دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نحوه ی کاشت درخت انجیر با یک انجیر!
114
اگر در حال مطالعه این مقاله هستید پس حتما از علاقه مندان به باغبانی و شیوه های نوین آن هستید. در این مقاله به شما یاد میدهیم تنها با یک میوه انجیر صاحب درخت زیبای انجیر شوید.

درختان انجیر میوه های شیرین و خوشمزه ای دارد ، کافیست که از آن مراقبت کنید تا از میوه با برکت آن بهره مند شوید. بیش از 750 گونه درخت انجیر وجود دارد که اکثر آنها مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری در سراسر جهان پراکنده هستند. این شما را شگفت زده خواهد کرد که بدانید به راحتی در حیاط خلوتتان و یا در گلدان درخت انجیر بکارید ، حتی اگر در مناطق استوایی زندگی نکنید!

نحوه ی کاشت درخت انجیر با یک انجیر

درختان انجیر در خاک با زهکشی خوب و حاصلخیز حاوی مواد آلی و رطوبت رشد می کنند. آنها دارای سیستم ریشه ای کم عمق هستند که آنها را مستعد آسیب ناشی از گرما، سرما، خشکسالی و خاک ورزی می کند. درختان انجیر در نقاط گرم و آفتابی بهترین رشد را دارند و در دمای 15 تا 20 درجه فارنهایت مقاومت می کنند.در این کلیپ به شما یاد میدهیم به راحتی در گلدان با تنها یک میوه انجیر صاحب درخت انجیر شوید.


درختان انجیر اغلب در نزدیکی ساختمان ها کاشته می شوند که ممکن است آنها را از بادهای خشن زمستانی و آب و هوا محافظت کند. اگر رویای طعم شیرین مناطق استوایی را در یک گلدان میخواهید، این مطلب را بخوانید تا نکاتی برای کاشت و مراقبت از درخت انجیر را بیاموزید.

نحوه ی کاشت درخت انجیر با یک انجیر

درختان انجیر معمولاً از طریق قلمه تکثیر می شوند. این روش بسیار ساده است و آنقدر استفاده می شود که توجه خاصی به روش های دیگر لازم نیست. ولی بیاید این بار کاشت از طریق میوه را امتحان کنید.در واقع، رشد درختان انجیر از دانه ها کاملاً منحصر به فرد است.

نحوه ی کاشت درخت انجیر با یک انجیر

درخت انجیر هم می تواند تزئینی باشد و هم منبع غذایی. بسیاری آن ها را به خاطر برگ های عالی و میوه های خوشمزه شان دوست دارند و آنها را به درخت اصلی در باغ های فراوان تبدیل می کند. با این حال، برخی ترجیح می دهند درختان خود را در گلدان نگه دارند.

نحوه ی کاشت درخت انجیر با یک انجیر

درختان انجیر گلدانی محیطی پایدار و فضای فشرده ای را برای کاشت درخت انجیر شما فراهم می کنند. به طور کلی، بهترین خاک برای درختان انجیر گلدانی حاوی خاک با زهکش خوب، مواد مغذی و مواد طبیعی مانند پیت ماس و کرم خاکی است. با کود مناسب، درختان انجیر 2-3 فوت در سال رشد می کنند.یکی از مزایای کاشت انجیر در گلدان این است که اگر در منطقه رشد مناسبی نیستید، درخت خود را به داخل بیاورید. هنگامی که دما به زیر صفر رسید، درخت خود را بپوشانید تا از سرما محافظت کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (114 رای)  

۱۵ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

عباس | ۱ سال پیش
من آنجا دادم شد
0
0
عباس | ۱ سال پیش
من این کار را کردم شد یعنی انجیر از درخت افتاده بود تو گلدان سبز شد
0
1
فرید | ۱ سال پیش
می شود اینطور هم کاشت من امتحان کردم قبلاً ولی بسیار مو باریک و شکننده ست این انجیر باید حتما نشا رو توی باغ کاشت و احتمالا این کلیپ جعلیه
3
2
هالوفرض شده | ۱ سال پیش
اگر آنطوریکه انجیر درسته که بظاهر نمایش داده شده سبز میشد میبایست یک چمن از انجیر باشد مگر داخل انجیر یک هسته دارد در ضمن بر بفرض محال اگر این انجیر از بذر شکل بگیرد هرگز به مانندپایه مادری نمیشود بلکه تفرق صفات پیدا میکند و اغلب بدتر از پایه مادری میشودو باآن کیفیت میوه نمیدهد مگر از هیبریدهای سلکسیون شده باشد که طی سالیان از جمع تولیدان ودنبال کردن نسلهای بعدی رقمهای بهتر انتخاب و وارد عرصه تولید شود و برای تکثیر آن با همان کیفیت فقط با قلمه گرفتن و یا کشت بافت میتوان بمانند پایه اصلاح شده انجیر و یا هر نبات مفید دیگری را تولید و تکثیر نمود
2
14
امیر | ۱ سال پیش
سلام
ولا داداش من خودمون باغ داریم اصلأ تا کنون روش شما برا ما جواب نداده
فقط از طریق قلمه وپاجوش درخت..
3
8
علیرضا شریفی | ۱ سال پیش
اگه خودتون گوسفند هستین،بقیه رو گوسفند حساب نکنین...
کجای دنیا انجیر اینجوری میکارن و سبز میشه اخه
3
15
پاسخ ها:
مسعود | ۱ سال پیش
من آگاهی نسبت به این موضوع ندارم ولی در طبیعت این درخت چگونه اکسیر میشود
2
3
جوجو | ۱ سال پیش
اونم ازبرنجشون اگه به فکرمردم هستین چراواردمیکنین هااگه راست میگیدچرابرنج ایرانی مثل یارانه تون نمیدین هرنفربیست عددبرنج ایرانی خخخخخ
4
6
جوجو | ۱ سال پیش
خخخخ چه دانشمندانی پیدامیشن تومنطقه اونهاقلم نمیکارن انجیررومیکارن حتماسیگارم میخورن
4
11
یوسف | ۱ سال پیش
ممنون از شما
هم مطلب و هم کلیپ تون عالی بود
9
4
محمد | ۱ سال پیش
انجیر رو قلمه می زنن. دانه انجیر رو نمی کارن
3
12
پاسخ ها:
جوجو | ۱ سال پیش
داداش توی منطقه اونهااینجوری هست سیگارم میخورن نمیکشن که
3
3
مهدی | ۱ سال پیش
واقعا که مردم رو سرکار گذاشتید دوست حرف زشتی بزنم ولی هالو خودتتون هستید کجای مطلبتون اموزش کاشت انجیررو نوشتین
2
7
پاسخ کارشناس:
کلیپ کاشت انجیر ببینید ، گویا هست عزیز. با این حال توضیحات لازمه هم وجود دارد
خخخخ | ۱ سال پیش
انقذر اراجیف نزارید مردم مگه بیکارن
1
6
روژان | ۱ سال پیش
شما برنج ایرانی مناسب بدین ما که وسع مون نمیرسه راحت تربخریم، همش فروش میره
3
1

hits