دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
هزینه پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۳ چقدر آب می خورد؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در ادامه اطلاعات بیشتری درباره هزینه پاسپورت دومینیکا و روش‌های اخذ این پاسپورت کسب می‌کنید.

مهاجرت به دومینیکا یکی از گزینه‌هایی است که کمتر از باقی روش‌های مهاجرتی به گوش ایرانیان خورده است. دلیل آن هم ناشناخته‌تر بودن کشور دومینیکا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است. هرچند اگر بدانید که پاسپورت دومینیکا در فهرست 35 تایی معتبرترین پاسپورت‌های دنیا قرار دارد، شاید توجه بیشتری را معطوف این کشور کنید. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره هزینه پاسپورت دومینیکا و روش‌های اخذ این پاسپورت کسب می‌کنید.

مهاجرت به دومینیکا

دومینیکا کشوری سرسبز و خوش آب و هوا در شرق دریای کاراییب است. زبان رسمی مردم دومینیکا انگلیسی است، اما مردم به زبان‌های فرانسوی و کریول دومینیکایی هم صحبت می‌کنند. هزینه زندگی در این کشور در سطح متوسط است، در حالی که زندگی مردم از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است. پاسپورت دومینیکا ارزش و اعتبار بسیار بالایی دارد. در سال 2023 رتبه اعتبار پاسپورت این کشور 34 بود. دلیلش هم این است که با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون ویزا یا صرفا با داشتن ویزای فرودگاهی به 145 کشور دنیا سفر کنید. نام کشورهایی مثل بریتانیا، آمریکا، چین و سنگاپور که در ارائه ویزا سخت‌گیر هستند هم در این فهرست دیده می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزای اخذ پاسپورت دومینیکا این است که در صورت اثبات تمکن مالی می‌توانید غیر از همسر و فرزندان زیر 16 سال برای بسیاری دیگر از اعضای خانواده خودتان و همسرتان هم پاسپورت بگیرید؛ مثل والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و خواهر و برادر مجردی که فرزند زیر 25 سال نداشته باشند. سرعت بالای رسیدگی به پرونده‌های ارسالی هم از دیگر مزایای پاسپورت دومینیکا محسوب می‌شود.

هزینه زندگی در دومینیکا

با وجود اینکه دومینیکا کشوری در میان اقیانوس است، اما زندگی در آن با سطح کیفی نسبتا بالایی همراه است. کشور دومینیکا از این لحاظ در رتبه 66 قرار دارد. در سال 2022 هزینه زندگی در این کشور از جمله هزینه حمل‌ونقل، اجاره منزل و غذا بین 750 الی 1100 دلار بود. هرچند این مقدار با توجه به شهر محل زندگی و طبقه اجتماعی افراد متفاوت است. مثلا هزینه زندگی در شهر روسو (Roseau) که پایتخت دومینیکاست، ارزان‌تر از هزینه‌های شهر پورتسموث (Portsmouth) تمام می‌شود. برای یک زندگی سطح متوسط در روسو ماهانه به حدود هزار دلار نیاز دارید، در حالی که این مقدار برای شهر پورتسموث برابر با 1300 دلار است. در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که هزینه زندگی در دومینیکا مناسب و به‌صرفه است.

هزینه پاسپورت دومینیکا

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به دومینیکا این است که می‌توانید با حفظ تابعیت کشور خود تابعیت و در نتیجه پاسپورت دومینیکا را هم به دست بیاورید. جالب‌تر اینکه اگر بخواهید، می‌توانید چنین امتیازی را بدون حتی یک ساعت اقامت در دومینیکا کسب کنید.

قیمت پاسپورت دومینیکا تا حد زیادی به نوع سرمایه‌گذاری متقاضی و تعداد نفراتی که در این پروسه با شخص درخواست دهنده همراه می‌شوند بستگی دارد. در ادامه به طور کامل درباره هزینه پاسپورت دومینیکا توضیح می‌دهیم.

به طور کلی دو روش بسیار معروف برای مهاجرت به دومینیکا وجود دارد. روش اول کمک مالی به دولت یا روش EDF است. در این روش در وهله اول باید حداقل 100 هزار دلار به صندوق دولت دومینیکا کمک کنید. در صورتی که قصد مهاجرت با همسر را داشته باشید، این مبلغ 150 هزار دلار و در صورت مهاجرت با دو فرزند زیر 16 سال، 175 هزار دلار خواهد بود.

هزینه پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۳ چقدر آب می خورد؟

هزینه ارزیابی صلاحیت در این روش حداقل 7500 دلار (برای یک نفر) است. این هزینه برای مهاجرت یک زوج یا زوج همراه با دو فرزند زیر 16 سال 11500 دلار تمام می‌شود. هزینه کارمزد بررسی پرونده برابر با هزار دلار است. هزینه دولتی برای یک نفر 25 هزار دلار و برای یک زوج یا زوج همراه با دو فرزند برابر با 35 هزار دلار است. هزینه پاسپورت برای یک نفر 1200 دلار و برای زوج 2400 دلار است و در صورتی که با فرزندان مهاجرت کنید، این هزینه 4800 دلار می‌شود. هزینه تابعیت اکتسابی برای یک نفر 250 دلار، برای زوج 500 دلار و برای زوج و فرزندان هم هزار دلار است.

به طور کلی اگر با روش کمک مالی به دولت دومینیکا به این کشور مهاجرت کنید، حداقل هزینه پاسپورت دومینیکا 234950 دلار خواهد شد. اگر همراه با همسر مهاجرت کنید، این هزینه 250400 و در صورت مهاجرت با همسر و دو فرزند زیر 16 سال برابر با 253300 دلار خواهد بود.

روش دیگر خرید پاسپورت دومینیکا خرید املاک و مستغلات در این کشور است. البته این کار با سرمایه‌گذاری در بخشی از املاک و مستغلات هم قابل انجام است. به این صورت که شما حداقل 200 هزار دلار بر روی یکی از پروژه‌های قانونی و مورد تایید دولت دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنید و تابعیت این کشور را به دست می‌آورید. هزینه پاسپورت دومینیکا از این روش به شرح زیر است:

هزینه سرمایه‌گذاری در خرید ملک برای یک خانواده چهار نفره با دو فرزند زیر 16 سال 200 هزار دلار است. هزینه ارزیابی صلاحیت برای یک نفر 7500 دلار، برای یک زوج و همینطور زوج همراه با دو فرزند 11500 دلار تمام می‌شود. هزینه کارمزد بررسی پرونده هزار دلار است. هزینه دولتی برای یک نفر 25 هزار دلار است و برای یک زوج همراه با دو فرزند 35 هزار دلار. هزینه پاسپورت به ازای هر نفر 1200 دلار بوده و هزینه تابعیت اکتسابی هم برای هر نفر 250 دلار است.

به طور کلی اگر بخواهید از این روش پاسپورت و تابعیت دومینیکا را کسب کنید، باید حداقل 234950 دلار هزینه کنید.

یک روش دیگر هم برای مهاجرت به دومینیکا وجود دارد که روش ارزان‌تری به شمار می‌آید. این روش به سرمایه‌گذاری تحت برنامه CIU معروف است. هزینه پاسپورت دومینیکا از این روش حداقل 100 هزار دلار است که باید این مبلغ را در برنامه مورد نظر سرمایه‌گذاری کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits