مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
نظارت بر خواب نوزادان با هوش مصنوعی!
2
شرکت chillax سیستم جدید نظارت بر خواب کودکان خود با نام chillax care را به نمایش گذاشت که حرکات کودکان را توسط اپلیکیشنی که روی تلفن همراه والدین نصب می‌شود، تحلیل می‌کند.

chillax سیستم جدیدی برای نظارت بر خواب کودکان عرضه کرده است. محصول جدید شرکت مذکور بر کمک به کودکان (و والدین آن‌ها) با ردیابی الگوهای خواب و ارائه‌ی نکات مهم تمرکز دارد. این شرکت دستگاهی ساخته است که به کمک آن والدین می‌توانند بر حرکات کودکان در خواب نظارت کنند.این دستگاه که chillax care نام دارد، به وسیله دوربین‌هایی حرکات ریز کودک را ثبت می‌کند.سپس chillax care این حرکات را توسط اپلیکیشنی که روی تلفن همراه والدین نصب می‌شود، تحلیل می‌کند. در نتیجه مثلا اگر کودک روی شکم خوابیده باشد،یا مشکل تنفسی داشته باشد، والدین را خبر می‌کند.در سیستم مانیتورینگی از chillax care ، دوربین ها کودک را در وضعیت‌ها و حالت‌های مختلف رصد می‌کنند. وضعیت سر، گردن، پشت، پاها و .... و با بررسی آن‌ها مشخص می‌کنند که آیا کودک در وضعیت مناسبی است یا نه؟ این کار به پیشگیری از پیشامدهایی چون سندرم مرگ ناگهانی کودکان کمک می‌کند.

نظارت بر خواب نوزادان با هوش مصنوعی

نظارت بر خواب نوزادان با هوش مصنوعی

الگوریتم این دستگاه به مرور زمان می‌آموزد که وضعیت سر هر کودک چگونه است و نظارت بر خواب کودکان را در اولویت قرار می‌دهد. اینکه او چه زمانی به پشت خود خوابیده و چه زمانی به شکم خوابیده است. اگر کودک در موقعیت نامناسبی خوابیده باشد، مادر پدرش از طریق اپلیکیشن مطلع می‌شوند.سپس آن‌ها می‌توانند بیایند و از مناسب بودن شرایط خواب فرزندشان اطمینان حاصل کنند و نظارت بر خواب کودکان خود داشته باشند.اپ مذکور با برنامه یادگیری خوابی ارائه می‌شود که هدف آن ارائه‌ی بینش شخصی در مورد نظارت بر خواب کودکان است.این دستگاه در نمایشگاه تکنولوژِی سی ای اس در لاس‌وگاس آمریکا به نمایش گذاشته شده است. تا موضوع نظارت بر خواب کودکان برای خانواده ها در دسترس بهتری قرار بگیرد.

نظارت بر خواب نوزادان با هوش مصنوعی

در اینجا می توانید کلیپی از نظارت بر خواب نوزادان با هوش مصنوعی را ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است