دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۲ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
چهره و سرنوشت بازیگران فیلم درخت گلابی بعد از ۲۵ سال!
27
اگر ۲۵ سال پیش زمانی که فیلم درخت گلابی ساخته و پخش شد این فیلم را دیده باشید از طریق این مطلب می توانید بفهمید که هر کدام از بازیگران این فیلم چه شکلی شده و در چه شرایطی هستند.

درخت گلابی فیلمی محصول سال ۱۳۷۶ به کارگردانی داریوش مهرجویی است که براساس داستان کوتاهی از مجموعه داستان جایی دیگر نوشتهٔ گلی ترقی ساخته شده‌است.

فیلم درخت گلابی / گلشیفته فراهانی

محمود نویسنده‌ای است که برای نوشتن باقی‌ماندهٔ کتاب جدید خود در پی یک کم‌کاری طولانی، به باغ پدری خود در دماوند پناه آورده‌است. اما در باغ، درخت گلابی قدیمی که برای محمود سرشار از خاطره است میوه نداده و باغبانان از او می‌خواهند که در مراسمی آیینی برای ترساندن درخت و به بار نشستن دوبارهٔ آن شرکت کند و محمود می‌پذیرد و در این بین او به مرور خاطرات نوجوانی خود می‌پردازد؛

فیلم درخت گلابی / داریوش مهرجویی

زمانی که شیفتهٔ دخترعمه‌اش، میترا (یا به قول محمود در دفتر خاطراتش، میم) بوده و بااینکه دختر از او بزرگتر است به او ابراز عشق می‌کند و برایش اشعار عاشقانه می‌گوید و با او ساعت‌ها در باغ به اجرای نمایشنامه‌های مختلف می‌پردازد، چرا که هردو به ادبیات علاقه‌مندند. اما روزی دختر برای خداحافظی می‌آید، چون قصد دارد نزد پدرش که خارج از کشور است برود.

فیلم درخت گلابی / شهرام حقیقت دوست

محمود از او می‌خواهد که صبر کند و دختر می‌پذیرد، اما سال‌ها بعد که محمود وارد جریانات سیاسی می‌شود نامه‌های دختر را پاسخ نمی‌دهد و رفتنش را به تاریخی بعد موکول می‌کند تا این‌که بر اثر فعالیت‌های سیاسی به زندان می‌افتد و آن‌جا با دیدن یکی از اقوام دختر خبر فوت او را دریافت می‌کند. محمود اکنون در آستانهٔ شصت‌سالگی همانند درخت گلابی که هنوز بوی کفش‌های کتانی میم را می‌دهند بی‌بار شده و نمی‌تواند کتاب آخرش را تمام کند.

فیلم درخت گلابی / جعفر بزرگی

برای موسیقی این فیلم از یکی از قطعات فیلیپ گلاس به نام Mad Rush استفاده شده‌است.

فیلم درخت گلابی / نصزالله گرجی

فیلم درخت گلابی / محمدرضا شهبانی نوری

فیلم درخت گلابی / همایون ارشادیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (27 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است