alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۴ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
کپسول مدفوع روش جدید برای کنترل چاقی!
0
دوشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۴
گروهی از پژوهشگران کشور از دانشگاه علوم پزشکی آجا، اقدام به انجام یک تحقیق مروری جالب کرده اند که در آن تاثیرات یک روش خاص و عجیب، یعنی پیوند مدفوع برای رفع چاقی مورد بررسی واقع شده است.

به گزارش دلگرم، در این تحقیق، پژوهشگران با استفاده از مرور مقالات علمی مختلف در پایگاه های اطلاعاتی مهم، داده های مورد نیاز پژوهش خود را تأمین کرده اند.

نتایج این بررسی ها نشان داده اند که پیوند مدفوع و استفاده از کپسولی به نام کپسول مدفوع در روده با رعایت ملاحظات لازم، روش مؤثری در کاهش وزن افراد چاق است.

به گفته یزدان احمدی، پژوهشگر گروه داخلی و جراحی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آجا و همکارش، «در درمان چاقی با این روش که FMT نام دارد، مدفوع فرد اهداکننده پس از غربالگری و تست های لازم با استفاده از روش های گوناگون نظیر کولونوسکوپی به فردگیرنده منتقل می شود و از آن پس، فرد گیرنده با دریافت میکروبیوتا یا همان محیط میکروبی روده فرد اهداکننده که متعادل تر است، متابولیسم بهتری پیدا کرده و به مرور لاغر می شود».

آن ها می گویند: «البته می توان به جای پیوند مدفوع که روشی نسبتاً تهاجمی است از کپسول مدفوع که متشکل از مدفوع خشک شده فرد اهداکننده است نیز استفاده نمود».

این محققان اظهار داشته اند «با این وجود، با توجه به جدید بودن روش درمانی مطرح شده، لازم است مطالعات بیشتری در این حوزه خصوصاً در مورد بررسی های کلینیکال آن در درمان افراد چاق کشور انجام شود».

این یافته های جالب را مجله «دیابت و متابولیسم ایران» وابسته به پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران و انجمن غدد درون ریز در قالب یک مقاله فنی و علمی پژوهشی منتشر کرده است.

انتهای پیام/این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • سینا پرس
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits