دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
راهنمایی اقتتاح حساب وکالتی در بانک ملت
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت

افراد برای ورود در بورس کالا و انجام معاملات خود نیازمند اخذ کد آنلاین بورس کالا هستند، که پیش از آن لازم است نسبت به ثبت نام کد بورسی اقدام کرده باشند. اما از جمله مراحل دریافت کد آنلاین بورس کالا در سامانه ایبیگو، درج شماره حساب وکالتی بورس کالا می باشد. یکی از بانک های ارائه دهنده این خدمت، بانک ملت می باشد.

بانک ملت با راه اندازی سامانه ای به نام سامانه بستام برای افرادی که قصد افتتاح حساب وکالتی بانک ملت را دارند، این فرصت را فراهم کرده تا از طریق سامانه حساب وکالتی بانک ملت، نسبت به افتتاح حساب وکالتی آنلاین اقدام نمایند. از آنجا که افراد نیاز دارند که با نحوه ورود و افتتاح حساب وکالتی آشنا شوند، این مقاله می تواند کمک شایانی به این افراد بنماید.

به جهتت اهمیت این موضوع، در این مقاله از مجله دلگرم، ابتدا به معرفی سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت bastam.bankmellat.ir پرداخته خواهد شد و سپس افتتاح حساب وکالتی آنلاین آن و نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی و همینطور فرم معرفی نامه در سایت bastam.bankmellat.ir توضیح داده خواهد شد.

معرفی سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت

افراد برای انجام معاملات خود در بورس نیازمند ثبت نام در سجام و دارا بودن کد بورسی هستند تا بتوانند معاملات خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهند. علاوه بر بازار بورس اوراق بهادار، بازار دیگری تحت عنوان بازار بورس کالا نیز وجود دارد، که در آن معاملات به شکل فیزیکی صورت می گیرد. اقبال عمومی به سمت این بازار روز به روز در حال افزایش است.

به خصوص با اقدام دو شرکت خودرو ساز کشور در خصوص فروش محصولات خود در بورس کالا، بسیاری از مردم به دنبال انجام معامله در این بازار هستند. اما برای فعالیت در این بازار تنها، در اختیار داشتن کد بورسی کافی نیست و از شرایط ورود به این بازار دریافت کد بورس کالا از سامانه ebgo و افتتاح حساب وکالتی بورس کالا می باشد.

از آنجا که این اقدام، اقدامی جدید محسوب می شود و بسیاری از افراد اطلاعات کافی در خصوص افتتاح حساب وکالتی آنلاین ندارند. بسیاری از بانک ها به ارائه خدمت در خصوص حساب وکالتی بورس کالا مشغول هستند . یکی از بانک های پیش رو در این زمینه بانک ملت می باشد. از طریق سامانه حساب وکالتی بستام ملت bastam.bankmellat.ir، اشخاص می توانند افتتاح حساب وکالتی آنلاین داشته باشند.

این افتتاح حساب از طریق معرفی سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت صورت می پذیرد. در واقع با استفاده از این فرم معرفی نامه حساب وکالتی به آدرس bastam.bankmellat.ir شخص می تواند اقدام به افتتاح حساب وکالتی نماید. در حساب وکالتی، به کارگزار وکالت داده می‌شود وجوه واریزی مشتری را مسدود نماید و پس از انجام معامله، وجه مسدود شده از حساب وی کسر می گردد. البته اگر معامله‌ای به نام مشتری انجام نشود، وجه مسدود شده در همان روز آزاد می‌شود.

نحوه افتتاح حساب وکالتی در سامانه بستام

جهت افتتاح حساب وکالتی به صورت آنلاین در سامانه بستام، ابتدا وارد سامانه شده و با انتخاب گزینه معرفی حساب وکالتی، مراحل ورود اطلاعات را طی نمایید.

ورود به سامانه بستام

نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول دارد این است که، نحوه ورود به سامانه حساب وکالتی بستام بانک ملت چگونه است؟ آیا می توان به سادگی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک اقدام به افتتاح حساب وکالتی کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت بانک ملت در سامانه بستام به نشانی bastam.bankmellat.ir این خدمت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای ورود به این سامانه کافی است شخص در مرورگر خود، آدرس سایت به نشانی bastam.bankmellat.ir را جستجو کرده تا وارد سایت مورد نظر شود. در این مرحله لازم است بر روی سامانه بستام بانک ملت کلیک نماید.

پس از ورود در این مرحله شخص باید از طریق آیکون سمت راست بالای صفحه منوی نواری را باز کند.

در این مرحله شخص باید در منوی نواری گزینه حساب وکالتی را انتخاب کند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

پس از انتخاب گزینه ورود، به صفحه دیگری مانند شکل زیر وارد شده و پنجره ورودی را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت از شما درخواست می شود اطلاعات کاربری تان را وارد کنید. این موارد شامل نام کاربری و رمز عبوری است که خودتان هنگام ثبت نام وارد کرده اید. پس اطلاعات خواسته شده را در جایگاه مربوط به خود قرار داده و بعد از تایید کد امنیتی، گزینه «ورود» را بزنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

در صورتی که اطلاعات کاربری را به درستی وارد کرده باشید، به حساب خود در سامانه بستام وارد شده و امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک ملت برای تان فراهم خواهد بود. جهت این امر باید بر روی شکل سه خط افقی که در گوشه بالا و سمت راست صفحه کنار نام کاربر قرار گرفته، کلیک نمایید تا منو خدمات برای تان نمایش داده شوند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

با انتخاب گزینه قبل، منویی به شکل زیر باز شده و تعداد زیادی از خدمات این سامانه برای تان نمایش داده می شوند. از جمله این موارد، گزینه «معرفی حساب وکالتی» است که امکان تکمیل فرم حساب وکالتی بانک ملت و تبدیل حساب های عادی به وکالتی را فراهم می سازد. پس بر روی این گزینه کلیک کنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

در ادامه، به صفحه زیر وارد شده و توضیحات مختصری را در رابطه با حساب وکالتی مشاهده می کنید. این موارد را مطالعه کرده و در صورت تمایل به ایجاد این نوع حساب، بر روی گزینه «معرفی حساب وکالتی» در بخش میانی صفحه کلیک نمایید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

در اولین گام ایجاد حساب وکالتی بانک ملت از طریق سامانه بستام، باید اطلاعاتی را وارد کنید که شامل کد ملی و شماره تلفن همراه تان می باشند. پس هر یک از این موارد را در جایگاه مربوط به خود قرار داده و کد امنیتی موجود را هم وارد نمایید. سپس بر روی گزینه «ادامه» کلیک نموده تا وارد مراحل بعدی شوید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

به این ترتیب، یک کد اعتبارسنجی بر روی شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید، فرستاده می شود. این کد را دریافت و در جایگاه تعیین شده برای آن قرار دهید. بعد از ورود کد اعتبارسنجی، گزینه «تایید» را بزنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

در مرحله بعدی افتتاح حساب وکالتی بانک ملت ، نوبت به تعیین کارگزار و حساب مد نظر می رسد. در قسمت مربوط به کارگزار، دو گزینه ایران خودرو و سایپا وجود دارد که شما می توانید هر کدام را انتخاب نمایید. در قسمت حساب هم حساب های عادی تان قرار گرفته که باید یکی را جهت تبدیل به حساب وکالتی انتخاب نمایید. بعد از تعیین کارگزار و نوع حساب، بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

اکنون نوبت به پذیرش شرایط، قوانین و مقررات سامانه حساب وکالتی بانک ملت و ایجاد این نوع حساب می رسد. در این صفحه قوانین مربوطه به صورت کامل برای تان نمایش داده شده و باید آن ها را مطالعه کنید. در صورتی که مشکلی برای ایجاد حساب وکالتی با این شرایط ندارد، از قسمت پایین صفحه بر روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک نمایید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

به این ترتیب، افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک ملت با موفقیت برای تان انجام می پذیرفته و رسید مربوطه در اختیارتان قرار می گیرد. پس امکان استفاده از آن جهت واریز وجه خرید خودرو از هر یک از شرکت های ایران خودرو و سایپا را خواهید داشت. اما افرادی که تا کنون در سامانه بستام ثبت نام نکرده و حساب کاربری ندارند، جهت تکمیل فرم حساب وکالتی بانک ملت کافی است چند مرحله ساده را طی کنند. ابتدا باید از صفحه اصلی این سامانه، گزینه «عضویت» را انتخاب نمایید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

با انتخاب این گزینه، به صفحه ثبت نام منتقل شده و تصویر زیر را مشاهده می کنید. در این بخش باید یک سری اطلاعات از جمله نام و نام خانوادگی، نام کاربری، رمز عبور، پست الکترونیک و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. دقت داشته باشید که نام کاربری و رمز عبور همان اطلاعات کاربری هستند که در ادامه جهت ورود به سایت حساب وکالتی بانک ملت یا همان سامانه بستام، به آن ها نیاز دارید. پس این موارد را با دقت انتخاب کنید. هم چنین توجه داشته باشید که نام کاربری باید ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی و رمز عبور باید ترکیبی از اعداد و حروف کوچک و بزرگ انگلیسی باشند. به هر حال پس از این که اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمودید، تیک مربوط به عبارت «قوانین و مقررات را پذیرفته ام» را قرار داده و گزینه «ادامه» را بزنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

به این تریب، جهت ثبت نام در سامانه بستام و افتتاح حساب وکالتی بانک ملت ، یک کد اعتبارسنجی بر روی گوشی موبایل تان فرستاده می شود. باید این کد را در جایگاه مشخص شده برای آن قرار داده و بر روی گزینه «فعالسازی» کلیک کنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

در صورتی که کد اعتبارسنجی را به درستی وارد کرده باشید، نام نویسی شما در سامانه بستام انجام گرفته و پیام سبز رنگ «مشترک گرامی ثبت نام شما با موفقیت انجام شد»‌ را مشاهده خواهید کرد. اکنون می توانید مجددا به صفحه ورودی سامانه حساب وکالتی بانک ملت مراجعه کرده و با این نام کاربری و رمز عبور، به حساب خود وارد شوید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملت آنلاین

همان طور که مشاهده کردید، در این بخش نحوه ایجاد حساب وکالتی بانک ملت را به صورت آنلاین برای تان توضیح دادیم. بنابراین اکنون به سادگی می توانید نسبت به ایجاد این نوع حساب و شرکت در طرح های فروش شرکت های سایپا و ایران خودرو اقدام نمایید. هم چنین به روش عضویت در این سامانه پرداختیم تا جهت افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک ملت با مشکلی رو به رو نشوید.

separator line

حتماً بخوانید:
آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی

آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits