دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
کاراته قهرمانی باشگاه های کشور و سنسی مینا مهبودی و قهرمانی دخترانش
1
اینکه مسابقه ای با حضور بیش از پانصد دختر ورزشکار برگزار شود و هیچ یک از اصحاب رسانه ها بابت پوشش خبری این رقابت ها حضور نداشته باشد حکایت از نگاه مدیران ورزش به ورزش بانوان دارد.

حضور و قهرمانی جانان خانم در پانزدهمین دوره ی مسابقات کاراته باشگاه های کوبه اوزاکا کشور که از ۲۶تا۲۹بهمن ماه در بندر عسلویه در رده های سنی متفاوتی برگزار شد،بهانه و دلیلی شد بر رصد کردن عدم بازتاب رسانه ای این رویداد ورزشی.

صبح جمعه مقارن با ۲۸ بهمن ماه بیش از پانصد دختر خردسال و نوجوان در سالن خلیج فارس عسلویه با شور و شوقی مثال زدنی به رقابت پرداختند.

گرچه ورود آقایان به سالن مسابقات ممنوع بود اما مرور و تمرین دختران جسور و شجاع این سرزمین که خارج از سالن مسابقات با نظم و تکنیکی مثال زدنی خودشان را برای رقابت آماده می کردند موید این موضوع بود که در زمان برگزاری مسابقات صحنه های جذاب و دیدنی رقم خواهد خورد که علیرغم این مهم عدم حضور اصحاب رسانه و بازتاب رسانه ای این رویداد مهم ،موجب تاسف و تعجب بود!

پانزدهمین دوره ی مسابقات کاراته

خاطرم هست زمانی که به اتفاق تیم منتخب فارس برای حضور در رقابت های بسکتبال به سایر استان های کشور می رفتیم به محض ورود به شهر محل برگزاری مسابقات تنها دلخوشی من و هم تیمی هایم دیدن آگهی برگزاری مسابقات و سپس پخش گوشه ای از مسابقات در تلویزیون و درج خبر در مجلات ورزشی آن زمان که محدود می شد به دنیای ورزش و کیهان ورزشی!اما امروز علیرغم گسترش فضای رسانه و پررنگ تر شدن اهمیت رسانه، عدم توجه به چنین رقابت هایی حاصلی جز سرخوردگی دختران نوجوان و خردسالی که در ابتدای راه هستند نخواهد داشت!

در توصیف توانایی برخی ورزشکاران و مربیان حاضر در این رقابت ها همین یک نکته کافی است که یک تیم باشگاهی با حداقل امکانات از شیراز همراه با سنسی مینا مهبودی با ۱۲سال سابقه ی فعالیت در سبک شوتوکان ،با بیست و سه دختر خردسال و نوجوان در این رقابت ها حاضر می شود و شاگردانش با کسب ۱۲مدال طلا و۶نقره و ۴برنز به رقابت ها پایان می دهند. نکته ی قابل تامل این رقابت ها، شیوه ی حضور ورزشکارانی بود که هریک با هزینه ی شخصی از سراسر کشور به عسلویه آمده بودند تا توانایی خویش را به رخ حریفان کشیده، بلکه صدا و فریاد این نورسته های ورزش کشور از پس دیوارهای کم توجهی رسانه ها و بی خیالی مسئولین ورزش کشور شنیده شود!

پانزدهمین دوره ی مسابقات کاراته

اگر سنسی مهبودی و همقطاران وی می توانند با حداقل امکانات در چنین رقابت های به این شکل بدرخشند، تصور کنید اگر وی و سایر مربیان شهرستانی مورد حمایت فدراسیون و مسئولین ذیربط قرار گیرند چه اتفاق خوشآیندی در انتظار ورزش بانوان ایران زمین است؟

امیدوارم این چند سطر گزارش مختصر موجبی شود برای پوشش اخبار و رویدادهای مشابه از سوی اهالی رسانه و فعالان حوزه ورزش در رسانه های کشور.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits