alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۶ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
نماز پنجشنبه ماه شعبان چگونه خوانده میشود ؟
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هر پنجشنبه در ماه شعبان دو ركعت نماز خوانده می شود که دارای فضائل و ثواب بی کرانی میباشد . نماز پنجشنبه ماه شعبان چگونه خوانده میشود ؟

نماز مستحبی در هر پنج شنبه ماه شعبان

اعمال مشترکه ماه شعبان: چند امر است پنجم: در هر پنجشنبه، این ماه دو رکعت نماز بجا آورد در هر رکعت پس از سوره «حمد» صد مرتبه سور «قل هو اللّه احد» خوانده و بعد از سلام نماز صد مرتبه صلوات بفرستد، تا حق تعالى هر حاجتى‏ که در امر دین و دنیا دارد روا کند .

چگونه نماز پنجشنبه ماه شعبان را بخوانیم ؟

برای خواندن نماز در پنجشنبه ماه شعبان چنین عمل می کنیم:

در هر پنجشنبه این ماه دو رکعت نماز کند در هر رکعت بعد از حمد صد مرتبه توحید و بعد از سلام صد بار صلوات بفرستد تا حق تعالى برآورد هر حاجتى که دارد از امر دین و دنیاى خود.

همچنین برای روزه این روز نیز تاکید شده و در روایت آمده است که در هر روز پنجشنبه ماه شعبان زینت مى کنند آسمانها را پس ملائکه عرض مى کنند خداوندا بیامرز روزه داران این روز را و دعاى ایشان را مستجاب گردان و در خبر نبوى است که هر که روز دوشنبه و پنجشنبه شعبان را روزه دارد حقّ تعالى بیست حاجت از حوائج دنیا و بیست حاجت از حاجتهاى آخرت او را برآورد.

ثواب خواندن نماز پنجشنبه ماه شعبان

هر حاجتی که دارد از امر دنیا و آخرت برآورده می کند.

از مولای ما علی بن ابی طالب ـ علیه السّلام ـ روایت شده است که رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: «زینت داده می شود آسمانها در هر پنج شنبه از ماه شعبان، پس عرض می کنند ملائکه خدای ما بیامرزد روزه داران این روز را، و اجابت کند دعای آنها را، پس کسی که در این روز دو رکعت نماز، در هر رکعت سوره حمد یک مرتبه و سوره توحید را صد مرتبه بخواند و بعد از سلام صد مرتبه صلوات بر محمد و آل او بفرستد، خدا هر حاجتی که دارد از امر دنیا و آخرت برآورده می کند. و کسی که یک روز در او روزه بگیرد خدا بدن او را بر آتش حرام می کند»

یادآوری می‎شود که هر کدام از شبهای ماه شعبان نماز به خصوصی دارد که در کتاب شریف مفاتیح الجنان به تفصیل آمده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits