دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
مراحل ثبت نام و نحوه گرفتن کارت سوخت
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ثبت نام در طرح دریافت کارت سوخت، ابتدا دچار مشکلات و سخت گیری‌هایی بود. از زمان ثبت نام تا زمان تحویل، موانعی بر سر راه صاحبان خودرو وجود داشته است.

نحوه گرفتن کارت سوخت

ثبت نام در طرح دریافت کارت سوخت، ابتدا دچار مشکلات و سخت گیری‌هایی بود. از زمان ثبت نام تا زمان تحویل، موانعی بر سر راه صاحبان خودرو وجود داشته است. بعد از اجرای طرح، هر ماشینی ماهانه ۶۰ لیتر بنزین لیتری ۱۵۰۰تومان دارد. درصورتی که این مقدار جوابگوی نیاز شخص نباشد، می‌­تواند از بنزین آزاد، لیتری ۳۰۰۰ تومان استفاده کند.

اکثرا افراد بعد از ثبت نام، فوری کارت سوخت خود را تحویل می‌گیرند. در صورت عدم دریافت، برای پیگیری کارت خود، می‌توانید به سایت Www.post.ir مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از موقعیت کارت خود به سایت پست حتما سربزنید. با مراجعه به سایت پست، می‌­توانید از فعال بودن کارت سوخت خود مطلع شوید و یا در صورت انتظار از روند کار، آگاه شوید. در سایت اداره پست، با وارد کردن Vin خودرو همه موارد قابل پیگیری و کنترل است.

مراحل ثبت نام و نحوه گرفتن کارت سوخت

نحوه ثبت نام کارت سوخت

برای ثبت نام کارت سوخت به صورت غیر حضوری، سه روش وجود دارد که به شرح هر کدام می‌پردازیم.

  1. از طریق سایت خدمات دولت
  2. استفاده از برنامه دولت همراه
  3. ارسال کد دستوری با موبایل

ثبت نام کارت سوخت از طریق سایت خدمات دولت

در روش اول، با مراجعه به سایت خدمات دولت و انتخاب در خواست خود، فرم مربوطه را پر کنید. اطلاعات خود را وارد کنید و برای دریافت کارت سوخت، اقدام نمایید. آدرس سایت : mob.gov.ir

ثبت نام کارت سوخت استفاده از برنامه دولت همراه

روش دوم برای دریافت کارت سوخت استفاده از برنامه دولت همراه است. شما با دانلود و نصب این برنامه از کافه بازار، مایکت، ایران اپس، اپ استور و.. وارد بخش کارت سوخت شده و اطلاعات و فرم مرتبط را پر می­‌نمایید.

ثبت نام کارت سوخت ارسال کد دستوری با موبایل

آخرین روش، استفاده از قابلیت‌های گوشی همراه می­‌باشد.به دلیل در دسترس بودن و راحتی این کار از ­کدهای دستوری استفاده‌ می‌شود. برای ثبت درخواست کارت سوخت خود، کد دستوری ستاره، چهار، مربع (#۴*) را شماره گیری می‌کنیم.

لازم به ذکر است در صورتی از این روش می‌­توان استفاده نمود که فرد خود مالک خودرو و سیم کارت ثبت نامی که از آن استفاده شده است باشد.

مراحل ثبت نام و نحوه گرفتن کارت سوخت

قانون جدید صدور کارت‌های سوخت از طریق دفاتر پلیس+۱۰

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش در مرداد ماه سال ۱۴۰۲ اعلام کرد: از این پس مالکان خودروهای صفر کیلومتر برای دریافت کارت سوخت خود باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه نمایند. بر همین اساس تمامی مالکین وسایل نقلیه صفر کیلومتر که خودرو خود را در سال جاری از شرکت‌های خودروسازی تحویل گرفته‌اند اما؛ هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند باید برای پیگیری روند صدور کارت سوخت خودرو خود به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنند. شهروندان در سراسر ایران می‌توانند برای پیگیری و صدور کارت سوخت وسایل نقلیه خود از طریق دفاتر پلیس+۱۰ اقدام کنند.

تا قبل از اعلام این خبر کارت سوخت خودروهای صفر کیلومتر از طریق شرکت ملی پخش صادر می‌شد اما؛ از این به بعد مالکان تمامی خودروها اعم از صفر کیلومتر و خودروهای کارکرده برای دریافت کارت سوخت باید به پلیس+۱۰ مراجعه کنند.

پیگیری کارت سوخت

بعد از مرحله ثبت‌نام کارت سوخت، مدت زمان دریافتی کارت سوخت، میانگین ۴۰روز تا دوماه است. اگر متقاضی بعد از زمان مشخص، کارت سوخت خود را دریافت نکند، باید به اداره پست مراجعه کند.
بعد از ثبت نام و دریافت کد پیگیری می‌­توان از وضعیت کارت سوخت خود مطلع شد. اگر تا ۶ ماه به باجه پستی مراجعه نکنید و کارت خود را دریافت نکنید، کارت شما به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی بازگشت داده می‌­شود.

گاهی پستچی ممکن است به دلیل عدم حضور مالک در محل یا آدرس اشتباه، موفق به تحویل مرسوله نشود و کارت برگشت بخورد. در این‌صورت باید با داشتن مدارک مورد نیاز برای پیگیری کارت سوخت خود به اداره پست بروید. در ادامه دو روش را برای پیگیری کارت سوخت به شما معرفی می‌کنیم.

مراحل ثبت نام و نحوه گرفتن کارت سوخت

مراحل دریافت کارت سوخت المثنی

اولین گام برای دریافت کارت سوخت هوشمند المثنی مراجعه به مراکز پلیس+۱۰ است. متقاضیان با در دست داشتن مدارک هویتی خود و مدارک خودرو باید به یکی از دفاتر خدمات کارت هوشمند سوخت (مراکز پلیس+۱۰) مراجعه کنند.

اخیرا سامانه صدور کارت سوخت المثنی راه‌اندازی شده و مالکان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست صدور مجدد کارت سوخت خود را ثبت کنند.

این گروه بعد از اعلام مفقودی کارت سوخت قدیمی خود باید به نشانی mob.gov.ir مراجعه و گزینه ورود را انتخاب کنند. در صفحه باز شده باید گزینه ورود با شماره همراه را انتخاب کنید.

حالا با وارد کردن شماره همراهتان یک کد تایید دریافت می‌کنید و با وارد کردن این کد وارد صفحه اصلی خدمات هوشمند دولت همراه می‌شوید. در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید و ثبت کنید تا امکان دسترسی به بخش خدمات را داشته باشید. حالا در لیست خدمات گزینه درخواست کارت سوخت المثنی را ثبت کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits