دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
پوست و تعیین جنسیت : ارتباط تغییرات پوستی در بارداری و تعیین جنسیت
20
زمان مطالعه: 4 دقیقه
زنان باردار با انواع تغییرات پوستی در این دوران مواجه می شوند که به اعتقاد برخی می توان از روی آنها جنسیت نوزاد را تشخیص داد .

پوست و تعیین جنسیت

معمولا مادران باید تا هفته بیستم بارداری صبر کنند تا سونوگرافی به طور قطع ، جنسیت جنین را افشا کند .

بسیاری از بانوان باردار خصوصا آن دسته از مادران که برای بار اول مادر می شوند برایشان کمی سخت است که تا این زمان صبر کنند ، بنابراین روش های سنتی و تزهای مادربزرگ ها به کارشان می آید .

قطعا همه ی ما مادربزرگهایی داریم که تعیین جنسیت می کنند و از روی پوست زن باردار پسر یا دختر بودن نوزاد را تشخیص می دهند و بسیار هم به صحیح بودن تشخیص خود باور دارند .

در اغلب موارد واقعا این تشخیص ها درست از آب در میایند و فرزند شما همانی می شود که مادربزرگتان تشخیص داده است .

اما در این میان علم پزشکی این نوع تشخیص ها را در می کند و این تغییرات پوستی مادر را در اثر تغییرات هورمونی مادر باردار می داند .

پوست و تعیین جنسیت

تیره شدن پوست و جنسیت جنین

برخی از بانوان باردار شاهد تیرگی در پوست خود هستند . پوست صورت به رنگی قهوه ای سوخته در می آید ، حتی ممکن است خطی تیره روی شکم آنها پدید آید .

آن هایی که به صورت سنتی تعیین جنسیت می کنند بر این باورند که تیرگی پوست به معنای داشتن نوزاد پسر است .

اما علم چه می گوید : بر اساس یافته های علمی افزایش سطح هورمون زن باردار ، رنگدانه ی ملانین توسط ملانوسیت های پوست افزایش پیدا کرده و باعث تیره شدن پوست زن باردار می شود .

این تیرگی ها معمولا در اطراف نوک پستان زن حامله هم دیده می شود .

تاثیر پوست بر تعیین جنسیت

خارش پوست و تعیین جنسیت

مادربزرگها و بانوان سنتی اعتقاد دارند خارش پوست زن حامله نشانه پسر بودن نوزاد اوست و زنانی که صاحب نوزاد دختر خواهند شد پوستشان نرم است .

اما پزشکان علت خشکی پوست در بارداری را هم تغییرات هورمونی میدانند و باور مادربزرگ ها را رد می کنند .


جوش صورت و تعیین جنسیت

کم نیستند مادران بارداری که از جوش صورت به ستوه می آیند و از اینکه ظاهری زشت پیدا کرده اند ناراحتند .

باورهای سنتی می گویند: « زن بارداری که زیباست نوزاد پسر دارد و جنین دختر ، زیبایی مادرش را می گیرد.» آنها می گویند هورمون های مادر بارداری که جنین دختر دارد ، تاثیر بیشتری داشته و مادری که صورتش پر از جوش است قطعا دختر به دنیا می آورند .

اما پزشکان و شواهد علمی می گویند : جوش های صورت مادرِ باردار ، یک پدیده طبیعی است و ربطی به نوع نوزاد ندارد و پس از زایمان به مرور این جوش ها و ضایعات پوستی برطرف می شوند . مادری که صورتش جوش میزند ممکن است پسر به دنیا بیاورد و یا دختر . بنابراین جوش صورت نمی تواند گواه به دنیا آمدن نوزاد پسر باشد .

پوست و تعیین جنسیت

چرب شدن پوست و تعیین جنسیت

باورهای سنتی می گویند هر زن بارداری که پوستش چرب باشد دختر به دنیا خواهد آورد . اما پزشکان و شواهد علمی علت این ماجرا را تغییرات هورمونی مادر می دانند و ممکن است زن بارداری که در طول دوران حاملگی خود چربی پوست را تجربه کرده باشد حتی پسر به دنیا بیاورد .


خشکی پوست و تعیین جنسیت

مادربزرگ ها معمولا رابطه خشکی پوست و جنسیت جنین را بر داشتن نوزاد پسر می دانند .

اما شواهد علمی می گویند : اگر مادری باردار ، پوستی خشک پیدا کرده است به این دلیل است که به خوبی از پوست خود مراقبت نمی کند . بدنش بی آب است .
اگر زن باردار میزان آب مصرفی روزانه خود را افزایش دهد و روزانه 10 لیوان آب بنوشد ، مشکل خارش پوستی او برطرف می شود و کشیدگی و خشکی پوست شکم مادر با روغن نارگیل درمان خواهد شد .


لک صورت و تعیین جنسیت

زنان باردار ممکن است لکه هایی در اطراف صورت و گردن خود مشاهده کنند.

بسیاری می گویند لک صورت حضور جنین پسر را در شکم مادر گواهی می دهد . اما پزشکان این علت بروز این لکه های پوستی را همانند سایر موارد تغییرات هورمونی مادر می دانند .

نتیجه گیری :

اگر شما بر باورها و اعتقادات مادربزرگ ها و قدیمی تر ها شک ندارید ، می توانید در ماه های اول بارداری تان حدس بزنید که نوزادتان چیست و تا زمان سونوگرافی با خیال راحت روزها را سپری کنید .

پوست و تعیین جنسیتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (20 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits