دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
همیشه تو خونه سیر و پیاز تازه داشته باش!
13
بله درست خوندید سیر و پیاز تازه ٬ با شرایط زندگی شهری و آپارتمان نشینی اگه شما هم دوست دارید توی یک گلدون کوچیک سیر و پیاز بکارید و از اون لذت ببرید با ما توی این مطلب همراه باشید تا بهتون یاد بدیم چیکار کنید.

در این کلیپ به شما یاد می دهیم که چگونه تنها در یک گلدان کوچک سیر و پیاز بکارید و از برداشت آن لذت ببرید.


کاشت سیر و پیاز در گلدان
کشت سیر و پیاز در گلدان کاری کاملا ممکن است، اما مهم است که به موارد زیر توجه کنید:
1- گلدان باید به اندازه کافی عمیق و وسیع باشد که بتوانید سیر و پیاز را در آن کاشت کنید.
2- خاک استفاده شده باید با کیفیت باشد و حاوی مواد آلی مورد نیاز برای رشد گیاه باشد. همچنین باید آبیاری مناسب را فراهم کنید.
3- برای کاشت سیر باید بین هر چند عدد یکدیگر حداقل 10 سانتی‌متر فاصله داشته باشید، و برای کاشت پیاز باید فاصله بین هر ردیف حداقل 15-10 سانتی‌متر و بین هر عدد پیاز حداقل 5-3 سانتی‌متر باشد.

کاشت سیر و پیاز در گلدان

4- مکانی که گلدان در آن قرار می‌گیرد باید نورافشان و شایان برای رشد گیاهان باشد. سیر و پیاز در مکان‌هایی که در طول روز نور خورشیدی قابل اتلاف نیست، رشد بهتری دارند.
5- هنگامی که سیر و پیاز می‌روید، بهتر است گلدان را در محیطی سرد و خشک نگه دارید. اینکار باعث خشک شدن سیر و پیاز شده و آمادگی آن‌ها برای مصرف را سرعت می‌بخشد.
6- در نهایت، به گیاهان نیاز دارند تا در مناطقی با هوا تازه و هوای تهویه شده رشد کنند. یعنی هیچ تاکیدی بر حضور آن‌ها در داخل منزل نباید وجود داشته باشد.

کاشت سیر و پیاز در گلدان

فواید کاشت سیر و پیاز در گلدان:
1- افزایش تولید اکسیژن: سیر و پیاز به خوبی اکسیژن تولید می‌کنند و با کاشت آن‌ها در گلدان، می‌توانید به راحتی هوای خانه خود را تمیز کنید.
2- کمک به خروج مواد آلوده: سیر و پیاز می‌توانند جذب مواد آلوده و سموم مختلفی که از محیط زندگی ما منتشر می‌شود، شوند.

کاشت سیر و پیاز در گلدان

3- محیط زیستی بهتر: با کاشت سیر و پیاز در گلدان، می‌توانید به حفظ محیط زیست خود کمک کنید. سیر و پیاز می‌توانند به عنوان یک نوع کود طبیعی برای خاک شما عمل کنند.
4- استفاده در آشپزی: با کاشت سیر و پیاز در گلدان، می‌توانید از گیاهان تازه برای آشپزی استفاده کنید. سیر و پیاز دارای خواص ضد التهاب و ضد عفونی کننده بوده و می‌توانید از آن‌ها برای حفظ سلامتی خود استفاده کنید.
5- آرایشی: کاشت سیر و پیاز در گلدان به دلایل تزئینی هم می‌تواند مفید باشد. بسیاری از افراد به دنبال پوشش دادن فضای خالی در منزل خود هستند و ارائه یک گلدان سیر و پیاز بهترین راه برای این کار است.

کاشت سیر و پیاز در گلداناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (13 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits