دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۱ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
سقف سوخت گیری با کارت آزاد اضطراری در جایگاه ها !!
0
سخنگوی صنف جایگاه‌داران رضا نواز در مورد سقف کارت آزاد سوخت در جایگاه های سوختگیری توضیحاتی ارائه داد.

دلگرم به نقل از تسنیم: سخنگوی صنف جایگاه‌داران گفت: کارت‌های آزاد سوخت در جایگاه‌ها محدودیت سوخت‌گیری از نظر تعداد ندارند، اما از نظر حجمی فقط تا ۸۰۰۰ لیتر با هر کارت سوخت آزاد در ۲۴ ساعت می‌توان سوخت‌گیری کرد.

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران گفت: بعد از آغاز طرح جمع‌آوری و ساماندهی کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌داران، شاهد افزایش استفاده از کارت سوخت شخصی در سوخت‌گیری با نرخ آزاد (۳۰۰۰ تومانی) هستیم به‌طوری که این میزان، رشدی ۴ برابری نسبت به زمان قبل از اجرای این طرح داشته است.

وی افزود: پیش‌بینی ما این است میزان استفاده مردم از کارت سوخت شخصی برای سوخـت‌گیری با نرخ آزاد، در ماه جاری و ماه آینده باز هم بیشتر خواهد شد و این سیر صعودی است؛ انتظار می‌رود دارندگان کارت سوخت برای کاهش صف‌ها از کارت خود استفاده کنند.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران با بیان اینکه "به‌گفته مسئولان در زمان حاضر حدود ۹۰ درصد مردم کارت سوخت شخصی در اختیار دارند"، گفت: فرآیند صدور کارت سوخت المثنی نیز در حال انجام است و در مجموع همکاری مردم در اجرای این طرح، بسیار خوب است. وی ادامه داد: با اجرای این طرح، در کلان‌شهر‌ها به‌ازای هر سکو در جایگاه‌های پرتردد دو کارت سوخت آزاد و در بقیه نقاط، به‌ازای هر سکو یک کارت آزاد سوخت در جایگاه‌ها موجود است و هر جایگاه سوخت در هر نقطه کشور، حداقل یک کارت سوخت آزاد در اختیار دارد، البته در استان‌های مرزی الگو‌های بومی در حال اجراست.

نواز درخصوص جایگاه‌هایی که کارت سوخت آزاد ندارند، گفت: طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته است، هستند جایگاه‌هایی که کارت سوخت آزاد دارند، اما به مردم ارائه نمی‌دهند و علت آن نیز در چند نکته است؛ اول آنکه کارت‌های آزاد سوخت در جایگاه‌ها محدودیت سوخت‌گیری از نظر تعداد ندارند، اما از نظر حجمی فقط تا ۸۰۰۰ لیتر با هر کارت سوخت آزاد در ۲۴ ساعت می‌توان سوخت‌گیری کرد، وقتی این میزان سوخت‌گیری با یک کارت قبل از اتمام شبانه‌روز انجام شود، دیگر با آن کارت، امکان سوخت‌گیری تا پایان شبانه روز وجود ندارد، در چنین مواقعی پرسنل ممکن است اعلام کند جایگاه کارت سوخت آزادی ندارد؛ البته این را هم در نظر بگیرید که حجم سؤالات مردم در این خصوص از کارکنان جایگاه‌ها بالاست.

وی اضافه کرد: در مواردی دیگر مشاهده شده است که کارت سوخت آزاد توسط متقاضیان در حال استفاده است و متصدی جایگاه در مراجعه متقاضیان جدید به‌خاطر طولانی نشدن صف سوخت‌گیری، اعلام کرده است که کارت آزاد ندارد تا مردم به استفاده از کارتِ خود روی بیاورند؛ البته مشکلات دیگری هم وجود دارد که رفته رفته در حال مرتفع شدن است و ما تمام تلاش خود را برای رضایت و راحتی مردم انجام می‌دهیم.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران با تأکید بر اینکه "تمامی متصدیان جایگاه‌های سوخت باید در صورت تقاضای مردم، کارت آزاد سوخت‌گیری در اختیار آن‌ها قرار دهند"، گفت: اگر مردم در مراجعه به جایگاهی با عدم ارائه کارت آزاد سوخت‌گیری مواجه شدند، می‌توانند مراتب را به شماره ۰۹۶۲۷ و ۰۲۱۷۷۵۲۲۶۷۸ درمیان بگذارند تا سریعاً رسیدگی شود و بسیار متشکریم از مردم که نظرات و انتقادات خود را هم با ما در میان می‌گذارند.

وی ادامه داد: البته این انتظار از مردم وجود دارد که در صورت داشتن کارت سوخت شخصی، از استفاده از کارت آزاد جایگاه‌ها خودداری کنند تا کسانی که به هر دلیلی کارت سوخت شخصی به‌همراه ندارند، از این کارت‌ها بتوانند استفاده کنند و شاهد ایجاد صف و معطل شدن دیگر افراد در زمان سوخت‌گیری نباشیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits