دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
بهبود بیماری آرتروز و درد مفاصل با پیاده روی
2
زمان مطالعه: 13 دقیقه
اغلب مبتلایان به بیماری آرتروز زانو هر چه قدر بیشتر تحرک داشته باشند؛ درد کمتری را احساس می کنند. به این دلیل اینگونه بیماران به یکسری فعالیت ها و ورزش های ساده احتیاج دارند که در این میان پیاده روی یکی از بهترین روش هایی است .

فعالیت بدنی کار پیچیده‌ای نیست. چیزی به سادگی یک پیاده‌روی سریع روزانه می‌تواند به شما در داشتن زندگی سالم کمک کند. پیاده‌روی می‌تواند یک تمرین خیلی خوب باشد به خصوص اگر سربالایی بروید یا سرعت خود را افزایش دهید. این تمرین می‌تواند روحیه را بهبود بخشد، استخوان‌ها را تقویت کند و به شما کمک کند تا بهتر بخوابید (از جمله مزایای دیگر). با افزودن مقداری وزن یا به سادگی سریع‌تر راه رفتن می‌توانید حتی کالری بیشتری بسوزانید و قدرت بیشتری کسب کنید. در طول تمرینات پیاده‌روی خود ایمن و هوشیار باشید دقیقاً مانند دویدن یا دوچرخه سواری.

فواید پیاده روی: درمان زانو درد و آرتروز با پیاده روی ممکن است؟

فواید پیاده روی

13 دلیل برای پیاده روی

بزرگسالان باید هر هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی یا کمی بیشتر از ۲۰ دقیقه در روز داشته باشند. پیاده‌روی می‌تواند ضربان قلب شما را بالا ببرد و جزء فعالیت روزانه توصیه شده شما حساب شود. و این تازه آغاز راه است. در اینجا ۱۳ مورد از فواید سلامتی پیاده روی هر روز آورده شده است:

کالری زیادی می‌سوزاند

کالری سوزی واقعی به سرعت و میزان پیاده‌روی (و مکان) همراه با وزن بستگی خواهد داشت. پیاده‌روی با سرعت بالا در مدت ۳۰ دقیقه (برای یک فرد ۱۷۵ پوندی) حدود ۱۵۰ کالری می‌سوزاند.

به لوازم کمتری نسبت به دویدن نیاز دارد

دویدن یک فعالیت با ضربه بالا است، نیاز به کفش مخصوص، لباس تمرین و غیره دارد. پیاده روی به یک جفت کفش حمایتی نیاز دارد همین و بس.
می‌توانید در وقت ناهار یا استراحت برای نوشیدن قهوه پیاده‌روی کنید.

پیاده‌روی به کاهش قند خون کمک می‌کند

حتی پیاده روی کوتاه نیز می‌تواند فواید بزرگی به همراه داشته باشد. یک مطالعه کوچک نشان داد که پیاده روی بعد از هر وعده غذایی، فقط ۱۵ دقیقه، به بهبود سطح قند خون کمک می‌کند. این خبر خوبی برای افراد پر مشغله است.

برای روحیه شما عالی است

پیاده روی واقعاً روش خوبی برای بهبود روحیه است و مطالعات آن را ثابت کرده است. پیاده روی، مانند سایر فعالیت‌های قلبی عروقی، می‌تواند به کاهش اضطراب، افسردگی و به طور کلی خلق و خوی بد کمک کند. چی بهتر از این؟ هنگامی که حالت روانی شما باعث سخت شدن رفتن به باشگاه یا پوشیدن لباس یوگا شود، پیاده روی ممکن است گزینه خوبی باشد.

باعث تقویت قلب می‌شود

هر روز ۳۰ دقیقه یا بیشتر پیاده روی برای قلب نیز مفید است. در حقیقت، آنقدر تاثیرات پیاده‌روی خوب است که یک مطالعه توصیه می‌کند پیاده روی به عنوان راهی برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب “تجویز شود”. این ورزش تقریباً ۲۰ درصد خطرات را کاهش می‌دهد!
می‌تواند درد مفاصل را تسکین دهد.

پیاده روی می‌تواند درد مفاصل را تسکین دهد

پیاده روی نه تنها به روان کردن و سالم نگه داشتن مفاصل کمک می‌کند بلکه به تقویت عضلات اطراف نیز کمک می‌کند. اگر زانوهای شما دویدن را دوست ندارند، پس راه رفتن می‌تواند یک گزینه عالی باشد!

تقویت زانو با پیاده روی

پیاده‌روی پاهای شما را تقویت می‌کند

می‌خواهید پاهای قوی‌تری داشته باشید؟ با راه رفتن شروع کنید- سپس سرعت را افزایش دهید یا یک مسیر تپه‌ای پیدا کنید تا بیشتر از مزایای آن بهره‌مند شوید.

برای سلامت سیستم ایمنی مفید است

پیاده روی هر روز کمتر از یک ساعت ممکن است به شما کمک کند تا با عفونت‌های دستگاه تنفس فوقانی مقابله کنید (یا در صورت ابتلا سریع‌تر بهبود یابید). مطالعه ای روی ۱۰۰۲ بزرگسال نشان داد کسانی که روزانه ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیاده روی می‌کنند دوره‌های بیماری کوتاه‌تری را تجربه می‌کنند و همچنین کمتر بیمار می‌شوند.

عمر شما را طولانی می‌کند

در پیاده روی بعدی خود سرعتتان را افزایش دهید این می‌تواند به شما کمک کند زندگی طولانی‌تری داشته باشید! تجزیه و تحلیل ۱۱ نظرسنجی نشان داد که کسانی که با سرعت متوسط ​​راه می‌روند، خطر مرگ و میر کمتری دارند (در مقایسه با افرادی که آهسته راه می‌روند). کسانی که با سرعت سریع راه می‌رفتند حتی خطر کمتری داشتند (۲۴ درصد در مقابل ۲۰ درصد برای کسانی که با سرعت متوسط ​​راه می‌روند).

می‌تواند آب میوه‌هایی که نوشیده‌اید را در معده روان کند

احساس می‌کنید آب میوه‌ای که نوشیده‌اید سر دلتان گیر کرده؟ در اطراف دفتر کار خود قدم بزنید. محققان دریافتند که پیاده روی می‌تواند خلاقیت را ۶۰ درصد افزایش دهد و مهم نیست که کجا پیاده‌روی کنید!

استخوان‌های محکم‌تری می‌سازد

پیاده روی یک تمرین تحمل وزن است. این تمرین بدن را مجبور به کار در برابر نیروی جاذبه می‌کند و این خبر خوبی برای سلامتی استخوان شماست، خصوصاً با افزایش سن.

برای تمام سطوح تناسب اندام مناسب است

مک فرسون می‌گوید، چه تازه وارد باشید و چه ورزشکار، پیاده روی می‌تواند یک تمرین عالی باشد. قابلیت دسترسی نسبی پیاده‌روی همچنین باعث می‌شود فعالیت خوبی با دوستان انجام شود.

می‌تواند به بهبود خواب کمک کند

می‌خواهید بهتر بخوابید؟ پیاده‌روی کنید. تجزیه و تحلیل بیش از ۳۰ مطالعه در مورد بررسی ارتباط خواب و ورزش نشان داد که فعالیت‌های بدنی مانند پیاده روی به طور گسترده‌ای تأثیرات مثبتی بر استراحت دارند.

درمان درد زانو و آرتروز با پیاده روی

آیا پیاده روی برای درد زانو و آرتروز فوایدی دارد؟

ممکن است افزایش سطح فعالیت شما در صورت داشتن درد مزمن در زانو یا آرتروز غیر متعارف به نظر برسد، اما راه رفتن در واقع می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد از جمله:

  1. نرم و روان کردن مفاصل
  2. محافظت از زانو
  3. افزایش جریان خون در بافت‌ها
  4. ایجاد قدرت عضلانی برای حمایت از زانو
  5. کاهش وزن برای به حداقل رساندن خستگی زانو

قبل از شروع یا از سرگیری هر روال تناسب اندام، لازم است که برای اطمینان از سلامت و ایمنی مفاصل، با پزشک خود مشورت کنید. پیاده روی برای بسیاری از بیماران مبتلا به آرتروز زانو یک گزینه خارق العاده است زیرا فعالیت کم ضربه‌ای است که فشار غیرضروری روی مفاصل وارد نمی‌کند. بعلاوه، راه رفتن می‌تواند دامنه حرکتی زانو را افزایش داده و از سفتی بیش از حد آن جلوگیری کند.

چقدر می‌توانم با آرتروز زانو راه بروم؟

ثبات و اعتدال در هنگام راه رفتن با آرتروز در زانو مهم است. برای شروع، بیماران تشویق می‌شوند که هر روز حدود ۱۰-۱۵ دقیقه پیاده روی سبک انجام دهند و در نهایت حداکثر ۳۰ دقیقه در روز پیاده‌روی کنند. در طول روز می‌توانید یک پیاده روی ۳۰ دقیقه‌ای یا چند پیاده روی کوتاه‌تر انجام دهید. برای اطمینان از ایمنی و راحتی هنگام راه رفتن با آرتروز، این نکات را دنبال کنید:

گرم کنید: کشش سبک و گرم شدن عضلات همیشه قبل از ورزش ایده خوبی است. این کار به جلوگیری از آسیب کمک می‌کند و به ویژه برای بیمارانی که زانوهایشان به دلیل آرتروز سفت شده‌اند بسیار مفید است.

زمین مناسب را انتخاب کنید: اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از حوادث احتمالی یا فشار بیش از حد به مفاصل، سطوح یکنواخت برای راه رفتن مانند پیست یا مرکز خرید را انتخاب کنید. در حالی که برخی از پزشکان معتقدند یک شیب بسیار متوسط ​​برای زانوها مفید است، اما سطح صاف بهتر است.

زیاده‌روی نکنید: با راه رفتن در فواصل کوتاه با سرعت متوسط ​​و راحت شروع کنید. در هفته‌های آینده، بدن و مفاصل شما احتمالاً احساس بهتر و قوی‌تری می‌کنند، به شما این امکان را می‌دهد که فاصله پیاده‌روی خود را افزایش دهید.

پیاده روی و درمان درد مفاصل

وقتی زانوهایتان بهترین احساس را دارند، راه بروید: اگرچه راه رفتن ممکن است به درد آرتروز در طولانی مدت کمک کند، اما مهم است که وقتی مفاصل احساس بهترین حالت را دارند، راه برویم. به عنوان مثال، اگر با زانوهای سفت و دردناک از خواب بیدار شده‌اید، ممکن است بهتر باشد تا اواخر روز صبر کنید و سپس راه رفتن خود را آغاز کنید. علاوه بر این، پیاده روی بلافاصله پس از مصرف داروهای ضد التهاب می‌تواند به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی احتمالی کمک کند.

با پزشک خود صحبت کنید: قبل از شروع یک تمرین ورزشی جدید، با پزشک خود مشورت کنید و برای اطمینان از سلامتی و ایمنی خود، از نزدیک دستورالعمل‌های وی را دنبال کنید.

راه‌هایی برای استفاده بیشتر از پیاده روی

تبدیل پیاده روی طبیعی خود به یک قدم به منظور تناسب اندام نیاز به حالت خوب بدن و حرکات هدفمند دارد. در حالت ایده آل، در اینجا ظاهر شما هنگام راه رفتن نشان داده می‌شود:

سرتان بالاست. به جلو نگاه می‌کنید نه به زمین.
گردن، شانه‌ها و پشت ریلکس است، نه به صورت قائم.
در حالی که آرنج‌هایتان را کمی خم کرده‌اید بازوهایتان را آزادانه تکان می‌دهید. کمی پمپاژ با بازوها خوب است.
عضلات معده شما کمی سفت شده و کمرتان صاف است، قوس‌دار به سمت جلو یا عقب نیست.
شما به آرامی در حال راه رفتن هستید، کف پا را از پاشنه تا انگشتان خود می چرخانید.

همانطور که برنامه پیاده روی را شروع می‌کنید، به یاد داشته باشید که:

اسباب مناسب را به همراه داشته باشید. کفش‌هایی با پشتیبانی از قوس مناسب، پاشنه محکم و کفی‌های انعطاف پذیر ضخیم انتخاب کنید تا کف پاهای شما لایه‌گذاری کرده و ضد ضربه باشد. لباس و تجهیزات راحت و متناسب با انواع آب و هوا بپوشید. اگر در تاریکی هوا در فضای باز قدم می‌زنید، از رنگ‌های روشن یا نوار انعکاسی برای قابلیت دیدن استفاده کنید.

حتماً بخوانید:
فواید پیاده روی در شب بر روی سلامت

فواید پیاده روی در شب بر روی سلامت

پیاده روی شبانه بهتر است یا پیاده روی در صبح؟ پیاده روی در شب و فواید آن با دلگرم همراه باشید تا در مورد فواید پیاده روی در شب بیشتر بدانید. آیا می…

مسیرهای خود را با دقت انتخاب کنید. اگر در فضای باز قدم می‌زنید، از مسیرهایی با پیاده روهای ترک خورده، دارای چاله و چوله، یا چمن ناهموار خودداری کنید. اگر هوا برای پیاده روی مناسب نیست، قدم زدن در یک مرکز خرید را در نظر بگیرید.
گرم کنید. به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه به آرامی راه بروید تا عضلات گرم شود و بدن خود را برای ورزش آماده کنید.

سرد کنید. در پایان راه رفتن، به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه به آرامی راه بروید تا عضلات سرد شوند.
کشش انجام دهید. بعد از سرد کردن، عضلات خود را به آرامی کشش دهید. اگر ترجیح می‌دهید قبل از راه رفتن کشش داشته باشید، یادتان باشد که اول گرم کنید.

اهداف واقع بینانه داشته باشید

برای بیشتر بزرگسالان سالم، دانشمندان حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید، یا ترکیبی معادل از فعالیت هوازی متوسط ​​و شدید را توصیه می‌کنند. این دستورالعمل پیشنهاد می‌کند که این تمرین را در طول یک هفته گسترش دهید. همچنین حداقل دو بار در هفته انجام تمرینات قدرتی از تمام گروه‌های اصلی عضلانی را در نظر بگیرید.

به عنوان یک هدف کلی، حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در روز را در نظر بگیرید. اگر نمی‌توانید این مقدار زمان را در نظر بگیرید، چندین جلسه فعالیت کوتاه را در طول روز امتحان کنید. هر نوع فعالیتی باشد بهتر از هیچی است. حتی فعالیتهای بدنی کم نیز مفید است و فعالیتهای انباشته شده در طول روز را برای تأمین سلامتی افزایش دهید.
بخاطر داشته باشید به آرامی شروع کنید به خصوص اگر به طور منظم ورزش نکرده‌اید. ممکن است هفته اول با پنج دقیقه در روز شروع کنید و سپس هر هفته پنج دقیقه وقت خود را افزایش دهید تا حداقل به ۳۰ دقیقه برسانید.
برای داشتن مزایای سلامتی بیشتر، حداقل ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی را در بیشتر روزهای هفته در نظر بگیرید.

پیشرفت خود را دنبال کنید

ثبت سوابق قدم‌های برداشته شده، مسافت پیموده شده و مدت زمان طی شده می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید از کجا شروع کرده‌اید و به عنوان منبع الهام عمل می‌کند. فکر کنید وقتی می‌بینید هر هفته، ماه یا سال چند مایل پیموده‌اید احساس خوبی خواهید داشت.
این اعداد را در یک دفترچه و یا برنامه فعالیت بدنی وارد کنید. گزینه دیگر استفاده از دستگاه الکترونیکی مانند گام شمار یا ردیاب تناسب اندام برای محاسبه مراحل و مسافت است.

با انگیزه بمانید

شروع یک برنامه پیاده روی انگیزه می‌خواهد. پایبند بودن به آن تعهد می‌خواهد.

برای حفظ انگیزه:

خود را برای موفقیت آماده کنید: با یک هدف ساده شروع کنید، از جمله، “من در طول استراحت ناهار خود ۵ یا ۱۰ دقیقه پیاده روی می‌کنم”. وقتی ۵ یا ۱۰ دقیقه پیاده روی شما به یک عادت تبدیل شد، هدف جدیدی تعیین کنید، مانند: “من بعد از کار ۲۰ دقیقه راه می‌روم”. زمان‌های مشخصی را برای پیاده روی قرار دهید. به زودی می‌توانید به اهدافی دست پیدا کنید که زمانی غیرممکن به نظر می‌رسید.
پیاده روی را لذت بخش کنید. اگر دوست ندارید به تنهایی راه بروید، از یکی از دوستان یا همسایگان خود بخواهید که به شما بپیوندند. اگر دوست دارید گروهی کار کنید، به یک کلوپ سلامتی یا یک گروه پیاده روی بپیوندید.

ممکن است دوست داشته باشید هنگام راه رفتن به موسیقی گوش دهید.
روتین خود را متفاوت کنید. اگر در فضای باز پیاده روی می‌کنید، چندین مسیر مختلف را برای تنوع برنامه ریزی کنید. اگر تنها راه می‌روید، به کسی بگویید کدام مسیر را طی می‌کنید. در مکانهای امن و کاملاً روشن قدم بزنید.
روزهایی که تمرین خود را انجام نداده‌اید را در نظر بگیرید. اگر متوجه شدید که از پیاده روی‌های روزانه خود چشم پوشی می‌کنید، تسلیم نشوید. به خود یادآوری کنید که وقتی فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهید، چقدر احساس خوبی دارید و سپس به مسیر درست خود برگردید. هنگامی که اولین قدم را برداشتید، در حال رسیدن به مقصدی مهم یعنی سلامتی بهتر هستید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits