دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
راهنمایی اقتتاح حساب وکالتی در بانک ملت
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت

افراد برای ورود در بورس کالا و انجام معاملات خود نیازمند اخذ کد آنلاین بورس کالا هستند، که پیش از آن لازم است نسبت به ثبت نام کد بورسی اقدام کرده باشند. اما از جمله مراحل دریافت کد آنلاین بورس کالا در سامانه ایبیگو، درج شماره حساب وکالتی بورس کالا می باشد. یکی از بانک های ارائه دهنده این خدمت، بانک ملت می باشد.

بانک ملت با راه اندازی سامانه ای به نام سامانه بستام برای افرادی که قصد افتتاح حساب وکالتی بانک ملت را دارند، این فرصت را فراهم کرده تا از طریق سامانه حساب وکالتی بانک ملت، نسبت به افتتاح حساب وکالتی آنلاین اقدام نمایند. از آنجا که افراد نیاز دارند که با نحوه ورود و افتتاح حساب وکالتی آشنا شوند، این مقاله می تواند کمک شایانی به این افراد بنماید.

به جهتت اهمیت این موضوع، در این مقاله از مجله دلگرم، ابتدا به معرفی سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت bastam.bankmellat.ir پرداخته خواهد شد و سپس افتتاح حساب وکالتی آنلاین آن و نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی و همینطور فرم معرفی نامه در سایت bastam.bankmellat.ir توضیح داده خواهد شد.

معرفی سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت

افراد برای انجام معاملات خود در بورس نیازمند ثبت نام در سجام و دارا بودن کد بورسی هستند تا بتوانند معاملات خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهند. علاوه بر بازار بورس اوراق بهادار، بازار دیگری تحت عنوان بازار بورس کالا نیز وجود دارد، که در آن معاملات به شکل فیزیکی صورت می گیرد. اقبال عمومی به سمت این بازار روز به روز در حال افزایش است.

به خصوص با اقدام دو شرکت خودرو ساز کشور در خصوص فروش محصولات خود در بورس کالا، بسیاری از مردم به دنبال انجام معامله در این بازار هستند. اما برای فعالیت در این بازار تنها، در اختیار داشتن کد بورسی کافی نیست و از شرایط ورود به این بازار دریافت کد بورس کالا از سامانه ebgo و افتتاح حساب وکالتی بورس کالا می باشد.

از آنجا که این اقدام، اقدامی جدید محسوب می شود و بسیاری از افراد اطلاعات کافی در خصوص افتتاح حساب وکالتی آنلاین ندارند. بسیاری از بانک ها به ارائه خدمت در خصوص حساب وکالتی بورس کالا مشغول هستند . یکی از بانک های پیش رو در این زمینه بانک ملت می باشد. از طریق سامانه حساب وکالتی بستام ملت bastam.bankmellat.ir، اشخاص می توانند افتتاح حساب وکالتی آنلاین داشته باشند.

این افتتاح حساب از طریق معرفی سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت صورت می پذیرد. در واقع با استفاده از این فرم معرفی نامه حساب وکالتی به آدرس bastam.bankmellat.ir شخص می تواند اقدام به افتتاح حساب وکالتی نماید. در حساب وکالتی، به کارگزار وکالت داده می‌شود وجوه واریزی مشتری را مسدود نماید و پس از انجام معامله، وجه مسدود شده از حساب وی کسر می گردد. البته اگر معامله‌ای به نام مشتری انجام نشود، وجه مسدود شده در همان روز آزاد می‌شود.

نحوه افتتاح حساب وکالتی در سامانه بستام

جهت افتتاح حساب وکالتی به صورت آنلاین در سامانه بستام، ابتدا وارد سامانه شده و با انتخاب گزینه معرفی حساب وکالتی، مراحل ورود اطلاعات را طی نمایید.

ورود به سامانه بستام

نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول دارد این است که، نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت چگونه است؟ آیا می توان به سادگی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک اقدام به افتتاح حساب وکالتی کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت بانک ملت در سامانه بستام به نشانی bastam.bankmellat.ir این خدمت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای ورود به این سامانه کافی است شخص در مرورگر خود، آدرس سایت به نشانی bastam.bankmellat.ir را جستجو کرده تا وارد سایت مورد نظر شود. در این مرحله لازم است بر روی سامانه بستام بانک ملت کلیک نماید.

پس از ورود در این مرحله شخص باید از طریق آیکون سمت راست بالای صفحه منوی نواری را باز کند.

در این مرحله شخص باید در منوی نواری گزینه حساب وکالتی را انتخاب کند.

همانگونه که توضیح داده شد، شخص پس از ورود به سایت مورد نظر و انجام مراحلی بسیار ساده، می تواند نسبت به افتتاح حساب وکالتی خود اقدام نموده و پس از آن فعالیت خود را در بورس کالا آغاز نماید.

separator line

حتماً بخوانید:
آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی

آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !