دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
میدونین چطوری صدای خواننده هارو با هوش مصنوعی عوض میکنن ؟
11
تولید صدای یک خواننده توسط هوش مصنوعی از طریق یادگیری عمیق و نرم افزار تبدیل متن به گفتار (TTS) برای تقلید صدا از روی متن صورت می‌گیرد.

سایت تغییر صدا با هوش مصنوعی

به طور کلی در این حوزه، فناوری مورد استفاده در تولید صدای یک خواننده توسط هوش مصنوعی از طریق یادگیری عمیق و نرم افزار تبدیل متن به گفتار (TTS) برای تقلید صدا از روی متن صورت می‌گیرد. جالب است بدانید که بحث یادگیری عمیق هوش مصنوعی با آموزش شبکه‌های عصبی بر روی صدای ضبط شده‌ی خوانندگان واقعی صورت می‌گیرد. این فرآیند که به عنوان "کلون‌سازی صدا" شناخته می شود، شامل گرفتن ماهیت دامنه‌ی آهنگین صدای خواننده، تلفظ و سبک او به‌ منظور تولید صدایی به همان شکل و با همان کیفیت است.

میدونین چطوری صدای خواننده هارو با هوش مصنوعی عوض میکنن ؟

با توجه به همین روند هم هوش مصنوعی می‌تواند متن وارد شده توسط کاربر را بگیرد و آن را به یک نسخه قابل تجزیه و تحلیل تبدیل کند که شبیه به صدای خواننده‌ی اصلی است. علاوه بر این، مولدهای صدای هوش مصنوعی قادر به تجزیه و تحلیل یک قطعه‌ی صوتی آهنگین هستند و به طور خودکار می‌توانند نسخه های جدیدی با سبک ها یا آهنگ های مختلف را بدون تغییر صدای اصلی تولید کنند.

میدونین چطوری صدای خواننده هارو با هوش مصنوعی عوض میکنن ؟

معرفی بهترین نرم‌افزارهای تقلید صدای خواننده‌ها

اگر شما هم علاقه‌مندید که آهنگ جدیدی از شجریان بشنوید، می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای زیر این کار را انجام دهید.

Voicemod

میدونین چطوری صدای خواننده هارو با هوش مصنوعی عوض میکنن ؟

سایت تغییر صدای خواننده ها با هوش مصنوعی

یکی از پلتفرم‌های آنلاین و رایگان که می‌تواند با کیفیت مناسبی متن شما را به صوت تبدیل کند یا موزیکی برای ویدئوی مدنظر شما بسازد « Voicemod» است. این پلتفرم آنلاین به راحتی فضایی برای تولید موسیقی به کمک هوش مصنوعی به شما می‌دهد و برای فعالیت‌های نه‌چندان حرفه‌ای نیاز شما را به خوبی برطرف می‌کند.

Synthesizer V

میدونین چطوری صدای خواننده هارو با هوش مصنوعی عوض میکنن ؟

با استفاده از نرم‌افزار « Synthesizer V» می‌توانید به شکلی فوق‌العاده حرفه‌ای صدایی انسانی یا صدای خواننده‌ی محبوب خود را تقلید کنید. Synthesizer V یک نرم‌افزار محبوب تبدیل متن به گفتار با هوش مصنوعی پیشرفته است و به کاربران اجازه می دهد تا هر متن دلخواهی را با صدای انسانی یا خواننده مورد علاقه‌ی خود بشوند آن هم به شکلی که تشخیص آن از آهنگ واقعی صدای انسان دشوار باشد. مزیت اصلی Synthesizer V کیفیت صدای تولید آن است، بنابراین این نرم‌افزار می‌تواند برای کسانی‌ که علاقه‌مندند بدون استخدام خواننده‌ یا استفاده از سمپل، آوازهایی با صدای انسانی ایجاد کنند. به کار می‌آید. البته لازم به ذکر است که این نرم‌افزار جزو گزینه‌های خریدنی است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (11 رای)  


۱ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

حسن یزدانی | ۱ هفته پیش
عالی ‌.
0
0
hits