دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
پلکس تراپی مو : بررسی روشها مزایا و مضرات پلکس تراپی
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
اولاپلکس تراپی و یا پلکس تراپی روشی است که پیوندهای دی­سولفید اسیب ­دیده در موهایتان که در اثر دکلره، رنگ مو، ریباندینگ مو، براشینگ و …شکسته شده اند را بطور دایم بازسازی می­ کند.

با دکلره و رنگ کردن های مکرر، مو رطوبت خود را از دست می دهد و در نتیجه مو وز و خشک می شود. برای درمان موهای آسیب دیده می توانید از اولاپلکس تراپی استفاده کنید تا موهای آسیب دیده یتان را ترمیم کنید.
اولاپلکس یک روش درمانی نسبتا جدید است که توسط متخصصان مو ساخته شده است که به درمان و ترمیم مو کمک می کند.
اولاپلکس، پیوندهای دی سولفید موجود در مو را ترمیم و بازسازی می کند، به موها حالت کشش پذیری می دهد، از شکستگی آن جلوگیری کرده و موها را تقویت می کند.
اولاپلکس ها از شماره 1 تا 5 در فروشگاه های لوازم آرایشی - بهداشتی موجود هستند.
برای استفاده از فرآیند 3 مرحله ای اولاپلکس دو مرحله ی اول را باید در آرایشگاه توسط فرد با تجربه انجام دهید و مرحله سوم را می توانید خودتان به تنهایی در خانه بدون داشتن مهارت خاص انجام دهید. شما می توانید برای محافظت از موهایتان از این روش ساده استفاده کنید.

انواع پلکس

این ماده دارای ٥ نوع می­ باشد که دو شماره اول آن را در آرایشگاه و سه شماره دیگر آن در منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

شماره ١ پلکس (N1)

این نوع olaplex در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و با رنگ مو و دکلره مخلوط می شود و روی مو قرار می گیرد.

شماره ٢ پلکس (N2)

نوع دیگر این ماده هم در آرایشگاه استفاده می­شود و تفاوت آن با اولاپلکس شماره ١ این است که پس از شستشوی دکلره آن را به مدت ٢٠ دقیقه روی موها می­گذارید و سپس آبکشی خواهید کرد.

پلکس تراپی مو چیست

شماره ٣ پلکس (N3)

این نوع از اولاپلکس در خانه مورد استفاده قرار می­گیرد . زمان استفاده از آن این گونه است که یک بار در هفته قبل از زدن شامپو استفاده شود. این ماده را به اندازه ١ تا ٣ قاشق چای خوری به موهایتان بزنید و آن ها را پی در پی شانه بزنید و بگذارید ١٠ تا ٣٠ دقیقه و یا یک شب تا صبح به همان حالت بماند.

شماره ٤ پلکس (N4)

این نوع از اولاپکس به صورت شامپو در دسترس همه قرار دارد و باعث تقویت و آبرسانی مو می­شود و این محصول را نیز می­توانید تهیه و به راحتی در خانه استفاده کنید.

شماره ٥ پلکس (N5)

این نوع از اولاپکس همانند شماره ٤ می باشد با این تفاوت که نیاز به نرم کننده هم است؛ با زدن نرم کننده حداقل ٣ دقیقه صبر کنید و سپس آبکشی کنید. این را هم نیز می توانید در خانه مورد استفاده قرار دهید.

موارد استفاده از پلکس

از اولاپلکس برای ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می شود. تعدادی از مواردی که در آن اولاپلکس به کار می رود را در این قسمت معرفی خواهیم کرد:

استفاده از پلکس در رنگ مو

یکی از مواردی که از اولاپلکس در آن استفاده می شود رنگ مو است، به این صورت که ابتدا رنگ موی مورد نظر را با اکسیدان مخلوط کرده و به مدت ٥ دقیقه آن­ها را ترکیب کنید؛ پس از آن به ازای هر ١٠٠میل رنگ، مقدار ٣/٧٥ میلی لیتر از اولاپلکس شماره ١ را به مخلوط اضافه ­کنید و بعد از آن که به خوبی هم زده شد، رنگ آماده است.

پلکس مو

استفاده از پلکس در پودر دکلره

استفاده دیگر اولاپلکس در پودرهای دکلره می­ باشد. اولاپلکس در پودر دکلره این گونه استفاده می شود که ابتدا پودر دکلره را با اکسیدان (٦٪؜ و ٩٪؜ و١٢٪؜) مخلوط کنید، پس از آن اولاپلکس شماره ١ را به اندازه ٧/٥ میلی لیتر به ترکیب اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید.به این نکته نیز توجه کنید که ٧/٥ میلی لیتر اولاپلکس فقط در ٣٠ گرم پودر دکلره فعال می­شود و اگر برای شخصی ٦٠ گرم پودر دکلره نیاز بود، باید در دو ظرف جداگانه که پودر دکلره هر کدام از آن ها برابر با ٣٠ گرم و اولاپلکس آن برابر با ٧/٥ میلی لیتر است، مورد استفاده قرار دهید.

پس از روشن شدن موها آن­ها را آبکشی کنید و به اصطلاح نم آن را بگیرید (١٥ تا ٢٠ درصد رطوبت موها باقی بماند ) سپس موها را به اولاپلکس شماره ٢ آغشته کرده و ١٥ تا ٢٠ دقیقه به خوبی ماساژ دهید و پس از آن موها را با یک کلاه رنگ بپوشانید و از ١ تا ٢٢ ساعت صبر کنید و در آخر موها را آبکشی کرده و کاملا خشک نمایید و پس از آن رنگساژ مورد علاقه خود را روی موهایتان اعمال نمایید.برای آن که بهترین نتیجه را بگیرید، حتما مقدار مواد را با وزنه اندازه گیری کنید و همچنین از اکسیدان اورجینال و باکیفیت استفاده نمایید.

استفاده از پلکس در کراتینه مو

این باور اشتباه است که برخی فکر می کنند کراتینه همانند اولاپلکس است؛ نه تنها شبیه هم نیستند بلکه اولاپلکس آسیب های ناشی از کراتینه را نیز از بین می­برد و مقاومت مو را افزایش خواهد داد. بایستی قبل از کراتینه مو حتما از اولاپلکس استفاده نمایید زیرا به بدنه مو وارد شده و باعث تقویت آن می شود و همچنین موها را درخشان تر میی کند و موجب بهبود نتیجه کراتینه نیز خواهد شد.

فواید پلکس مو

استفاده صرفا جهت پلکس تراپی

همان طور که گفته شد از اولاپلکس به عنوان قوی ترین درمان پس از آسیب های ناشی از دکلره، براشینگ، رنگ مو و … یاد می شود.

درمان پلکس به چه کسانی پیشنهاد می شود ؟

معمولاً این درمان به کسانی پیشنهاد می شوند که بر اثر رنگ مو به موهای خود آسیب وارد کردند یا اخیراً دکلره انجام داده اند. اگر موی شما به دلیل رنگ مو و دکلره آسیب دیده است، حتماً در مورد این درمان تحقیق کنید و آن را انجام دهید.
اگر تا به حال موهای خود را زیاد رنگ نکرده باشید اما قصد تغییر رنگ مو دارید ، اولاپلکس را به پروسه درمانی خود اضافه کنید. پروسه رنگ مو با اولاپلکس می تواند از آسیب دیدگی موی شما جلوگیری کند. همچنین ممکن است که مو ها بر اثر استفاده از لوازم داغ مانند اتو مو ، بابلیس و یا سشوار آسیب دیده باشد.
پس اگر دائما در حال استفاده از این لوازم می باشید، حتماً اولاپلکس، درمان مورد نیاز شما می باشد.افرادی که موهای خود را فر دائم می کنند، نیز به درمان اولاپلکس نیاز پیدا می کنند زیرا نیازمند قوی کردن موهای خود می باشند.اگر موی شما مستعد شکنندگی است و این اتفاق بدون هیچ دلیلی رخ می دهد ، مخصوصا اگر موی فر داشته باشید ، باید از اولاپلکس استفاده کنید تا جلوی این شکنندگی ها را بگیرید.

اولاپلکس یا پلکس تراپی

فواید پلکس برای مو

این درمان موها را ترمیم کرده و در نتیجه موهای قوی تر و مقاوم تری را به شما تحویل می دهد. همچنین در برابر آسیب مو در آینده مقاوم است. پس با خیال راحت می توانید موهای خود را رنگ یا دکلره کنید.
از آنجا که موی شما قوی تر می شود و نرمی و لطافت آن نیز افزایش پیدا می کند، براقیت موهای تان نیز بعد از یک آسیب جدی و در پیش گرفتن اولاپلکس برمی گردد. با انجام اولاپلکس دیگر احتمال آسیب دیدگی های مو حتی با سخت ترین رنگ موها وجود ندارد. اولاپلکس همچنین از موهای طبیعی و فر شما در برابر آسیب دیدگی جلوگیری می کند.

حتماً بخوانید:
اولاپلکس مو : فواید شگفت انگیز اولاپلکس تراپی در رنگ مو و دکلره

اولاپلکس مو : فواید شگفت انگیز اولاپلکس تراپی در رنگ مو و دکلره

اولاپلکس تراپی و یا پلکس تراپی : روشی است که پیوندهای دی­سولفید آسیب ­دیده در موهایتان که در اثر دکلره، رنگ مو، ریباندینگ مو، براشینگ و …شکسته شده…

معایب استفاده از پلکس چیست؟

گاهی اوقات اولاپلکس برای موی شما نیاز نیست. اگر رنگ موی کم ضرری زده اید یا تا به حال موی خود را رنگ نکرده اید و موهایتان هیچ آسیبی ندیده است، استفاده از اولاپلکس فقط به معنی هدر دادن پول و زمانتان می باشد.اولاپلکس ارزان نیست؛ مخصوصاً اگر آن را در سالن آرایشی انجام دهید.
اولاپلکس واکنش مو نسبت به رنگ را آهسته می کند و بنابراین باید مدت زمان طولانی تری را در سالن آرایشی منتظر بمانید تا موی شما رنگ بگیرد.
اگرچه که افرادی که طرفدار رنگ مو هستند، از این پروسه خسته نمی شوند.اولاپلکس محصولی است که دی سولفید موی شما را قوی می کند اما باعث نرم کردن، رطوبت رسانی، ضخیم کردن و یا لطافت بیشتر موهای شما نخواهد شد.اگر موی خشک و وز دارید، احتمالاً از درمان اولاپلکس ناامید می شوید زیرا نمی توانید به مقاصد خود برسید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits