دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هزینه کاشت ابرو چقدر است و چطور محاسبه می شود ؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در ادامه با عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو و نحوه محاسبه آن در کلینیک‌های زیبایی آشنا می‌شویم.

اجزای صورت مهم‌ترین نقش را در ظاهر و زیبایی فرد دارند و به همین دلیل است که اغلب زیباجویان با تکنیک‌های مختلف سعی بر افزایش زیبایی چهره داند. کاشت ابروی طبیعی یکی از این تکنیک‌هاست که می‌تواند به صورت طبیعی ابروهای پر پشت و خوش حالتی را برای شما به ارمغان بیاورد. برای همه ما مهم است که بدانیم هزینه روشی که از آن استفاده می‌کنیم چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود. در ادامه با عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو و نحوه محاسبه آن در کلینیک‌های زیبایی آشنا می‌شویم.

کاشت ابرو چیست ؟

قبل اینکه به بحث در مورد نحوه محاسبه هزینه کاشت ابرو بپردازیم ابتدا باید بدانیم که این عمل چگونه انجام می‌شود و چه ملزوماتی دارد. ریزش ابرو اتفاقی است که به دلایل مختلف ممکن است در آقایان و خانم‌ها اتفاق بیفتد اما این عارضه در خانم‌ها بیشتر است؛ چرا که خانم‌ها از لوازم آرایش زیادی استفاده می‌کنند که اغلب آنها شیمیایی هستند. از سویی دیگر برداشتن بیش از حد و غیر اصولی ابروها می‌تواند باعث ریزش آنها شود. کاشت ابرو به راحتی و کاملا طبیعی این مشکل را حل می‌کند و نتایج آن دائمی و رضایت بخش است.

در واقع کاشت ابرو با استفاده از برخی تکنیک‌های کاشت مو انجام می‌شود که در آن فولیکول‌های مو از نواحی خاصی از بانک مو برداشته شده و به ابرو پیوند زده می‌شوند. بانک موی مورد استفاده در این تکنیک اغلب کنار سر و بالای گوش است که موهای نازکی شبیه به ابرو دارند. این عمل کم تهاجمی محسوب شده و با بی حسی موضعی که صورت می‌گیرد کاملا بدون درد است. کاشت ابرو توسط پزشک متخصص و در کلینیک‌های معتبر زیبایی انجام می‌شود تا با ایمنی کامل و رعایت تمام استانداردها صورت بگیرد.

کاشت ابروی طبیعی

هزینه کاشت ابرو چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه کاشت ابرو در افراد مختلف متفاوت است و علت آن شرایط متفاوت زیباجویان برای کاشت ابرو می‌باشد. در واقع فاکتورهای خاصی بر هزینه کاشت ابرو تاثیرگذار است که با در نظر گرفتن آنها می‌توان هزینه کاشت ابرو را محاسبه کرد. متخصصان نیز در جلسه مشاوره با در نظر گرفتن همین عوامل هزینه کاشت را تخمین می‌زنند. مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو شامل:

تجربه و تبحر پزشک

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه، میزان تبحر و تجربه پزشک در این عمل است. هر چقدر تجربه و تبحر پزشک بیشتر باشد شهرت بیشتری داشته و به همین دلیل دستمزد بالاتری دریافت می‌کند. توجه داشته باشید که کاشت ابرو یک امر تخصصی و پیچیده است و هر کسی نمی‌تواند خواب و حالت طبیعی ابروها را مطابق با انتظارات شما ایجاد کند. البته باید به این نکته اشاره کرد که صرفا بالاتر بودن دستمزد یک پزشک به معنای تخصص و تبحر بیشتر او نیست اما معمولا پزشکان مجرب هزینه بالاتری دریافت می‌کنند.

تکنیک کاشت ابرو

روشی که برای کاشت ابرو استفاده می‌شود، می‌تواند بر هزینه این عمل تاثیرگذار باشد. متداول‌ترین روش‌های کاشت ابرو شامل FIT، FUT،Micro FIT و SUT هستند. روش‌های SUT و Micro FIT از آنجایی که روش‌هایی نوین محسوب می‌شوند و از تجهیزات و تکنیک‌های جدیدی بهره می‌برند، هزینه بیشتری در پی دارند. تفاوت این روش‌ها تنها در نحوه برداشت فولیکول‌هاست که البته تاثیر فوق العاده‌ای در نتایج کاشت ابرو دارد.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

یکی دیگر از عوامل مهم تاثیرگذار بر هزینه کاشت ابرو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای عمل است. هر چقدر که ریزش و نواحی کم پشت ابرو گسترده‌تر باشد به گرافت‌های بیشتری برای کاشت ابرو احتیاج دارید. حتی در برخی افراد که در اثر حوادث و ... تمام ابروها ریخته است می‌توان با کاشت ابرو به نتیجه طبیعی رسید. هزینه کاشت ابرو با افزایش تعداد گرافت‌های مورد نیاز و مدت زمان عمل افزایش می‌یابد و این عامل در هزینه عمل بسیار تاثیرگذار است.

بانک مو

معمولا بانک موی زیادی برای کاشت ابرو احتیاج نیست و داشتن موهای سالم در کنار سر و پشت گوش برای کاشت ابرو کافی است؛ اگرچه در برخی افراد که موهای ابرو ضخیم‌تر است، می‌بایست از موهای پشت سر به عنوان بانک مو استفاده کرد. هر چقدر بانک موی فرد کمتر باشد، عمل دشوارتر بوده و هزینه کاشت ابرو افزایش می‌یابد.

تجهیزات کلینیک

یکی دیگر از فاکتورهایی که بر هزینه نهایی کاشت ابرو تاثیرگذار است، تجهیزات کلینیک زیبایی است. کلینیک‌هایی که از تجهیزات پیشرفته و دستگاه‌های به روزتری استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری بابت کاشت ابرو دریافت می‌کنند. علاوه بر این کلینیک‌ها خدماتی مثل بهداشت، کنترل عفونت،‌ سرویس‌های رفاهی و ... نیز ارائه می‌کنند که ممکن است هزینه‌هایی برای زیباجو در پی داشته باشد؛ اما این هزینه‌ها نسبت به مزایای آن کاملا مقرون به صرفه است.

مدل ابرو

مدل ابرویی که برای کاشت انتخاب می‌کنید بر تعداد گرافت‌های مورد نیاز تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال ابروهایی که پهن‌تر یا کشیده‌تر هستند به پیوند فولیکول بیشتری احتیاج دارند. به همین دلیل مدل ابروی انتخابی می‌تواند تاثیر قابل توجهی در هزینه کاشت ابرو داشته باشد. همچنین در برخی مدل‌ها که گرافت‌های بیشتری در تاج ابروها قرار می‌گیرد، عمل سخت‌تر بوده و هزینه بیشتری دارد.

هزینه‌های پنهان کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو صرفا به هزینه دریافت شده توسط کلینیک زیبایی محدود نمی‌شود و برخی هزینه‌ها نیز وجود دارد که کسی در مورد آنها صحبت نمی‌کند؛ اما اگر قصد دارید به طور کامل هزینه کاشت ابرو را محاسبه کنید باید به این هزینه‌های پنهان نیز توجه داشته باشید. هزینه‌هایی مثل داروها، تجهیزات و مراقبت‌های بعد از عمل از مهم‌ترین موارد آن هستند. شما باید به منظور کاهش عوارض و بهبود نتایج کاشت ابرو تا مدتی مراقبت‌های بعد از عمل را رعایت کنید که هزینه در پی دارند.

همچنین بعد از عمل لازم است مدتی را استراحت کنید و از منزل خارج نشوید؛ به همین دلیل ممکن است کاشت ابرو بر کار شما تاثیرگذاشته و از این نظر نیز هزینه‌هایی در پی داشته باشد. اگرچه چند روز بعد از عمل می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود برسید و مشکلی برای رفتن به محل کار ندارید.

ابروی طبیعی

هزینه کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲

همانطور که گفتیم هزینه کاشت ابرو با توجه به عوامل مختلفی محاسبه شده و در هر فرد متفاوت است. اما صرفا توجه به هزینه کاشت راه حل منطقی برای انتخاب کلینیک و پزشک مناسب برای کاشت ابرو نیست. در صورتی که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و از خدمات و تجهیزات باکیفیت‌تری استفاده کنید، قطعا نتایج مطلوب و دائمی دریافت می‌کنید. بنابراین توصیه می‌شود قبل از توجه به هزینه کاشت ابرو، به اعتبار و کیفیت کار کلینیک توجه کنید.

در سال ۱۴۰۲ هزینه کاشت ابرو بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد.

هزینه کاشت ابرو نسبت به مزایای آن ناچیز بوده و با روش‌های زیبایی دیگر قابل مقایسه نیست. علاوه بر این نتایج این عمل کاملا طبیعی بوده و برخلاف روش‌هایی مثل تتو و هاشور رضایت دائمی زیباجو را در پی دار. شما می‌توانید برای صرفه اقتصادی بیشتر این عمل به کلینیک‌های معتبری مراجعه کنید که امکان پرداخت اقساطی را برای شما فراهم می‌کنند؛ اما هرگز برای کاشت ابرو با هزینه کمتر به کلینیک‌های غیر تخصصی یا نامعتبر مراجعه نکنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits