دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری که حتی در مدرسه هم آموزش داده نمیشود!
31
وقتی صحبت از شرایط اضطراری به میان می آید، ضروری است که برای هر چیزی که پیش می آید آماده باشید. در حالی که مدارس اغلب آمادگی اضطراری اولیه را آموزش می دهند، موقعیت های زیادی وجود دارد که برنامه های درسی سنتی مدارس را پوشش نمی دهند.

در این مقاله،چند موقعیت اضطراری منحصر به فرد و نکات زنده ماندن را پوشش خواهیم داد که می تواند به شما کمک کند ایمن بمانید.

اسب آبی:اسب‌های آبی از قلمرو خود بسیار محافظت می‌کنند و اگر احساس کنند منبع آبشان در خطر است، ممکن است تهاجمی شوند. به همین دلیل است که باید از قرار گرفتن بین اسب آبی و منبع آب آن اجتناب کنید و به آنها فضای زیادی برای حرکت بدهید.اسب‌های آبی به راحتی تحریک می‌شوند و در صورت احساس تهدید یا تمسخر ممکن است حمله کنند. علاوه بر این، آنها می توانند با سرعت 30 مایل در ساعت بدوند، بنابراین هیچ فایده ای برای فرار از آنها وجود ندارد. بهترین سناریو این است که بتوانید از درختی در همان نزدیکی بالا بروید و تا زمانی که اسب آبی برود آنجا بمانید.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

گردباد:اگر خود را در منطقه ای می بینید که گردباد در حال نزدیک شدن است، مهم است که فوراً برای محافظت از خود و عزیزانتان اقدام کنید. یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از پنجره ها دور بمانید و به یک اتاق داخلی کوچک یا کمد در پایین ترین سطح ساختمان بروید.در صورت امکان، خود را با چیزی محکم، یا تشک یا پتو بپوشانید تا در برابر طوفان محافظت کنید. اگر در یک خانه متحرک یا سایر سازه های سبک وزن هستید، فوراً آن را تخلیه کنید و در یک ساختمان محکم یا پناهگاه زیرزمینی پناه بگیرید.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

آب سرد:هنگامی که در آب سرد هستید، استفاده از وضعیت کاهش گریز از گرما (HELP) بسیار مهم است که می تواند به جلوگیری از از دست دادن گرمای بدن و افزایش شانس بقا کمک کند. این شامل ضربدری محکم بازوها روی سینه، جمع کردن زانوها و کشیدن پاها به سمت قفسه سینه است. این وضعیت می‌تواند با نزدیک نگه داشتن اندام‌ها و تنه به هم، از دست دادن گرما را کاهش دهد، که می‌تواند به حفظ گرمای بدن شما کمک کند.اگر با دیگران هستید، جمع شدن در یک گروه نیز می تواند به حفظ گرمای بدن کمک کند. به یاد داشته باشید، هیپوترمی می تواند به سرعت در آب سرد ایجاد شود، بنابراین انجام این اقدامات احتیاطی می تواند برای بقای شما حیاتی باشد.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

پنهان شدن از زنبورها:زنبورها به طور طبیعی جذب رنگ‌های تیره می‌شوند که ممکن است آنها را یک تهدید بالقوه ببینند. این می تواند باعث تحریک بیشتر آنها و احتمال نیش زدن آنها شود. اگر قصد دارید زمانی را در فضای باز در منطقه ای با زنبورها بگذرانید، به جای آن لباس های رنگ روشن بپوشید. رنگ‌های روشن مانند سفید یا پاستل کمتر زنبورها را جذب می‌کنند و می‌توانند به شما در جلوگیری از برخورد ناخواسته کمک کنند.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

فیل: ابتدا سعی کنید چیزی بین خود و حیوان پیدا کنید. اگر درخت بزرگ، سنگ یا جسم جامد دیگری وجود دارد، از آن برای محافظت خود استفاده کنید. فیل ها بینایی ضعیفی دارند و اگر از دید آنها پنهان باشید ممکن است رد شما را از دست بدهند.اگر نمی توانید پوششی پیدا کنید، در حالی که رو به فیل هستید، به آرامی عقب بروید. آنها حیوانات باهوشی هستند، بنابراین سعی کنید به آنها نشان دهید که شما یک تهدید نیستید. اگر جواب نداد، سعی کنید از صدای بلند مانند سوت استفاده کنید تا آن را بترسانید.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

گاو نر: گاوها به طور طبیعی تهاجمی هستند و جذب حرکت می شوند. فرار می تواند غرایز آنها را برای تعقیب و حمله تحریک کند. در عوض، روی موضع خود بایستید و سعی کنید تا حد امکان ثابت بمانید. اگر نیاز به حرکت دارید، این کار را به آرامی و آرام انجام دهید.با این حال، گاو نر تماس مستقیم چشمی را به عنوان یک تهدید می بیند، بنابراین سعی کنید از خیره شدن مستقیم به آنها خودداری کنید. در عوض مراقب حرکات آنها باشید. و به یاد داشته باشید، هرگز به یک گاو نر پشت نکنید.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

تمساح:یکی از افسانه های رایج این است که برای فرار از این شکارچیان باید به صورت زیگزاگ بدوید. با این حال، این یک تاکتیک موثر نیست و ممکن است در واقع خطر گرفتار شدن شما را افزایش دهد. کروکودیل ها حیواناتی قدرتمند و سریع هستند و زیگزاگ کردن در واقع می تواند سرعت شما را کاهش دهد و شما را به هدف آسان تری تبدیل کند.بهترین راه فرار این است که تا جایی که می توانید سریع بدوید، در یک خط مستقیم، دور از حیوان بدوید و در یک ساختمان محکم یا مکان امن دیگری پناه بگیرید. به یاد داشته باشید، کروکودیل‌ها می‌توانند تا 5 مایل در ساعت بدوند، بنابراین لازم است سریع و قاطعانه عمل کنید تا از آنها پیشی بگیرید.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

زلزله:تجربه یک زلزله می تواند یک موقعیت ترسناک و خطرناک باشد، اما اقداماتی وجود دارد که می توانید برای ایمن ماندن انجام دهید. روی زمین بمانید، زیر یک مبلمان محکم بمانید تا لرزش متوقف شود. اگر نمی توانید پوشش پیدا کنید، سر و گردن خود را با بازوهای خود بپوشانید و در گوشه داخلی اتاق خم شوید.اگر هنگام وقوع زلزله در فضای باز هستید، از ساختمان‌ها، چراغ‌های خیابان و سایر سازه‌هایی که ممکن است سقوط کنند، فاصله بگیرید و یک منطقه روشن و دور از درختان، خطوط برق و سایر خطرات پیدا کنید. اگر در حال رانندگی هستید، خود را به کنار جاده بکشید و در داخل وسیله نقلیه بمانید تا لرزش متوقف شود.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

گوریل:مواجهه با گوریل می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد، اما اگر حیوان احساس خطر کند، می تواند خطرناک باشد. اگر زمانی مورد حمله یک گوریل قرار گرفتید، مهم است که به یاد داشته باشید که آرام بمانید و از انجام هر گونه حرکت ناگهانی خودداری کنید.این ممکن است مفید باشد که سعی کنید خود را کوچکتر نشان دهید و برای گوریل کمتر تهدید کننده به نظر برسید. می توانید این کار را با خم شدن و فرو کردن سر خود در سینه انجام دهید در حالی که چشمان خود را به گوریل نگاه دارید. این می تواند به شما کمک کند که کمتر ترسناک به نظر برسید و ممکن است پرخاشگری گوریل را کاهش دهد.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراری

خرس:خرس ها حس بویایی عالی دارند و اغلب جذب غذا یا عطرهای دیگر می شوند. با پرتاب وسایل خود می توانید یک انحراف ایجاد کنید و به خود فرصت دهید تا از خرس دور شوید. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این تاکتیک بی‌خطر نیست و ممکن است در همه شرایط کارساز نباشد.نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که هرگز از خرس فرار نکنید. این می تواند غرایز شکارچی آنها را تحریک کند و احتمال حمله را افزایش دهد. در عوض سعی کنید آرام باشید و به آرامی و با احتیاط دور شوید.

نکات ایمنی برای زنده ماندن در شرایط اضطراریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (31 رای)  

۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

سعید علیزاده | ۹ ماه پیش
من همه حیوانات رو دیدم تو باغ وحش
0
0
زی | ۱۰ ماه پیش
احتمال زیاد تو عمرمون با این حیوونا روبه رو نمیشیم
1
5
Kanae | ۱۰ ماه پیش
تابه حال برام پیش نیومده ولی ممنون احتمالا تو اینده نیازم بشه
1
2
یه درونگرا | ۱۰ ماه پیش
تو مدارس فقط میگن فک کنین زلزلس برید قایم شید . خخخخ
3
29

hits