مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
چرا این رشته را در دانشگاه علمی کاربردی انتخاب کردید؟
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه مستقل زیر نظر وزارت علوم می باشد .همه ساله دانشجویان زیادی در این دانشگاه تحصیل می کنند و در سال دو نیم سال را ثبت نام بدون کنکور می نماید.

دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه مستقل زیر نظر وزارت علوم می باشد .همه ساله دانشجویان زیادی در این دانشگاه تحصیل می کنند و در سال دو نیم سال را ثبت نام بدون کنکور می نماید.

ایجاد یک پاسخ جامع برای این سوال مهم است که به مصاحبه کننده شما نشان دهد که شما تصمیمات ویژه ای را با دقت می گیرید. پاسخی ارائه دهید که علایق و اهداف شما را نشان دهد. همچنین برای پاسخ شما مهم است که در مورد احساسات، نیات و توانایی های خود صادق باشید.

اگر داوطلب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی هستید باید از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور علمی کاربری اقدام نمایید. همچنین داوطبان می توانند با مراجعه به سایت صدای سنجش به نشانی https://sanjeshmoshaveran.ir/ مراجعه نمایند و با کارشناسان مرکز در ارتباط باشند.

از شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه این است که داوطلب بایستی مدرک دیپلم را گرفته باشد .

در اینجا چند مرحله برای کمک به پاسخ به سوال "چرا این رشته را در دانشگاه علمی کاربردی انتخاب کردید؟"

چرا این رشته را در دانشگاه علمی کاربردی انتخاب کردید؟

. علایق خود را در نظر بگیرید

به علایق خود فکر کنید. در نظر بگیرید که سرگرمی ها یا چیزهای دیگری که از آنها لذت می برید چگونه بر تصمیمات شما تأثیر می گذارد. تعیین کنید که آیا تجربه خاصی وجود داشته است که شما را به انتخاب این رشته سوق داده است. به عنوان مثال، شاید شما در حال تحصیل در رشته زیست شناسی هستید و در یک دوره علوم محیطی ثبت نام کرده اید زیرا از کودکی عاشق کمپینگ و گذراندن وقت در طبیعت بوده اید.حتما به لیست رشته های بدون کنکورعلمی کاربردی دقت نمایید.

در مورد اهداف شغلی خود بحث کنید

در مورد آرزوهای شغلی خود بحث کنید و در مورد اینکه چگونه رشته با اهداف شغلی شما هماهنگ است صحبت کنید. هنگام بحث در مورد اینکه چگونه امیدوارید این رشته شما را برای حرفه خود شما را آماده کند،. نقاط عطف شغلی خاصی را که امیدوارید به آن دست یابید به اشتراک بگذارید و در مورد اینکه چرا این حرفه خاص را انتخاب کرده اید بحث کنید.

چرا این رشته را در دانشگاه علمی کاربردی انتخاب کردید؟

نقاط قوت خود را برجسته کنید

اطلاعاتی در مورد مهارت ها و استعدادهای طبیعی خود در پاسخ خود بگنجانید. در نظر بگیرید که چگونه مهارت های شما با موضوع مورد نظر هماهنگ است. روی نقاط قوت منحصر به فرد خود تمرکز کنید که می تواند به موفقیت شما در آن رشته کمک کند. در مورد مهارت هایی که امیدوارید در این رشته بیشتر پیشرفت کنید بحث کنید.

روی دلایل مثبت تمرکز کنید

اطمینان حاصل کنید که پاسخ شما بر دلایل مثبتی است که چرا رشته را انتخاب کرده اید. تاکید کنید که شما تصمیم نهایی برای ثبت نام در دوره را گرفتید. در حالی که ممکن است در مورد انتخاب دیگران به شما توصیه کنند صحبت کنید، پاسخ شما مهارت های تصمیم گیری شما را به نمایش می گذارد.

در اینجا چند باید و نباید هنگام ارائه دلایل خود آورده شده است:

به دلیل مزایای مالی احتمالی از ذکر نام خود در رشته خودداری کنید. در حالی که بسیاری از مردم تمایل به انتخاب یک مسیر شغلی با درآمد بالا را درک می کنند

، ممکن است قانع کننده ترین یا منحصر به فرد ترین پاسخ نباشد.

در عوض، روی هیجان خود در مورد پتانسیل داشتن یک شغل موفق تمرکز کنید.

از گنجاندن هر چیزی که نشان می‌دهد به‌طور پیش‌فرض فقط در رشته هستید، شرایط لازم برای رشته ‌های دیگر را ندارید یا فقط به این دلیل ثبت‌نام کرده‌اید که شخصی به شما گفته است که لازم است، خودداری کنید.

در عوض، شرح رشته را از قبل مرور کنید، و حداقل چند نکته مثبت در مورد دوره پیدا کنید تا در مورد آن اشتیاق نشان دهید.

در پاسخ خود از خودگویی مثبت استفاده کنید. اگر این دوره را به این دلیل انتخاب کردید که در دوره یا مسیر شغلی دیگری موفق نشدید، از این به عنوان فرصتی برای برجسته کردن اعتماد به نفس خود استفاده کنید که این مسیر یا دوره شغلی مناسبی برای شماست.

مشتاق باشید

وقتی به مصاحبه کننده می گویید چرا رشته را انتخاب کرده اید، اشتیاق خود را نشان دهید. به توانایی ها و پاسخ های خود مطمئن باشید. از این سوال به عنوان فرصتی برای برجسته کردن علاقه خود به مسیر شغلی و علایق خود استفاده کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است