دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۳ قمری و ۱۶ مه ۲۰۲۲ میلادی
تاریخ دقیق واریز یارانه معیشتی فروردین ۱۴۰۱ اعلام شد !
171
چهارشنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ ۱۵:۲۲
واریز یارانه معیشتی فروردین ۱۴۰۱ در آخر فروردین انجام میشود .

واریز یارانه معیشتی فروردین ۱۴۰۱

سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد یکصد و سی و چهارمین مرحله یارانه نقدی مربوط به فروردین ۱۴۰۱ به ازای هر نفر ۴۵۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کنند.

حدود ۲۱ میلیون خانوار در بهار سال ۹۹ مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند. اقساط این وام نیز از یارانه نقدی خانوارها کسر می‌شود. بیست و دومین قسط این وام نیز از یارانه فروردین ۱۴۰۱ برداشت می‌شود.

واریز یارانه معیشتی فروردین ۱۴۰۱

تاریخ دقیق واریز یارانه معیشتی فروردین ۱۴۰۱

کمک معیشتی از محل مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین، ساعت ٢٤ روز چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ به حساب مشمولان واریز می شود. به گزارش صفحه اقتصاد، از آبان سال ۹۸ با تغییر قیمت بنزین، تصمیم به پرداخت مبلغ نقدی از محل درآمد ناشی از افزایش قیمت این سوخت شد، بر این اساس پیش بینی شد حدود ۶۰ میلیون نفر (حدود ۱۹ میلیون خانوار) از جمعیت ۷۸ میلیون نفری یارانه بگیر در لیست پرداخت قرار بگیرند که در ابتدا با گزینش کمتر از ۱۸ میلیون خانوار آغاز شد.

مبلغ پرداختی بابت کمک معیشتی برای خانواده های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

در طرح کمک معیشتی ماهانه (یارانه بنزین) به طور متوسط ۲۵۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود که در سال به حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

یارانه ای که ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود بیست و نهمین مرحله از کمک های معیشتی است.

در این ماه، شانزدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک‌میلیون تومانی کرونایی، از حساب سرپرستان خانواده‌هایی که این وام را دریافت نموده‌اند، کسر خواهد شد.

واریز یارانه معیشتی فروردین ۱۴۰۱

کدام خانواده ها منتظر یارانه ۷۰۰ هزار تومانی باشند؟

طبق تصمیم نمایندگان مجلس، برخی خانواده‌ها در سال جدید یارانه ۶۸۲ هزار تومانی دریافت خواهند کرد.این تصمیم شامل کدام خانواده‌‌ها می‌شود؟

از روزی که موضوع حذف ارز ترجیحی مطرح شده است، خانواده‌ها منتظر یارانه جدید هستند؛ حال بالاخره تکلیف ارز ترجیحی مشخص شده و این ارز به نوعی حذف نشده است؛ براساس تصمیم نمایندگان ارز ترجیحی حذف خواهد شد اما در ازای آن برای کالاهای اساسی کالابرگ اختصاص می‌یابد؛ در نتیجه نیازی به یارانه جدید نیست؛ اما نمایندگان در قانونی دیگر مصوب کردند که برخی از خانوارها یارانه‌شان سه برابر شود؛ البته مشخص نیست منظور از این یارانه، یارانه نقدی است یا معیتشی یا هر دو یارانه.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (171 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی