مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
دست های غول پیکر این پل را نگه داشته اند!
7
پل طلایی عجیب و خاص ویتنام در شهر بندری دانانگ در جنوب ویتنام پلی زیبا و باشکوه ساخته شده که به یکی از جاذبه های گردشگری ویتنام تبدیل شده است.

دانانگ در مرکز ویتنام به خاطر مجموعه ای از پل های شاهکارش مشهور است. پل کابلی Thuận Phước که به عنوان محوری عمل می کند که شهر را به بتکده خیره کننده Linh Ung متصل می کند. و 666 متری مهندسی معجزه‌آسا پل اژدها - طولانی‌ترین پل فولادی ویتنام. با رقابت سخت نماد موفقیت آتشین، پل فوق‌العاده تماشایی Cau Vang یا Golden Bridge در منطقه خوش‌منظره و مه آلود Ba Na Hills قرار گرفته است.
گذرگاه 150 متری با پوشش طلایی که در ژوئن (2018) افتتاح شد توسط یک جفت دست سنگی غول‌پیکر نگه داشته می‌شود که چشم‌اندازهایی از فیلم فانتزی ارباب حلقه‌ها را تداعی می‌کند و منبعی حماسی از الهام دارد.

پل طلایی ویتنام

Vu Viet Anh مدیر طراحی شرکت سازنده می گوید: تیم ما روی مفهوم اصلی کار کرد، تا سرزمین خدایان را ایجاد کند، بنابراین دستان غول پیکر یک خدا ناگهان پل طلایی را از کوه بیرون می کشند.به گزارش آنه، این دست‌ها از بتن، مش و فایبر گلاس از طریق طراحی، مدل‌سازی فیزیکی و نرم‌افزارهای سه‌بعدی به وجود آمدند. یکی از چالش‌های کلیدی طراحی که او و تیمش با آن روبرو بودند، ارتفاع بسیار زیاد بود - پل در ابرها در ارتفاع بیش از 1000 متر از سطح دریا آویزان شده است. علاوه بر این، چارچوب زمانی محدود بود و تیم او باید از به خطر انداختن محیط زیبای طبیعی جلوگیری می‌کرد.

پل طلایی ویتنام

به گزارش آنه، لذت بخش ترین بخش پروژه دست های غول پیکر لذتی است که در بین ویتنامی ها و خارجی ها ایجاد می کند. این هنرمند بی ادعا تحت تأثیر نورمن فاستر معمار پیشرفته، ریچارد راجرز مدرنیست بریتانیایی و رنزو پیانو معمار و مهندس ایتالیایی است.

پل طلایی ویتنام

دست‌های او در دامنه تپه طراحی شده‌اند تا با چشم‌انداز ترکیب شوند. در آینده، آنه، مطابق با موضوع خدایان خود، قصد دارد پل دیگری بسازد که نقره ای خواهد بود و نمادی از یک رشته موی الهی است که به عنوان یک رشته اتصال به ساختار طلایی عمل می کند. در دانانگ، به نظر می رسد، افق همیشه در حال تغییر است و طراحی هرگز نمی تواند از یک پل زیاده روی کند.

پل طلایی ویتنام

در اینجا کلیپی از این پل عجیب را می توانید ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (7 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است