دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
پاک کردن چاپ روی پلاستیک با مواد طبیعی
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای پاک کردن چاپ روی پلاستیک، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. بسته به نوع چاپ و جنس پلاستیک، یکی از این روش های زیر موثرتر خواهد بود.

چگونه چاپ روی پلاستیک را پاک کنیم؟

چاپ روی پلاستیک یک روش رایج برای تزئین یا شخصی سازی محصولات پلاستیکی است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است بخواهید چاپ روی پلاستیک را پاک کنید. دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد، از جمله:

  • چاپ قدیمی یا فرسوده شده است.
  • چاپ اشتباه است.
  • چاپ آسیب دیده است.
  • می خواهید چاپ جدیدی روی پلاستیک اعمال کنید.

روش اول: استفاده از تمیز کننده پلاستیک

تمیز کننده پلاستیک یک محصول شیمیایی است که برای تمیز کردن و براق کردن سطوح پلاستیکی استفاده می شود. این محصول حاوی موادی است که می تواند چاپ را از روی پلاستیک پاک کند. برای استفاده از این روش، کافی است مقداری از تمیز کننده پلاستیک را روی یک پارچه نرم ریخته و سطح مورد نظر را با آن پاک کنید.

پاک کردن چاپ روی پلاستیک

روش دوم: استفاده از الکل

الکل یک حلال قوی است که می تواند چاپ را از روی پلاستیک پاک کند. برای استفاده از این روش، کافی است مقداری الکل را روی یک پارچه نرم ریخته و سطح مورد نظر را با آن پاک کنید.

روش سوم: استفاده از روغن یا کره

روغن یا کره می تواند چسبندگی چاپ را کاهش دهد و باعث شود که راحت تر پاک شود. برای استفاده از این روش، کافی است مقداری روغن یا کره را روی چاپ مالیده و مدتی صبر کنید تا چسبندگی آن کاهش یابد. سپس می توانید با یک پارچه نرم، چاپ را پاک کنید.

روش چهارم: استفاده از سرکه

سرکه یک اسید ضعیف است که می تواند چاپ را از روی پلاستیک پاک کند. برای استفاده از این روش، کافی است مقداری سرکه را روی یک پارچه نرم ریخته و سطح مورد نظر را با آن پاک کنید.

روش پنجم: استفاده از سنگ پا

سنگ پا می تواند سطح پلاستیک را خراش دهد و باعث شود که چاپ از روی آن پاک شود. برای استفاده از این روش، کافی است سنگ پا را روی سطح مورد نظر مالیده و با حرکات دایره ای، سطح را تمیز کنید.

 رفع جای چاپ روی پلاستیک

نکات تکمیلی برای پاک کردن چاپ روی پلاستیک :

قبل از استفاده از هر یک از روش های بالا، بهتر است یک قسمت کوچک از سطح پلاستیک را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به آن آسیب نمی رساند.

اگر چاپ روی پلاستیک قدیمی و مقاوم است، ممکن است لازم باشد که از چند روش مختلف برای پاک کردن آن استفاده کنید.

در حین پاک کردن چاپ، مراقب باشید که به سطح پلاستیک آسیب نرسانید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits