alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۳ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
این مرغ های نجومی!
0
دوشنبه, ۰۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۲۱
قیمت مرغ که این روزها در حال شاخ و شانه کشیدن برای مردم است به گونه ای شده که نمی توان برای آن یک قیمت ثابت در نظر گرفت؛ این در حالی است که سازمان بازرسی کل کشور برای تعیین تکلیف نرخ مرغ ورود کرده است.

قیمت مرغ در روزهای اخیر چنان برای مردم شاخ و شانه می کشد که در آخرین نرخ آن با نوسان های قیمت دلار بالا و پایین می شود! این در حالی است که نرخ قیمت مرغ در روزهای اخیر از نرخ دلار هم پیشی گرفته است!

این نوسان نرخ به نحوی شده که امروز رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز از نابه سامانی نرخ قیمت مرغ گلایه کرده و گفته از ابتدای سال چندین گزارش هشدار به بخش‌های مربوطه ارائه شده و راهکارهای کارشناسی کنترل و کاهش قیمت مرغ نیز در این گزارش‌ها به مسئولان مربوطه پیشنهاد شده است.

چرا مرغ نجومی شد؟

حجت الاسلام درویشیان البته به علت افزایش قیمت مرغ نیز اشاره کرد و از جمله آن را افزایش قیمت نهاده ها عنوان کرده است. وی همچنین کمبود این نهاده ها را دیگر علل افزایش نجومی قیمت مرغ عنوان کرده که مقدار قابل توجهی از آن در گمرک رسوب کرده است.

مرغ

بیشتر بخوانید:

خواص پای مرغ از نظر طب سنتی | دلگرم

رئیس سازمان کل کشور اما این هم گفته که با تلاش هایی صورت گرفته در هفته گذشته، نهاده های موجود در گمرک ترخیص شده است.

بنا به گفته این مسئول، عدم افزایش قیمت جوجه یک روزه با وجود افزایش قیمت مرغ نیز عملاً تولید این محصول را به شدت کاهش داده که همین مسأله موجب افزایش قیمت شده است.

به نظر می رسد برخی دستگاه های اجرایی با توجه به قول و وعده های که پیش از این در کاهش قیمت مرغ داده اند به خوبی عمل نکرده و موجب نوسان نرخ این محصول مورد نیاز مردم شده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits