دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
نکاتی در مورد موچین و ابرو
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
به منظور مرتب کردن و برداشت ابرو از ابزاری به نام موچین استفاده می شود که در ادامه در مورد چگونگی برداشتن ابرو با موچین توضیحاتی داده می شود.

یکی از اعضای صورت که تاثیر زیادی در زیبایی چهره و جذابیت افراد دارد، حالت ابروها می باشد، حالت ابرو ها بر جلوه چشم نیز بسیار تاثیر گذار می باشد. شکل ابرو می‌تواند از نازک و طبیعی تا ضخیم متغیر باشد. شکل ابرو باید با شکل چهره همخوانی داشته باشد و به طبیعی بودن چهره کمک کند. محل قرارگیری نقطه شروع و پایان ابرو نیز تأثیر زیادی بر ظاهر کلی چهره دارد. نقطه شروع ابرو باید با خط لب و داخل چشم همخوانی داشته باشد و نقطه پایان ابرو باید با خط دندان‌ها و خط پایینی چشم هماهنگ شود. به منظور مرتب کردن و برداشت ابرو از ابزاری به نام موچین استفاده می شود که در ادامه در مورد چگونگی برداشتن ابرو با موچین توضیحاتی داده می شود.

به منظور مراقبت از ابروها بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید

۱- استفاده از موچین مناسب

به منظور مرتب کردن ابرو های خود از موچین های استفاده کنید، که دارای کیفیت بالایی باشند، زیرا کیفیت بالا باعث ایجاد درد کمتری در هنگام مرتب کردن ابروها شده و نتیجه کار بهتر می باشد، همچنین موچین را به صورت مرتب تمیز و ضدعفونی کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.

۲- استفاده از موچین در زمان مناسب

یکی از بهترین زمان ها برای استفاده از موچین بعد از استحمام می باشد، زیرا بعد از استحمام تارهای ابرو به دلیل حرارت و رطوبت حمام نرم تر شده و منافذ پوست باز تر می باشد، بنابراین ابروها راحت تر و بدون درد از جای خود بیرون آورده می شود و بهتر است این کار دقیقا در جهت رشد ابروها انجام گیرد تا فشار کمتری به پوست وارد شود، در صورتی که در خلاف جهت این کار انجام شود، باعث ایجاد موهای زیر پوستی می شود.

جهت پرپشتی ابروها می توانید از روش پر کاربرد و مثمر ثمر کاشت ابرو استفاده کنید.

۳- نازک کردن ابروها

در هنگام برداشتن ابروها به این نکته توجه کنید که بیش از حد ابروها را نازک نکنید و در صورتی که قبلاً ابروها زیاد نازک شده است، با استفاده از سرم های تقویت ابرو، تاثیر زیادی بر حفظ تراکم ابرها و پرپشتی آنها داشته باشید، همچنین استفاده از روغن های طبیعی نیز تاثیر بسزایی در تحریک رشد مو خواهد داشت.

نکاتی در مورد موچین و ابرو

۴- استفاده از رنگ ابروی مناسب

به منظور داشتن ابروهای با حالت زیباتر استفاده از رنگ مناسب توصیه می‌شود، در واقع استفاده از رنگ باعث می شود کم پشتی ابرو ها زیاد به چشم نیاید و ابروهای شما پرپشت نشان داده شود.

۵- کوتاه کردن ابروها

به منظور زیباتر به نظر رسیدن ابروها باید مرتب به ابروها رسیدگی شود و اگر ابروهای پرپشت و زیبایی دارید، با استفاده از برس ریملی ابروها را در جهت رویش آنها شانه زده و با استفاده از قیچی آنها را در یک کادر مشخصی کوتاه کنید.

۶- تمیز نگه داشتن ابروها

گاهی استفاده از کرم های ضدآفتاب و کرم های مرطوب کننده باعث می شود، منافذ پوست زیر ابرو بسته شود، در صورتی که این منافذ به خوبی پاکسازی نشود، مانع رشد تارهای ابرو می شود، بنابراین بعد استفاده از هر محصول آرایشی ابروها را کاملاً پاک کنید و با استفاده از برس این ناحیه را ماساژ دهید تا موجب تحریک رشد تارهای جدید ابرو شود.

۷- شانه زدن ابروها

یکی از گزینه هایی که موجب تحریک رشد ابروها می‌شود، شانه زدن آنها می باشد، زیرا موجب افزایش خون رسانی به این ناحیه و تقویت فولیکول های ابرو خواهد شد.

نکاتی در مورد موچین و ابرو

موچین چیست وچه کاربردی دارد؟

اندازه، حالت و رنگ ابروها تأثیر بسزایی در تشکیل چهارچوب صورتتان دارد، بدین منظور از موچین برای برداشتن ابروها به جای اپیلاسیون یا بند زدن استفاده می شود، موچین ها دارای اندازه ها و سری های مختلفی هستند که به منظور جلوگیری از عفونت در هنگام ابروها بهتر از موچین هایی از جنس فولاد ضدزنگ، نیکل و گروه های دیگر مانند استیل استفاده شود. موچین ها دارای طول حدود ۸ سانتیمتر می باشند و به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی بدون اینکه آسیبی به پوست وارد شود، ابروها را می توان حالت داد. بنا به توصیه یکی از آرایشگران ماهر، استفاده از موچین هایی که سرشان نوک تیز و به صورت کج می باشد، استفاده از آن ها راحت تر از بقیه موچین ها می باشد و موچین هایی که سر آنها دارای شیب زیادی می باشد، امکان دقیق برداشتن ابرو ها را راحت تر می کند و در صورتی که موچین دارای نوک تیزی باشد باعث درآوردن موهای زیرپوستی و نازک به صورت ایده آل می شود.

بعضی از موچین ها دارای نوک صاف، گرد، مربعی می باشند که این نوع موچین ها گزینه مناسبی نیستند و در واقع استفاده از این موچین ها باعث برداشتن بخش بزرگ از موهای ابرو می شود. به طور کلی استفاده از موچین های نوک گرد، بیشتر مناسب افرادی می باشد، که به تازگی کار با مو چین را یادگرفته اند و خطری برای آنها ندارد.

اگر دارای پوستی چرب هستید و ریزش مو دارید می توانید از روش کاشت ابرو برای پوست چرب بهره مند شوید.

چگونگی برداشتن ابرو

برداشتن ابرو یک فرایند حساس است و بهتر است از تکنیک‌های صحیح و ابزارهای مناسب برای این کار استفاده کنید. در زیر چند مرحله برای برداشتن ابرو به صورت صحیح را توضیح می‌دهیم

۱- آماده‌سازی

قبل از برداشتن ابرو، پوست صورت خود را تمیز و ضدعفونی کنید. همچنین، از ابزارهای پاک و تیز استفاده کنید.

۲- تعیین شکل ابرو

قبل از برداشتن هر ابرو، باید شکل مورد نظر را تعیین کنید. از خط کش یا قلم خط کشی ابرو برای تعیین نقطه شروع، قوس و پایان ابرو استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا از برداشتن بیش از حد ابرو جلوگیری کنید.

۳- برداشتن ابروها

می‌توانید از چند روش مختلف برای برداشتن موهای اضافی استفاده کنید. یکی از روش‌های رایج استفاده از موچین ابرو است. با ملایمت، موهای اضافی را در خارج از خطکش ابرو برداشته و توجه کنید که به تدریج و با دقت عمل کنید تا ابروها را بیش از حد برندارید.

۴- تمیزکاری و تکمیل

پس از برداشتن موهای اضافی، ابروها را با یک لوسیون خنک‌کننده تمیز کنید تا التهاب را کاهش دهید. سپس با استفاده از قلم ابرو یا رنگ ابرو، اگر لازم است، ابروها را تکمیل کنید و شکل نهایی را به دست آورید.

توجه داشته باشید که برداشتن ابرو نیاز به تمرین دارد و بهتر است این کار را به آرایشگر حرفه‌ای بسپارید، به خصوص اگر برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید. همچنین، رعایت بهداشت و استفاده از ابزارهای تمیز و مناسب می‌تواند از عفونت و مشکلات دیگر جلوگیری کند.

نکاتی در مورد موچین و ابرو

چگونگی نگهداری از موچین

نحوه نگهداری از موچین ها تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر و کاهش آسیب های پوستی دارد، زیرا هر وسیله ای که برای صورت مورد استفاده قرار می گیرد، تا مدت زمان معینی کارایی دارد و موچین نیز از این قاعده مستثنی نیست و به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهد، اما در صورت نگهداری مناسب، تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر موچین خواهید داشت، بدین منظور در زمان هایی که از موچین استفاده نمی کنید آن را به صورت افقی بر روی یک پارچه نرم قرار دهید و از اصطحکاک آن با سایر وسایل خودداری کنید، در صورتی که موچین شما کند شده است با استفاده از سنباده به راحتی می توانید آن را تیز کنید و در بعضی از لوازم آرایش فروشی ها ممکن است این کار صورت گیرد.

ویژگی یک موچین مناسب

ویژگی‌های یک موچین مناسب عبارتند از

۱- جنس و کیفیت ساخت

موچین باید از جنس با کیفیت و مقاوم ساخته شده باشد. از موادی مانند فلزات استفاده کنید که دوام و استحکام لازم را داشته باشند. همچنین، از موچین‌هایی با روکش یا پوشش محافظ برای جلوگیری از آلودگی و خراشیدگی استفاده کنید.

۲- طرح موچین

موچین هایی که انتخاب می کنید باید به گونه‌ای باشد، کار برداشتن ابرو را برای شما راحت کند و موچین هایی که سرشان تیز به صورت کج می باشد گزینه مناسبی برای برداشتن ابروها با زاویه دقیق می باشد و استفاده از آن ها راحت تر می باشد، همچنین استفاده از این موچین ها این امکان را به شما می دهد که موچین را در مقابل صورتتان به گونه ای صاف نگه دارید و بدانید که دقیقا کدام موها را برمی‌دارید.

نکاتی در مورد موچین و ابرو

۳- موچین با نوک تیز

بهتر از موچین هایی که دارای نوک کند می باشند استفاده نشود، زیرا باعث آسیب به پوست شده و نتیجه کار به صورت ایده آل و مرتب به نظر نمی‌رسد و همچنین ممکن است ابرو از فرم طبیعی خارج شود.

در واقع در هنگام انتخاب یک موچین باید به نکات اصولی توجه کنید تا برداشتن ابرو ها برای شما ساده تر انجام گیرد و در صورت تکرار این کار مانند آرایشگران حرفه‌ای بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits