دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه از پوسیدگی و زنگ زدگی کف اتومبیل جلوگیری کنیم ؟
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
زنگ زدن کف خودرو : پوسیدگی و زنگ زدن کف اتومبیل از جمله عواملی است که به شدت روی قیمت خودرو تاثیر گذار خواهد بود.

پوسیدگی کف اتومبیل نه تنها سبب کاهش عمر خودرو، بلکه ظاهری زشت و زننده را در آن ایجاد می کند. عوامل متعددی در آسیب زدن کف اتومبیل دخالت دارند که در ادامه به این موارد همچنین راه های جلوگیری از پوسیدگی کف ماشین اشاره خواهیم داشت.

در کارخانه های خودروسازی برای ساخت بدنه و اتاقک ماشین از ورق فلزی استفاده می کنند، و طی مراحل ساخت با استفاده از رنگ مخصوص آن را عایق کاری می نمایند. اما با این حال یکی از اتفاقات شایع پوسیدگی کف اتومبیل می باشد.

فلزات نسبت به آب و اکسیژن واکنش پذیر بوده و باعث ایجاد زنگ زدگی و در نهایت پوسیدگی می شوند. عواملی بسیاری در پوسیدگی کف اتومبیل نقش دارند که با اطلاع از آنها می توان از این عارضه پیشگیری نمود.

مقابله از پوسیدگی کف اتومبیل

پوسیدگی کف اتومبیل

  • یکی از راه های مقابله با پوسیدگی کف اتومبیل استفاده از کفپوش های مناسب است.
  • در حال حاضر کفپوش خودرو در مدل های مختلف تولید و در بازار به فروش می رسند که بهترین آنها مدلی است که نفوذ آب و مایعات به لایه های زیری جلوگیری کند.
  • استفاده از یک کفپوش متناسب با ماشین نه تنها ظاهری شیک و تمیز به اتومبیل شما هدیه می بخشد، بلکه از کف ماشین به خوبی محافظت کرده و مانع از پوسیدگی کف ماشین می شود.
  • از شستن کف اتومبیل غافلگیر نشوید.
  • بدون شک کف ماشین محلی برای تجمع آلودگی و کثیفی هاست. اگر مدت زیادی از تمیز کردن کف ماشینتان گذشته بهتر است بدانید که به مرور همین آلودگی ها باعث خوردگی رنگ و از بین رفتن پوشش محافظ کف ماشین می شوند، و در نهایت سبب پوسیدگی کف اتومبیل می گردد.
  • اسپری و شوینده های مخصوص خودرو بدون آسیب زدن به بدنه کثیفی ها را از بین می برند. بعد از شستن به خوبی آن را خشک کنید چرا که رطوبت عامل زندگی زدگی و پوسیدگی کف ماشین است.

منبع : آذر فرشاین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits