دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
چگونه کلاه کاسکت ایمن و مناسب تهیه کنیم؟
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رانندگی با موتورسیکلت علی رغم تمام جذابیت ها و منافع اقتصادی که برای افراد به همراه دارد، راکب موتور سیکلت را در معرض خطرات قرار می دهد و ممکن است در سانحه و تصادفات رانندگی دچار مشکل جدی گردد.

موتور سواری امروز برای جوانان دارای جذابیت خاصی است و در کنار حمل و نقل فرد و کالا، به یک تفریح برای بخشی از جوانان تبدیل شده است. همچنین امروزه استفاده از موتور سیکلت برای برخی افراد وسیله ای برای کسب درآمد بدل شده که در کنار هزینه پایینی که موتورسیکلت نسبت به خودرو سواری دارد، درآمد مناسبی نیز نصیب افراد می کند.

اما نکته خیلی مهم، رعایت ایمنی رانندگی با موتورسیکلت است.

رانندگی با موتورسیکلت علی رغم تمام جذابیت ها و منافع اقتصادی که برای افراد به همراه دارد، راکب موتور سیکلت را در معرض خطرات قرار می دهد و ممکن است در سانحه و تصادفات رانندگی دچار مشکل جدی گردد.

تحقیقات نشان داده که بیشترین آسیب جدی به راکبین موتورسیکلت در تصادفات به ناحیه سر و صورت افراد وارد شده است و آنها را دچار مشکل جدی نموده است.

به این منظور استفاده از کلاه کاسکت در رانندگی با موتور سیکلت بسیار ضروری و جدی به نظر می رسد.

چگونه کلاه کاسکت مناسب خود را خریداری کنیم؟

برای خرید کلاه کاسکت حتما نباید از این فروشگاه به آن فروشگاه راه بیفتید و حتما حضوری خرید کنید. علاوه بر صرف زمان و هزینه هایی که این کار باعث می شود، خستگی و حضور در شلوغی جمعیت و در هوای گرم و سوزان تابستان یا سرد و شکننده زمستان را هم به این اتفاق اضافه کنید؛ ایران موتور کار را برای شما راحت کرده است. از سایت ایران موتور می توانید کیفیت، سایز، شکل و نوع کلاه کاسکت مورد نظر خود را بدون دغدغه انتخاب کنید. انواع کلاه کاسکت بلوتوث دار، کلاه کاسکت کراسی و انواع کلاه کاسکت شهری در ایران موتور برای شما گردآوری شده و قیمت های این کلاه کاسکت ها بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است. در کنار قیمت مناسب این کلاه کاسکت ها، کیفیت مناسب و زیبایی طرح و رنگ این محصولات را اضافه کنید. ایران موتور با فروش انواع کلاه کاسکت در طرح ها، برندها و رنگ های متنوع کار را برای شما آسان کرده است.

کلاه کاسکت از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

یک کلاه کاسکت فارغ از انواع مختلف آن از ۳ بخش تشکیل شده است.

بخش بیرونی کلاه کاسکت:

بخش بیرونی کلاه کاسکت را از موادی تهیه می کنند که در عین سبک بودن، بتواند بیشترین مقاومت در برابر ضربات احتمالی را تحمل نماید. این مواد اصطلاحا ABS نامیده می شوند.

بخش داخلی کلاه کاسکت:

بخش داخلی کلاه کاسکت باید از موادی ساخته شود که در عین سبک بودن، بتواند ضربه گیر بسیار مناسبی در برابر ضربه های شدید باشد؛ بنابراین برای بخش داخلی کلاه کاسکت از مواد یونولیت استفاده میشود که روی آن با پارچه های ضد حساسیت پوشانده شده است.

بخش طلق کلاه کاسکت:

برخی از کلاه هایی که دارای طلق هستند، همانند شیشه جلوی ماشین باید از شفافیت مناسبی برخوردار باشند. بنابراین از طلق دارای شفافیت ۸۵ درصد به بالا استفاده شده و همچنین جنس آن باید به گونه ای باشد که در ضربات، شکننده نبوده و خود به عامل صدمه زدن به چشمان و صورت راکب موتور سیکلت تبدیل نشود.

درمجموع این نکته را باید مدنظر قرار دهید که اگر بناست با موتورسیکلت خود به کسب و کار بپردازید یا حتی برای تفریح و گذران دوران فراغت از موتور سیکلت استفاده کنید، استفاده از کلاه کاسکت را حتما فراموش نکنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits