دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
راهنمایی کامل نحوه ایجاد حساب وکالتی در پست بانک ایران
3
زمان مطالعه: 4 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در پست بانک ایران

پیرو اطلاع رسانی در خصوص درج نام پست بانک در لیست بانک های پذیرنده حساب های وکالتی فروش خودرو توسط وزارت صمت به آدرس: https://esalecar.ir به اطلاع می رساند؛ پست بانک ایران آمادگی خود را جهت افتتاح این نوع حساب وکالتی جهت ثبت نام و تکمیل سپرده توسط مشتریان اعلام نموده است.

لذا مشتریان علاقمند به خرید خودرو از طریق سامانه عرضه یکپارچه خودرو های داخلی وزارت صمت، در ابتدا نسبت به وکالتی نمودن حساب خود در پست بانک وفق مفاد بخشنامه ابلاغی به شماره ۲۹۸‏/۰۱‏/ب مورخ ۱۳‏/۱۲‏/۱۴۰۱ ، از طریق ثبت نام حضوری با مراجعه به شعب بانک و تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه حساب های وکالتی مربوط خرید خودرو (فرم نمونه ۶۷۲ ) یا به صورت غیرحضوری از طریق آدرس ذیل اقدام و پس از تکمیل موجودی (طبق اعلام شرکت ) لیست نهایی از طریق بانک به وزارت مربوطه اعلام می گردد.

آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در پست بانک ایران

مشتریان دارای کلمه عبور اینترنت بانک می توانند از طریق نسخه جدید اینترنت بانک (نت وی) با آدرس: http://ib.postbank.ir/netway نسبت به ایجاد وکالتی نمودن حساب خود اقدام نمایید. مشتریان بعد از انجام فرآیند حساب وکالتی بایستی با مراجعه به سایت وزارت صمت ‏- سامانه یکپارچه خودرو به آدرس http://esalecar.ir نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. توجه: بدیهی است این گروه از مشتریان بایستی شرایط حداقل موجودی حساب اعلام شده در بخشنامه مزبور جهت شرکت در طرح را دارا بوده و یا نسبت به تکمیل موجودی خود قبل از پایان مهلت مقرر اقدام نمایند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی پست بانک

همان طور که گفته شد، امکان افتتاح حساب وکالتی پست بانک به صورت حضوری و با مراجعه به شعبه های پست بانک و به صورت آنلاین و غیر حضوری فراهم می باشد. متقاضیانی که قصد افتتاح حساب وکالتی به صورت حضوری را دارند می بایست فرم افتتاح حساب خود را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت نمایند و پس از تکمیل کردن آن به یکی از شعبه های پست بانک مراجعه کرده و از این طریق حساب خود را وکالتی کنند.

اما افرادی که قصد افتتاح حساب وکالتی پست بانک به صورت آنلاین و غیر حضوری را دارند می بایست از طریق اینترنت بانک پست بانک این مراحل را انجام دهند. لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد ورود به اینترنت بانک پست بانک را دارند می بایست نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک خود را داشته باشند در صورت نداشتن این اطلاعات می توانند با مراجعه به یکی از شعب پست بانک اقدام به دریافت نام کاربری و رمز عبور نمایند.

لینک سایت اینترنت بانک پست بانک

فرم افتتاح حساب وکالتی پست بانک

  • یکی از مدارک لازم و ضروری برای افتتاح حساب وکالتی، فرم افتتاح حساب وکالتی پست بانک یا همان فرم معرفی نامه می باشد. تمامی افراد برای ایجاد حساب وکالتی باید ابتدا این فرم را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت کرده و پس از تکمیل اطلاعات فرم به شعبه مورد نظر مراجعه نمایند و حساب خود را وکالتی کنند.
  • فرم افتتاح حساب وکالتی پست بانک شامل اطلاعاتی در خصوص اطلاعات شخصی و شناسنامه ای، اطلاعات شغلی و محل کار و همچنین اطلاعات مالی (متوسط درآمد متقاضی، املاک و دارایی ها) می شود که این فرم می بایست به صورت دقیق و با دقت تکمیل شود. پس از افتتاح حساب وکالتی پست بانک لازم است شماره حساب وکالتی متقاضی در سایت ایبیگو ثبت گردد تا از این حساب بتوان برای انجام معاملات بورسی استفاده کرد.

separator line

حتماً بخوانید:
نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی

نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits