دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
راهنمایی کامل نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک سرمایه
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک سرمایه

با استفاده حساب وکالتی بانک سرمایه خیلی راحت و سریع انجام معاملات در بازار بورس کالا فراهم می شود. با توجه به اینکه وکالتی کردن حساب برای خرید خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است، اما با این حال بسیاری از متقاضیان اطلاعی از افتتاح حساب وکالتی در بانک سرمایه ندارند و نمی دانند چه اقدامات برای وکالتی کردن حساب بانک سرمایه باید انجام دهند. به همین دلیل در این مقاله توضیحاتی در خصوص حساب وکالتی بانک سرمایه، نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه و فرم افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه ارائه شده است تا متقاضیان با جزئیات این حساب آشنا شوند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه

همان طور که گفته شد متقاضیان برای افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه می بایست به صورت حضوری به یکی از شعبه های بانک سرمایه مراجعه نمایند. برای این منظور لازم است متقاضیان ابتدا کد بورسی کالا و معرفی نامه خود را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت کنند و پس از تکمیل این فرم افتتاح حساب به یکی از شعبه های بانک سرمایه مراجعه نمایند و اقدامات مورد نیاز برای وکالتی کردن حساب خود را انجام دهند.

در حال حاضر بانک سرمایه اقدامی برای افتتاح حساب وکالتی آنلاین ارائه نداده است که افراد نمی توانند از طریق سایت بانک سرمایه حساب خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری وکالتی نمایند، اما به محض اینکه این فرایند بتواند به صورت آنلاین انجام شود اطلاع رسانی ها لازم در این مقاله ارائه می شوند. لازم به ذکر است برای افرادی که دارای چک برگشتی می باشند، امکان افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه فراهم نمی باشد.

فرم افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه

یکی از مدارک لازم و ضروری برای افتتاح حساب وکالتی، فرم افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه یا همان فرم معرفی نامه می باشد. تمامی افراد برای ایجاد حساب وکالتی باید ابتدا این فرم را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت کرده و پس از تکمیل اطلاعات فرم به شعبه مورد نظر مراجعه نمایند و حساب خود را وکالتی کنند.

فرم افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه شامل اطلاعاتی در خصوص اطلاعات شخصی و شناسنامه ای، اطلاعات شغلی و محل کار و همچنین اطلاعات مالی (متوسط درآمد متقاضی، املاک و دارایی ها) می شود که این فرم می بایست به صورت دقیق و با دقت تکمیل شود. پس از افتتاح حساب وکالتی بانک سرمایه لازم است شماره حساب وکالتی متقاضی در سایت ایبیگو ثبت گردد تا از این حساب بتوان برای انجام معاملات بورسی استفاده کرد.

separator line

حتماً بخوانید:
آموزش ساده نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک گردشگری

آموزش ساده نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک گردشگری

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits