دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
16 نشانه ی نیاز همسرتان به توجه شما !
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
16 علامت که نشان می دهد همسر تان نیاز به توجه شما دارد! با ما در این بخش همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

نیاز های همسر - توجه به نیازهای روحی و روانی همسر

نیاز همسر به توجه: صادقانه باید بگوییم ازدواج و زندگی مشترک چالش ها و مشکلاتی دارد که در زندگی مجردی به هیچ وجه با آنها روبرو نمی شویم پس باید در این دوران مدام آگاهی و دانش خود را در زمینه رفتار با همسر افزایش دهیم و بدانیم چه موقع همسرمان به چه چیزهایی نیاز دارد.

ممکن است گاهی یکی از زوجین دوست داشته باشد اوقاتی را تنهایی سپری کند و بنابراین فرد دیگر نادیده گرفته می شود پس ممکن است یکی از آنها به اندازه کافی توجه را از دیگری دریافت نکند و این نیاز خود را غیرمستقیم به همسرش ابراز کند غافل از اینکه او این علائم را نمیشناسد، پس لازم است در این مورد بیشتر بداند تا از سردی رابطه جلوگیری کند. به همین دلیل در این قسمت از خانواده و زناشویی علائمی را به شما معرفی می کنیم که نشان می دهد همسرتان از سمت شما دچار کمبود توجه شده است.

۱.این مسئله را کاملاً واضح به شما می گوید

یکی از آسان ترین راه هایی که نشان دهنده درخواست توجه از سمت شما به همسرتان است ، این است که این جمله را به شما می گویند مثلاً "ما به اندازه کافی کنار هم نیستیم" یا "دلم برات تنگ شده" . او با چنین جملاتی نیازش را کاملا به طور واضح بیان می کند.

توجه به نیاز های همسر

۲.دیگر برای باهم بودن برنامه ریزی نمی کند

نیاز همسر به توجه، آیا قبلا همسرتان مدام برای آخر هفته برنامه ریزی می کرد که در کنار شما باشد و اکنون دیگر این کار را انجام نمی دهد ؟ این می تواند یکی از علائم کمبود توجه در مدت زمان طولانی باشد. یعنی او دیگر از توجه شما ناامید شده و برای آن تلاش نمی کند.

۳.گوشه گیر شده است

بر عکس چسبیدن بیش از حد به شما ممکن است گاهی اوقات همسرتان در اوقاتی که کمبود توجه را احساس می کند ، گوشه گیر شود و سعی کند از شما دوری کند زیرا احساس می کند که دیگر فایده ندارد و به اندازه کافی محبت و توجه شما را دریافت نمی کند.

۴.برای چیز های کوچک نگران می شود

اگر همسر شما مدام برای چیزهای کوچک نگران می شود، نشان دهنده این است که از چیزی ترس دارد و توجه بیشتری از شما می خواهد . رفتار همراه با استرس و اضطراب و ناراحتی، عاملی برای علامت کم توجهی شما نسبت به همسرتان است.

۵.زود رنج شده است

بسیاری از زوج ها هنگامی که مدام کم توجهی را احساس کنند ، زودرنج می شوند و از هر چیز کوچکی ناراحت می گردند. گذراندن اوقات و مدت زمان طولانی بدون توجه به همسر باعث می شود که آن ها دیگر از چیزی خوشحال نشوند و از حرف های هرچند کوچک هم دلخور شوند.

۶.حسودی می کند

نیاز همسر به توجه، آیا همسرتان همیشه به شما اعتماد داشت اما هم اکنون احساس می کنید زمانی که در کنار دیگران هستید ، به شما حسودی می کند ؟ این یک علامت هشدار است که همسرتان دچار احساس کم توجهی از سمت شما شده است.

حتماً بخوانید:
راه هایی برای احترام به همسر

راه هایی برای احترام به همسر

راه هایی برای احترام به همسر هر یک از زن و مرد با رفتن زیر چتر خطبه عقد و پیمان زوجیت، علاوه بر پذیرش نقش همسری، وارد شبکه‌ نسبتاً گسترده‌ای از…

۷.کمتر مهربانی میکند

ممکن است همسرتان بر اثر بی توجهی شما دیگر مانند گذشته مهربان نباشد ، علائق خود را مثل گذشته ابراز نکند و سکوت کرده و کمی از شما فاصله بگیرد.

۸.غر زدنش بیش از حد شده

اگر همسرتان مدام از شما انتقاد می کند و می خواهد چیزی را به شما یادآوری کند ، احتمالاً احساس کم توجهی را از شما دریافت کرده و دیگر کنترل غر زدن و نق زدن خود را ندارد زیرا احساس منفی به او غلبه کرده است.

توجه به همسر

۹.تغییر کرده است

نیاز همسر به توجه، مدل موی جدید ، میکاپ جدید ، مدل لباس جدید و حتی یک برنامه روتین برای تناسب اندام ممکن است نشان دهنده این باشد که همسرتان قصد دارد توجه شما را جلب کند. هوشیار باشید ! آیا همسرتان از این که از ظاهرش تعریف می کنید، لذت می برد؟ پس این کار را انجام دهید . احتمالا او با این کار می خواهد احساس ناامنی و بی توجهی شما را جبران کند.

۱۰.تهاجمی شده است

ممکن است نوع رابطه با هر کسی در طول زمان تغییر کند اما تغییراتی که عامل ایجاد تهاجمی شدن همسرتان می شود ، شما را عصبانی می کند که می تواند نشان دهنده کمبود توجه از سمت شما به او باشد.

۱۱.مکرر سوال میپرسد

نیاز همسر به توجه، شاید قبلا تجربه نداشته باشید که همسرتان مدام در مورد هر کاری که انجام می دهید از شما سوال بپرسد اما این سوال های مداوم می تواند نشان دهنده کمبود توجه شما باشد و او قصد دارد که توجه تان را جلب کند .

۱۲.از خود نیاز به تایید شدن نشان می دهد

آیا همسرتان مدام از شما می پرسد که هنوز او را دوست دارید یا نه ؟ نیاز به تایید شدن و مطمئن شدن از عشق و علاقه ای که بین شما وجود دارد ، نشان دهنده کمبود اعتماد به نفس و گاهی اوقات بی توجهی زیاد شما نسبت به همسرتان است.

۱۳.از موبایل زیادتر از قبل استفاده میکند

نیاز همسر به توجه، اگر بخواهیم جامعه مدرن را در نظر بگیریم ، کاملاً طبیعی است که بسیاری از زوج ها زمان زیادی را در گوشی و شبکه های اجتماعی سپری می کنند اما گاهی اوقات همسر قصد دارد که با انجام این کار حواس خودش ر از بی توجهی شما پرت کند. اگر احساس می کنید که جدیداً بیش از حد با گوشی کار می کند ، احتمالا سعی دارد کمی از شما فاصله گرفته و کم توجهی شما را جبران کند.

۱۴.دیگر از شما کمک نمی گیرد

اگر مدت زمان طولانی است که همسرتان برای انجام امور خانه ، امور فرزندان و کارهای معمولی، خرید کردن و غیره از شما کمک نمی خواهد ، احتمالاً دیگر از توجه شما ناامید شده است و سعی می کند تمام این کارها را خودش انجام دهد و این درخواست ها را از شما نکند.

چگونه به همسرمان توجه کنیم؟

۱۵.از تلاش دست کشیده است

نیاز همسر به توجه، زمانی که همسرتان در مورد موضوعات مختلف از خودش بی علاقگی نشان می دهد و علائم افسردگی در او ظاهر شده، احتمالاً می تواند نشاندهنده نادیده گرفتن توسط شما باشد. یعنی دیگر خودش را تسلیم چنین شرایطی کرده و سعی ندارد برای این رابطه تلاش کند.

۱۶.بیش از حد به بعضی مسائل اهمیت می دهد

نیاز همسر به توجه، اگر احساس کردید که همسرتان بیش از حد هر چیزی را در منزل برایتان فراهم می کند و مراقبت غیر عادی از شما دارد نشان دهنده این است که تمرکزش روی این رابطه است و سعی دارد که هرچه بیشتر توجه شما را جلب کند. شما هم باید سعی کنید در مقابل به این میزان از توجه او پاسخ دهید .

منبع : چشمکاین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits