دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم ؟ راهکارهای اساسی
4
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اگر جمله زیبای « دوستت دارم » را از زبان شوهر خود نمیشنوید و به هر دری زده اید و نتیجه نگرفته اید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

چرا شوهرم به من نمیگوید دوستت دارم ؟

بسیاری از زنان از این که شوهرشان جمله « دوستت دارم » را تکرار نمی کند ، گله مندند . برعکس عده ای از مردان اگر از همسر خود جمله سحرآمیز "‌دوست دارم " را بشنوند اتفاق قابل ذکری در وجودشان رخ نمیدهد! این طبیعت مردهاست‌.

شاید با این جمله تکراری آقایان مواجه شده باشید که پس من صبح تا شب برای کی جون میکَنَم؟! برات کار میکنم یعنی دوست دارم دیگه!

اما خانم ها می گویند من می خواهد عین جمله « دوستت دارم » را از زبان همسرم بشنوم !

این تفاوت بزرگترین تفاوت زن و مرد در هنگام ابراز علاقه کردن است .

تفاوتی که مردان با شما خانم ها در این زمینه دارند این است که آنها "دوسِت دارم" را عملا نشان میدهند ، پس به اعتقاد آقایان دوستت دارم باید عملی باشد.

یعنی یک زن اگه خواست به شوهرش بگوید دوستت دارم، باید کاری انجام دهد .

چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم

حتما تا کنون با این مورد هم مواجه شده اید که وقتی شوهر شما جمله « دوستت دارم »را از شما شنید، به دور و برش نگاه میکند و می گوید کو؟ کجاست؟ من که چیزی نمیبینم.

اگر همین خانم به جای گفتن جمله دوست دارم، یک لیوان آب برای شوهرش ببرد ، برای او حکم ابراز علاقه و گفتن جمله دوستت دارم را خواهد داشت .

این گونه است که آقا متوجه ارزش هایش برای همسر شده و این استنباط را خواهد داشت که همسرم قدر زحمات مرا میداند .

احساس خوبی که به مرد دست میدهد فراتر از اثر گفتن چندین "دوست دارم" کلامی هست.

چرا شوهرم به من نمیگه دوستت دارم

غیر از این موردی که ذکر شد دلایل دیگری هم وجود دارد که می تواند شما را در گرفتن پاسخ سوالتان کمک کند .

چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم

شوهر شما عبارت دوستت دارم را به شما نمی گوید چون :

  • خجالتی است .
  • تازگی ازدواج کرده اید.
  • در ذات شوهرتان نیست.
  • مغرور است .
  • معنی عشق را نمی داند.
  • نمی خواهد چاپلوس به نظر برسد .
  • واقعا شما را دوست ندارد .
  • مطمئن است که شما می دانید دوستتان دارد .
  • این باور را دارد که جمله دوستت دارم را برای زمان های خاص باید استفاده کند.

با گفتن جمله دوستت دارم خجالت زده می شوند .

بعضی از مردان خیلی خجالتی یا خیلی قدیمی و سنتی هستند و عادت ندارند که احساسات خودشان را خیلی واضح و صریح بیان کنند. به ویژه مردان درونگرا گفتن این سه کلمه ساده را مشکل می دانند. اگر مشکل شریک عاطفی شما این مورد است، پس او را مجبور به گفتن دوستت دارم نکنید. صبور باشید و منتظر بمانید تا با ایده هایی که دارید او برای بیان احساساتش راحت تر شود.

اگر تازه ازدواج کرده اید .

اگر رابطه شما تقریبا تازه است، ممکن است فکر کند ایده گفتن “دوستت دارم” در ابتدای شروع رابطه بسیار سخت باشد. ناامید نشوید. وقت بگذارید و منتظر بمانید تا رابطه ثابت شود. وقتی که همه چیز پایدار شد او فرصتی پیدا خواهد کرد تا عشق خود را ابراز کند.

در ذات شوهرتان نیست بگوید دوستت دارم .

بعضی از مردان فکر می کنند شخصیت شان به اندازه کافی برای گفتن “دوستت دارم” رمانتیک نیست. برای این نوع مردان، ممکن است همه چیز به خلق و خو آنها مربوط باشد. سعی کنید یک موقعیت عاشقانه ای ایجاد کنید و با علاقه از او بپرسید “آیا من را دوست داری؟” بدون هیچ نگرانی درباره تصویر خودش سریعا پاسخ می دهد که “دوستت دارم”.

غرور مردانه

بعضی از مردان خیلی تلاش می کنند که احساساتشان را مخفی کنند. مردان خودشیفته غالبا در گروه این افراد قرار می گیرند. اگر شریک عاطفی شما یکی از این افراد است زیاد نگران نباشید. بیان نکردن احساساتش را به پای تظاهر کردنش بگذارید.

شوهر شما معنای عشق را نمی داند .

بعضی از مردان فیلسوف هستند و هنوز به دنبال کشف معنی واقعی عشق هستند. بنا به دلایل واضحی، مردانی که تجربه کمتری دارند در استفاده از کلمه “عشق” مطمئن نیستند. بنابراین این افراد تمایل بیشتری دارند که در مورد هرچیزی بیش از حد فکر کنند. اگر شریک عاطفی شما از این نوع افراد است، او را با عشق خود تحت فشار قرار ندهید. دست نگهدارید و تا زمانی که خودش جواب این سوال را پیدا کند منتظر بمانید.

اگر بگویم دوستت دارم همسر مغررو می شود .

بعضی از مردان برای بیان احساسات خود تمایلی ندارند چون می ترسند این کار آنها به شریک عاطفی شان در رابطه برتری و قدرت بدهد”. در این صورت اولین کسی باشید که در رابطه “دوستت دارم” می گوید. چون ممکن است با این کار شما او گارد خود را کنار بگذارد و با جمله “من هم دوستت دارم” به شما پاسخ بدهد.

شما را دیگر دوست ندارد !

متاسفانه در بعضی موارد،او نمی تواند این جمله را بگوید چون او دیگر شما را دوست ندارد. اگر او معمولا این جمله را می گفت اما دیگر به زبان نمی آورد، ممکن است شک کردن به این موضوع که احساساتش نسبت به شما تغییر کرده است عاقلانه باشد.

اطمینان از اینکه شما می دانید ، دوستتان دارد .

اگر رابطه شما محکم و پایدار است، ممکن است تصور کند که شما بدون گفتن این جمله هم عشق و دوست داشتن او را می دانید. خیلی به او غر نزنید چون او یک اصل معتبر دارد. در عوض، از جذابیت خود استفاده کنید و بگذارید بداند که هر چند وقت یک بار با گفتن دوستت دارم از او قدردانی خواهید کرد.

جمله دوستت دارم برای زمان های خاص است !

بسیاری از مردان فکر می کنند که باید عبارت “دوستت دارم” را فقط برای لحظه خاص رابطه خود بگذارند. اگر شریک عاطفی شما عشقش را بصورت دیگری بیان می کند پس نباید در مورد علاقه اش نسبت به خودتان دچار شک و تردید شوید.

چرا شوهرم به من نمیگه دوستت دارم

نتیجه گیری :

عشق شما می‌تواند روی زندگی همسرتان تاثیر بگذارد. عشق شما می‌تواند حمایت، امنیت، شوق و جراتی را که به آن نیاز دارد تا با دنیای درونی احساساتش روبه‌رو شود را به او بدهد. اما تمامی تلاش‌ها، صحبت‌ها، اشک‌ها و گریه‌هایتان برای اینکه عبارت جادویی « دوستت دارم » را به هر میزان که تمایل دارید بشنوید ، هرگز موثر واقع نخواهد شد، مگر آنکه او نیز نسبت به رشد شخصی و پیشرفت و موفقیت خودش متعهد باشد و باید خودش هم بخواهد، تنها در این موقع است که می‌توانید کمکش کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits