۷ مارس ۲۰۲۱ میلادی
15 کاردستی دهه فجر و 22 بهمن مناسب پیش دبستانی تا دبستان
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
کاردستی 22 بهمن و دهه فجر برای بهتر آشنا شدن کودکان پیش دبستان و تمام پایه های دبستان را در ادامه قرار داده ایم . دهه فجر و 22 بهمن ماه مبارک باد .

کاردستی های دهه فجر و 22 بهمن

ساختن کاردستی دهه فجر، یکی از موضوعات مورد علاقه دانش آموزان در این روزها است. برای ساخت کاردستی دهه فجر راه های مختلفی وجود دارد. والدین و یا مربیان می توانند دانش آموزان را در درست کردن کاردستی های مخصوص دهه فجر یاری کنند.

کاردستی گل لاله برای 22 بهمن

گل لاله نماد شهید و شهادت می باشد. یکی از کاردستی های زیبایی که می توانید درست کنید گلدان گل لاله است. برای درست کردن کاردستی گل لاله به کاغذ رنگی قرمز و سبز نیاز دارید . درست کردن این کاردستی بسیار آسان است و شما می توانید با کمی حوصله و خلاقیت و ایده گرفتن از تصاویر زیر گل لاله درست کنید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی کبوتر بمناسبت دهه فجر

این کاردستی بسیار آسان را با مقداری مقوای رنگی و یک تکه ربان پارچه ای تهیه کنید . برای تهیه این کاردستی تصویر پرنده و نامه را روی مقوا رسم کرده و برش دهید.سپس سوراخی را در گوشه نامه ایجاد کنید و ربان پارچه ای را از درون آن رد کنید و قسمت های انتهایی ربان را زیر بال پرنده بچسبانید و بر روی آن شعار بنویسید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی دهه فجر با کاغذ کشی

می توانید با کاغذ رنگی های مختلف و زیبا ریسه های مختلف درست کنید و با آن مدارس خود را تزیین نمایید.

برای تزیین دهه فجر از کاغذ رنگی های سبز، سفید و قرمز استفاده کنید و آنها را برش دهید و در کنار هم بچسبانید تا پرچم ایران تشکیل شود سپس آنها را با نخ به هم متصل کرده و برای تزیینات استفاده نمایید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

ساخت کاردستی دهه فجر با ریسه هایی به شکل گل لاله

برای درست کردن این کاردستی ، گل لاله را بر روی کاغذ ضخیم یا مقوا بکشید و سپس دور تا دور آن را برش دهید و با مداد رنگی، آب رنگ ، آن ها را به رنگ کنید و به شکل رنگ های پرچم ایران در آورید.

در قسمت سفید رنگ این کاردستی شعار های مرتبط با دهه فجر مانند "دهه فجر مبارک" یا "22 بهمن مبارک باد" بنویسید . با کنار هم قرار دادن این لاله ها و چسباندن آن ها بر روی یک نخ می توان ریسه های زیبایی تهیه کرد.

ساخت کاردستی دهه فجر با ریسه هایی به شکل پروانه

برای تزیین مدرسه تان برای دهه فجر می توانید ، پروانه هایی را روی یک مقوا رسم کنید و قیچی کنید و رنگ آمیزی نمایید . سپس دو عدد از پروانه ها را روبروی هم بر روی یک نخ کاموا بچسبانید با چسباندن تعداد زیادی پروانه روی نخ کاردستی زیبایی می توانید تهیه کنید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

آموزش درست کردن گل لاله برای ۲۲ بهمن

گل لاله نماد شهیدان است. یکی از کاردستی های زیبایی که می توانید برای جشن پیروزی انقلاب درست کنید گلدان گل لاله است. برای درست کردن کاردستی دهه فجر، مدل گل لاله ابتدا ۴ عدد از الگوی زیر را روی کاغذ یا مقوای رنگی بکشید. سپس دور تا دور آن را برش دهید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

حال هر چهار گل را از وسط تا بزنید. بعد مثل شکل زیر یک طرف هر گل را به طرف دیگر گل بعد بچسبانید.

15 کاردستی دهه فجر و 22 بهمن مناسب پیش دبستانی تا دبستان

اکنون دو گل به این شکل دارید. روی مقوای سبز دو عدد برگ مثل تصویر زیر درست کنید. یک ساقه گل نیز برای وصل کردن گل و برگ ها آماده کنید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

حال ساقه را وسط یکی از گل ها بچسبانید. بعد گل دوم را چسب زده و روی گل اول قرار دهید. برگ های گل لاله را در پایین ساقه بچسبانید.

می توانید با رنگ های مختلف تعدادی گل لاله برای تزیین جشن ۲۲ بهمن درست کنید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

مدل های دیگر گل لاله برای کاردستی دهه فجر

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

گل لاله برای کاردستی دبستان

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

آموزش درست کردن کاردستی دهه فجر با کاعذ کشی

ابتدا کاغذ رنگی های سبز، سفید و قرمز را برش دهید و مثل تصویر زیر در کنار هم بچسبانید. برای درست کردن کاغذ کشی باید چند تا از این کاغذ های سه رنگ را در کنار هم بچسبانید. زیرا وقتی کاغذ تا می‌خورد کوتاه‌تر می شود.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

حال کاغذ سه رنگ را باید تا بزنید. کاغذ را از عرض با فواصل ۱ سانتی متری منظم تا بزنید. توجه کنید که باید یک تا به روی کاغذ و یک تا به پشت کاغذ باشد. بعد ابتدا و انتهای کاغذ را با چسب یا منگنه به هم وصل کنید. طوری که حالت دایره پیدا کند.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

به این ترتیب کاردستی دهه فجر شما آماده شده است و می توانید برای تزیین جشن از این کاغذ کشی زیبا استفاده نمایید.

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی شرشره بمناسبت 22 بهمن

برای درست کردن این کاردستی می توانیم از کاغذ رنگی ها با رنگ های متفاوت استفاده کنیم ابتدا کاغذ رنگی را به صورت مستطیل های تقریبا دو سانتی به صورت یک اندازه در بیاوریم و بعد مدل نمونه آن را از وسط تا بدهیم و داخل هم بگذاریم و با منگنه پایین آن را دوخت بزنیم و بعد مدل نمونه دو سر نوار مستطیلی را به صورت قلب با منگنه دوخت می کنیم و این کار را ادامه می دهیم تا به اندازه ای که دوست داریم شرشره ما باشد حالا یک کاردستی مدرسه خیلی جذاب داریم که می توانیم از آن برای ایام دهه فجر استفاده کنیم .

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

که در نهایت به شکل زیر تبدیل میشود .

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

نمونه های دیگر از کاردستی 22 بهمن

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی 22 بهمن

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی دهه فجر

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی 22 بهمن برای مدرسه

کاردستی دهه فجر و 22 بهمن

کاردستی دهه فجر برای مهدکودک و پیش دبستانی

کودکان نیز به درست کردن کاردستی علاقه دارند و درست کردن کاردستی موجب رشد فکری و ذهنی آنها می شود . بنابراین کودکان پیش دبستانی می توانند با فرارسیدن بهمن ماه و آغاز دهه فجر، با کمک مربیان یا والدین و با ایده گیری از این کاردستی های زیبا ، کاردستی های متنوعی را تهیه کنند.

همچنین این دلبندان می توانند نقاشی هایی در حد تصور خود از جریانات انقلاب و دهه فجر نقاشی بکشند و با نقاشی های زیبای خود مهدکودکشان را تزئین نمایند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits