دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
دانشمندان موش پیر و نابینا را جوان کردند!
6
دانشمندان توانستند اثرات پیری را بر روی موش‌های پیر و نابینا معکوس کنند و آنها را جوان تر کنند و آنها بینایی خود را دوباره به دست آورند و حتی عضلات و کلیه‌های جوان‌تر و سالم‌تری بسازند و به نقطه عطفی در تاریخ پزشکی رسیده اند.

موش های پیر در مطالعه دانشمندان دوباره جوان می شوند. آیا انسان ها هم می توانند همین کار را بکنند؟در آزمایشگاه‌های بوستون، موش‌های پیر و نابینا بینایی خود را بازیافتند، مغزهای باهوش‌تر و جوان‌تری توسعه دادند و بافت ماهیچه‌ای و کلیه سالم‌تری ساختند. از طرف دیگر، موش‌های جوان پیر شده‌اند و نتایج مخربی برای تقریباً تمام بافت‌های بدنشان به همراه داشته است.اثر بنجامین باتن : دانشمندان می توانند پیری را در موش ها معکوس کنند. هدف این است که همین کار را برای انسان انجام دهیم.

 موش پیر و نابینا جوان شد

دیوید سینکلر، متخصص ضد پیری، استاد ژنتیک در موسسه بلاواتنیک در دانشکده پزشکی هاروارد و مدیر مرکز پل اف. برای تحقیقات زیست شناسی پیری.
سینکلر، نویسنده ارشد مقاله جدیدی که کار آزمایشگاه خود و دانشمندان بین المللی را به نمایش می گذارد، گفت: بدن ما یک نسخه پشتیبان از دوران جوانی ما را در خود نگه می دارد که می توان آن را برای بازسازی تحریک کرد.این آزمایش‌های ترکیبی که برای اولین بار در روز پنجشنبه در مجله Cell منتشر شد، این باور علمی را به چالش می‌کشد که پیری نتیجه جهش‌های ژنتیکی است که DNA ما را تضعیف می‌کند و انباری از بافت سلولی آسیب‌دیده ایجاد می‌کند که می‌تواند منجر به زوال، بیماری و مرگ شود.
سینکلر، که سال گذشته در Life Itself، یک رویداد سلامت و تندرستی که با مشارکت CNN ارائه شد، این کار را توصیف کرد: این آشغال نیست، این آسیب نیست که باعث پیری ما می شود.
ما معتقدیم که این از دست دادن اطلاعات است - از دست دادن توانایی سلول برای خواندن DNA اصلی خود به طوری که نحوه عملکرد خود را فراموش می کند - به همان روشی که یک کامپیوتر قدیمی ممکن است نرم افزار خراب را توسعه دهد. من آن را نظریه اطلاعات پیری می نامم.
جائه هیون یانگ، محقق ژنتیک در آزمایشگاه سینکلر که این مقاله را نویسندگی کرده است، گفت که او انتظار دارد این یافته‌ها نگاه ما به روند پیری و رویکرد ما به درمان بیماری‌های مرتبط با پیری را تغییر دهد.

 موش پیر و نابینا جوان شد

در حالی که DNA را می توان به عنوان سخت افزار بدن در نظر گرفت، اپی ژنوم نرم افزار است. به گفته مؤسسه ملی تحقیقات ژنوم انسانی، اپی ژن ها پروتئین ها و مواد شیمیایی هستند که مانند کک و مک روی هر ژن می نشینند و منتظرند تا به ژن بگوید چه کاری انجام دهد، کجا و چه زمانی انجامش دهد.اپی ژنوم به معنای واقعی کلمه ژن ها را روشن و خاموش می کند. این فرآیند می تواند توسط آلودگی، سموم محیطی و رفتارهای انسانی مانند سیگار کشیدن، خوردن یک رژیم غذایی التهابی یا کمبود مزمن خواب آغاز شود. سینکلر گفت و درست مانند یک کامپیوتر، فرآیند سلولی با شکسته شدن یا آسیب دیدن DNA بیشتری خراب می شود.
او توضیح داد: «سرطان سلولی، و پروتئین‌هایی که به طور معمول ژن‌ها را کنترل می‌کنند، با رفتن و ترمیم DNA، حواسشان پرت می‌شود.» سپس همه آنها راه خود را به جایی که شروع کرده بودند پیدا نمی کنند، بنابراین به مرور زمان مانند یک مسابقه پینگ پنگ است که در آن توپ ها به پایان زمین ختم می شوند.سینکلر گفت: یافته شگفت انگیز این است که یک نسخه پشتیبان از نرم افزار در بدنه وجود دارد که می توانید آن را بازنشانی کنید. ما نشان می‌دهیم که چرا آن نرم‌افزار خراب می‌شود و چگونه می‌توانیم سیستم را با ضربه زدن روی یک سوئیچ بازنشانی که توانایی سلول را برای خواندن دوباره ژنوم به درستی بازیابی می‌کند، راه‌اندازی مجدد کنیم، انگار که جوان است.»
سینکلر گفت: فرقی نمی کند که بدن 50 یا 75 ساله باشد، سالم باشد یا دچار بیماری شود. هنگامی که این فرآیند شروع شد، بدن به یاد می آورد که چگونه بازسازی شود و دوباره جوان می شود، حتی اگر پیر شده باشید و بیماری داشته باشید. حالا، آن نرم افزار چیست، ما هنوز نمی دانیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (6 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits