دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

حساب وکالتی بانک ملی

حساب وکالتی بانک ملی امکان شرکت در طرح های فروش ایران خودرو و سایپا را فراهم کرده و هم چنین شرایط لازم برای معامله در بورس کالا را برای کاربران فراهم می سازد. از این رو در بازه زمانی اخیر، تقاضا برای ایجاد این نوع حساب به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

با توجه به تفاوت قیمت خودرو در بازار و کارخانه، بسیاری از مردم تمایل دارند اتومبیل شان را مستقیما از کارخانه دریافت کرده و هزینه کم تری بپردازند. با این حال، شرکت های خودروساز به دلیل تقاضای بالای موجود از مکانیزم قرعه کشی برای فروش محصولات شان استفاده می کنند.

از طرف دیگر، شرایط متعددی هم برای شرکت در این قرعه کشی ارائه کرده اند که افتتاح حساب وکالتی بانک ملی یا سایر بانک های مجاز از جمله جدیدترین آن ها به شمار می آید. بنابراین کسانی که قصد خرید مستقیم خودرو از این شرکت ها را دارند، باید نسبت به ایجاد حساب وکالتی و واریز وجه مورد نیاز به آن اقدام نمایند.

دقت داشته باشید که شرکت در قرعه کشی خرید خودرو تنها کاربرد حساب های وکالتی نبوده و از این حساب ها در موارد دیگری هم استفاده می شود. از جمله دیگر کاربردهای رایج این نوع حساب می توان به معامله در بازار بورس کالا اشاره نمود.

در حال حاضر، متقاضیان خرید خودرو یا فعالیت در بورس کالا می توانند از طریق ورود به سامانه حساب وکالتی بانک ملی با عنوان فیروزه، نسبت به وکالتی کردن حساب های خود اقدام نمایند. اگر چه امکان افتتاح این نوع حساب به صورت حضوری و از طریق مراجعه به شعب بانک ملی هم وجود دارد، اما روش آنلاین نیاز به صرف زمان و هزینه کم تری داشته و به صرفه تر است.

با توجه به اهمیت این نوع حساب جهت ثبت نام در طرح های فروش ایران خودرو و سایپا و معاملات بورس کالا، در این مقاله نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک ملی و حضوری آن را به صورت کامل برای تان توضیح خواهیم داد. پس تا انتها با ما در مجله دلگرم همراه باشید.

فیروزه سامانه جامع وکالتی کردن حساب بانک ملی ایران

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

به این ترتیب، از زمان ثبت نام این وجه توسط بانک مسدود شده و در صورت تایید شرایط مشتری به صورت نهایی، از حساب این فرد به حساب شرکت خودروساز منتقل می گردد. نکته مهم در این رابطه، نحوه تکمیل فرم حساب وکالتی بانک ملی و افتتاح این حساب می باشد.

به عبارت دیگر، متقاضیان خرید خودرو یا فعالیت در بازار بورس کالا می خواهند بدانند که چگونه باید چنین حسابی را ایجاد کنند. در این باره باید بگوییم که بانک ملی ایران امکان افتتاح حساب وکالتی را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری فراهم کرده است.

کاربران جهت ایجاد حساب وکالتی بانک ملی به صورت غیر حضوری، باید به سایت تعیین شده جهت این امر با عنوان سامانه فیروزه مراجعه و اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

لینک افتتاح حساب وکالتی بانک ملی

از آن جایی که ممکن است بسیاری از کاربران شناخت زیادی از این سامانه نداشته باشند، در این قسمت روش ورود به آن را برای تان آورده ایم. جهت ورود به سامانه فیروزه بانکی ملی و افتتاح حساب وکالتی، لازم است یک سری مراحل را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید. این مراحل مورد نیاز برای وارد شدن به سامانه مذکور و افتتاح حساب وکالتی بانک ملی ، به شرح ذیل می باشند:

  1. در اولین قدم باید آدرس اینترنتی سایت فیروزه بانکی ملی یعنی firoozeh.bmi.ir را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید. برای ورود به این سامانه و استفاده از آن جهت وکالتی کردن حساب های بانک ملی، می توانید از سیستم های رایانه ای یا گوشی موبایل استفاده کرده و از این نظر با محدودیتی رو به رو نخواهید بود.
  2. بعد از این که نشانی فوق را سرچ کردید، کمی صبر کنید تا نتیجه جست و جوی تان توسط گوگل نمایش داده شود. اولین سایت بالا امده در لیست نتایج با همین نشانی و عنوان « firoozeh فیروزه» مربوط به سامانه حساب وکالتی بانک ملی است. پس بر روی آن کلیک کرده و وارد شوید.
  3. در مرحله بعد، به صفحه اصلی سایت فیروزه بانک ملی وارد شده و در این قسمت توضیحاتی را در رابطه با این سامانه و نحوه فراهم سازی امکان وکالتی نمودن حساب های بانک ملی مشاهده می کنید. جهت استفاده از این سایت برای تبدیل حساب عادی به وکالتی، بر روی گزینه «ورود به سامانه»‌ کلیک نمایید.
  4. به این ترتیب، وارد بخش ورودی این سامانه خواهید شد. در این قسمت می توانید با استفاده از دو روش مختلف به سایت فیروزه وارد شده و نسبت به افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک ملی اقدام نمایید. این موارد شامل ورود با استفاده از اطلاعات کارت بانکی و ورود از طریق سامانه بام می باشند. پس با توجه به شرایط و اطلاعات در دسترس، بر روی روش مناسب جهت ورود کلیک نمایید.

با انجام این چند مرحله ساده می توانید به سایت در نظر گرفته شده توسط بانک ملی ایران جهت افتتاح حساب وکالتی وارد شوید. در ادامه هم با تکمیل فرم حساب وکالتی بانک ملی در این سامانه، امکان ثبت نام در طرح های فروش شرکت های خودروساز و معامله در بورس کالا را خواهید داشت. .

separator line

حتماً بخوانید:
آموزش نحوه افتتاح حساب وکالتی مرحله به مرحله (سایپا، ایران خودرو و بورس)

آموزش نحوه افتتاح حساب وکالتی مرحله به مرحله (سایپا، ایران خودرو و بورس)

حساب وکالتی در بورس به حسابی بانکی گفته می‌شود که کارگزار به آن دسترسی دارد و برای ارسال سفارش خرید هر نوع دارایی می‌تواند به صورت مستقیم از آن…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !