alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
چگونه شماره مومو را مسدود یا بلاک کنیم ؟
26
5.1K
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مسدود کردن شماره مومو، چگونه مومو را بلاک کنیم،بلاک و مسدود کردن مومو را در ادامه خواهید دید. آموزش مسدود و بلاک کردن مومو در واتساپ و تلگرام اندروید / آیفون.

مسدود کردن شماره مومو

مومو در حقیقت یک اکانت واتس اپ است که تصویر پروفایل آن، تصویری از یک دختر است که به شکل بسیار زشتی همراه با یک خنده جوکر مانند، در آمده است.

داستان خطرناک شدن Momo از فیس بوک آغاز گردید. پس از معرفی و مشهور شدن این مجسمه، در یک گروه فیس بوک، کاربران برای ایجاد ارتباط با یک شماره ناشناس به چالش کشیده شدند.

مومو چگونه چالش را آغاز می کند ؟

چالش مومو تنها با یک پیام آغاز خواهد شد و فرستنده پیام نمی‌تواند پایانی برای آن در نظر بگیرد.

این چالش با ارسال پیام به مومو بعد از اینکه مومو اولین پیام را داد آغاز می‌شود و پس از آن پیام‌های تهدید آمیز، خشونت بار و وحشتناک به کاربر ارسال می‌گردد.

چگونه شماره مومو را پیدا کنیم ؟

این چالش شماره های متعددی دارند که از کشورهای جهان ارسال میشود اما مهمترین انها که تعدادش زیاد است در تصویر زیر وجود داردحالا این وسط خیلی از شما عزیزان به دنبال شماره این شخص خیالی هستید، و ما قصد داریم نکات مهمی را در مورد وی به شما بگوییم تا از این کار منصرف شوید

چگونه مومو را با شماره های مختلف مسدود کنیم ؟

مرحله اول مسدودو کردن مومو در اندروید

مسدود کردن شماره مومو / چگونه اکانت مومو را در واتساپ و تلگرام بلاک و مسدود کنیم ؟

برای حذف اکانت مومو در وتساپ ابتدا اکانت مومو را قبل از باز کردن مطابق تصویر بالا چند ثانیه نگه داشته تا تیک سبز رنگ کنار اکنت نمایان شود.

مسدود کردن شماره مومو / چگونه اکانت مومو را در واتساپ و تلگرام بلاک و مسدود کنیم ؟

سپس روی گزینه سه نقطه کلیک کرده (ضربه بزنید) و گزینه view contact را انتخاب نمایید .

مسدود کردن شماره مومو / چگونه اکانت مومو را در واتساپ و تلگرام بلاک و مسدود کنیم ؟

در مرحله آخر بلاک و مسدود کردن شماره تلفن و آبدی اکانت مومو گزینه block را انتخاب نمایید. با انجام این مراحل مومو بلاک خواهد شد.

چگونه مومو را در گوشی آیفون بلاک و مسدود کنیم ؟

مرحله اول مسدود کردن چالش مومو در آیفون

مسدود کردن شماره مومو / چگونه اکانت مومو را در واتساپ و تلگرام بلاک و مسدود کنیم ؟

برای بلاک کردن شماره مومو در واتساپ گوشی های آیفون کافیست به محض پیام دادن مومو به شما پیام را به چپ بکشید و به سه نقطه کنار اسم او ضربه بزنید.

مسدود کردن شماره مومو / چگونه اکانت مومو را در واتساپ و تلگرام بلاک و مسدود کنیم ؟

حال در این مرحله از بلاک کردن شماره مومو گزینه contact info را انتخاب نمایید .

مسدود کردن شماره مومو / چگونه اکانت مومو را در واتساپ و تلگرام بلاک و مسدود کنیم ؟

حال در مرحله آخر بلاک کردن مومو در گوشی های آیفون گزینه block contact را کلیک نمایید .

توجه:
توجه داشته باشید که چالش مومو، خود مخاطب را انتخاب کرده و وارد چالش میشود. پس یه هیچ وجه شماره هایی که از مراکز غیر رسمی به گوشتان میرسد رسمیت ندارد.
مراحل بالا را تنها در مواقعی که خود مومو به شما پیام میدهد و شما را وارد چالش میکند رسمیت دارد.

راهکارهایی برای رهایی از مومو در تلگرام و واتساپ

مهم تر از همه این است که شما حتی با بلاک کردن او و دیلیت اکانت اکانت تلگرام و یا واتساپتان او دست بردار نیست و باز هم مومو بار دیگر شما را خواهد یافت و می تواند ارسال پیام های تهدید آمیز خود را از سر بگیرد و تنها راه نجات شما اینه که دیگر اون سیمکارت را دربیارید و برای همیشه از آن خداحافظی کنید

دوستان توجه کنید شماره هایی که کلیپ های آن در تلگرام پخش شده هیچ کدام شماره مومو نیستند و بیشتر کاربران ایرانی و یا افراد دیگر از کشورهای دیگه هستند که فقط میخواهند با شما شوخی کنند

این چالش در واتس اپ انتشار می یابد و ذخیره هر شماره ای در واتس اپ، منجر به ذخیره شماره شما نیز در واتس اپ طرف مقابل می شود، بنابراین با اولین پیامی که به مومو ارسال کنید، در واقع شماره خود را به او داده اید و او می تواند از طریق همین شماره اقدام به ایجاد مزاحمت برای شما کند.

حتی پس از دیلیت اکانت و ایجاد یک حساب جدید، چون از همان شماره استفاده کرده اید، مومو بار دیگر شما را خواهد یافت و می تواند ارسال پیام های تهدید آمیز خود را از سر بگیرد.

همچنین گزارشاتی از تماس مومو با افراد نیز دریافت شده است که حتی با وجود پاک کردن واتس اپ، مومو از طریق شماره تلفن ذخیره شده با آنها تماس گرفته و تهدیدهاش را مجدا آغاز کرده است.

اگر درگیر چالش مومو شده اید، بهترین راهکار پاک کردن حساب واتس اپ و استفاده از یک شماره جدید است تا از شر پیام ها و تصاویر وحشتناک این پروفایل خطرناک، رهایی یابید.

دوستان توجه داشته باشید که اگر شخصی با پروفایل مومو با شما تماس گرفت بدانید که قطعا یکی از دوستان و آشنایان خودتان است و فقط می خواهد کمی شما را سرگرم کند، چون مومو تا خودتون باهاش تماس نگیرید شماره ای از شما ندارد .

آخرین راهکار برای در امان ماندن از چالش «مومو» را که کودک و نوجوان را اذیت می‌کند عوض کردن سیم‌کارت می باشد .این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (26 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits