دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
موسسه مهاجرتی چیست؟ مزایا و معایب اقدام از طریق موسسات مهاجرتی
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین وظایف موسسه مهاجرتی،مزایا و معایب آن را با نگاه عمیق‌ تری بررسی کنیم.

بهترین موسسات مهاجرتی

منظور از موسسه مهاجرتی شرکتی است که به طور قانونی در زمینه مهاجرت به خارج از ایران فعالیت می‌کند. روش‌های مهاجرتی متعددی همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری، مهاجرت خانوادگی و مهاجرت استارت آپ وجود دارند که موسسات مختلف می‌توانند از طریق آن‌ها برای متقاضیان خود اقدام کنند.

موسسات مهاجرتی ایران به عنوان یکی از برترین مراجع ذی صلاح برای هر گونه اقدام برای مهاجرت به کشورهای دیگر می باشد. افراد قادر خواهند بود با توجه به شرایط و انتخاب کشور مورد نظر با این دسته از موسسات وارد مذاکره شوند و از تجربیات آنان بهره مند شوند. پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی که اشراف کامل به تمامی مسائل روز مهاجرتی و قوانین را داشته باشد، در اولویت قرار دارد.

انواع موسسات مهاجرتی ایران

با توجه به افزایش روزافزون مهاجرت هموطنان عزیز به خارج از کشور خصوصاً طی سال های اخیر موسسات مهاجرتی فراوانی در این زمینه شروع به فعالیت نموده اند، در حال حاضر موسسات مهاجرتی نه تنها در تهران بلکه در برخی شهرستانها نیز تاسیس گردیده و مشغول ارائه خدمات مختلفی می باشند. به طور کلی فعالیت های موسسات مهاجرتی را می توان به ۴ دسته اصلی تقسیم نمود:

  1. مهاجرت تحصیلی
  2. مهاجرت کاری
  3. مهاجرت برای زندگی (اخذ اقامت دائم از طرق مختلف)
  4. اخذ اقامت موقت (ویزای توریستی)

موسسات مهاجرتی

با افزایش تقاضای مهاجرت از سوی هموطنان عزیز متاسفانه برخی از افراد برای سودجویی و سوءاستفاده از شرایط موجود با وعده های واهی و پیشنهادات وسوسه انگیز اقدام به فریب افرادی می کنند که از اطلاعات کافی در امر مهاجرت برخوردار نیستند. این موضوع می تواند عواقب سنگینی نظیر از دست رفتن سرمایه و وقت متقاضیان مهاجرت در پی داشته باشد. از این رو انتخاب موسسه مهاجرتی معتبر با سابقه درخشان در امر مهاجرت نکته فوق العاده حائز اهمیت خواهد بود.

وظایف موسسات مهاجرتی در ایران

برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به هر کشور قوانین و روشهای مهاجرتی بسیار متنوع و متفاوتی وجود دارد، یکی از مهم ترین وظایف موسسات مهاجرتی به منظور تسهیل شرایط در ارتباط با امور مهاجرتی و نهایتاً موفقیت در پرونده مورد نظر داشتن اطلاعات کامل در ارتباط با کلیه قوانین مهاجرتی می باشد.

حتماً بخوانید:
مهاجرت به آلمان با کمترین هزینه

مهاجرت به آلمان با کمترین هزینه

قطعا مهاجرت به آلمان بدون هزینه ممکن نیست؛ اما در این مقاله، به تحلیل راهکارهایی برای مهاجرت به آلمان با کمترین هزینه خواهیم پرداخت.

از آنجا که برخی از قوانین مهاجرتی هرساله دستخوش تغیر می شود به روز رسانی اطلاعات در مورد قوانین مهاجرتی برای موسسات مهاجرتی امری الزامی به شمار می آید. به طور کلی وظایف اصلی موسسات مهاجرتی به شرح ذیل می باشد:

صداقت در ارائه کلیه خدمات مهاجرتی
ارائه مشاوره تخصصی در ارتباط با کلیه روش ها و قوانین مهاجرتی
انجام کلیه مراحل اجرایی امور مهاجرتی به صورت قانونی
اجرای جلسات توجیهی و ارائه اطلاعات کامل در مورد شرایط پرونده متقاضیان
تشریح و توضیح کامل و دقیق در مورد مزایا و معایب روش مهاجرتی مورد نظر متقاضیان
آنالیز دقیق شرایط افراد و پیشنهاد بهترین گزینه برای مهاجرت

وظایف موسسه مهاجرتی

جهت اقدام از طریق موسسات مهاجرتی چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟

بدون تردید اولین و مهم ترین قدم برای مهاجرت انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر و مورد اعتماد می باشد، موسسات مهاجرتی برتر با بهره گیری از مشاورین و وکلای خبره و با تجربه در امر مهاجرت به واسطه اطلاعات کاملی که در اختیار دارند می توانند ذهن متقاضی را نسبت به مسیر مهاجرتی و ابهامات موجود کاملاً روشن سازند.

قطعاً روش ها و هزینه های مهاجرت برای افراد مختلف یکسان نخواهد بود و کاملاً به شرایط فرد مورد نظر بستگی دارد. از این رو وکلای مجرب و دلسوز موسسات مهاجرتی می توانند بهترین گزینه را با توجه به شرایط افراد پیشنهاد دهند، این موضوع یکی از دلایل اصلی تمایز در کیفیت موسسات مهاجرتی می باشد. به طور کلی فاکتورهای مهم برای انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر به شرح ذیل می باشد:

موسسات دارای مجوزهای قانونی از سازمان های مربوطه
قدمت و سابقه فعالیت موسسات
درصد موفقیت در پرونده های مهاجرتی
داشتن دانش و اطلاعات کامل در مورد امور مهاجرتی
صداقت و جدیت در انجام امور مهاجرتی
ارائه تضمین مالی در صورت عدم موفقیت در پرونده مهاجرتی

تفاوت اقدام افراد به صورت شخصی با اقدام از طریق موسسات مهاجرتی

متقاضیان مهاجرت می توانند کلیه مراحل اخذ ویزا و مهاجرت را به صورت شخصی و بدون نیاز به وکیل مهاجرتی انجام دهند، انجام مراحل اجرایی دریافت ویزا و مهاجرت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، در واقع کوچک ترین اشتباه در پر کردن فرم های مربوطه، ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت و زمان بندی کار می توانند باعث پرداخت هزینه های اضافی، عدم موفقیت افراد در پرونده و دریافت ویزای مورد نظر شود.

علاوه بر این همانگونه که پیش تر اشاره گردید معمولاً قوانین مربوط به مهاجرت هرساله دستخوش تغیرات فراوانی می شود که عدم آگاهی از این قوانین می تواند باعث شکست افراد در انجام پروسه مهاجرتی شود. از این رو استفاده از موسسات و وکلای مهاجرتی معتبر و با سابقه که دارای به روزترین اطلاعات در مورد امور مهاجرتی می باشند می تواند شانس دریافت ویزا و موفقیت پرونده افراد را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

در بسیاری از موارد حتی افرادی که به کشور دیگری مهاجرت نموده اند به افراد خانواده خود که قصد مهاجرت دارند پیشنهاد می کنند از موسسات و وکلای مهاجرتی معتبر در این زمینه استفاده نمایند. دلیل اصلی این موضوع دانش و تبحر موسسات مهاجرتی با سابقه است که می توانند شانس موفقیت افراد برای انجام امور مهاجرتی را به شکل محسوسی افزایش دهند.

مزایا و معایب اقدام از طریق موسسات مهاجرتی

به جرات می توان گفت انجام امور اجرایی برای اخذ ویزا و مهاجرت بدون کمک موسسات مهاجرتی امری بسیار دشوار و حتی در برخی موارد نشدنی است. استفاده از تجربه و دانش موسسات مهاجرتی معتبر و با سابقه مزایای فراوانی در پی دارد و کمک شایانی در جهت موفقیت افرادی می باشد که قصد مهاجرت دارند.

مزایای موسسات مهاجرتی

شاید بتوان گفت تنها مشکل استفاده از موسسات مهاجرتی عدم وجود قیمت حق الوکاله واحد و مشخص برای انجام امور مهاجرتی بین موسسات است، البته در بعضی از موارد هم مشاوره های غیر تخصصی و مختلفی ارائه می گردد که باعث سردرگمی افراد می شود، به طور کلی مزایا و معایب اقدام از طریق موسسات مهاجرتی به شرح ذیل می باشد:

مزایا

انجام کلیه مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به صورت اصولی و قانونی
آنالیز شرایط افراد و ارائه پیشنهاد و مشاوره دقیق و مناسب
ارائه اطلاعات کامل در مورد روند اجرایی پرونده
عقد قرار داد رسمی همراه با ضمانت مالی
افزایش چشم گیر شانس موفقیت در پرونده
تسریع در انجام امور مهاجرتی

معایب

هزینه های مربوط به حق الوکاله که بین موسسات مهاجرتی بسیار متفاوت می باشد.
ارائه مشاوره های متفاوت در امور مهاجرتی که باعث سردرگمی افراد می شود.

لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو

قطعاً مهم ترین موضوع برای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد شرایط اخذ مجوزهای لازم و اعتبار قانونی موسسات اعزام دانشجو می باشد. متاسفانه عدم نظارت دقیق بر فعالیت های موسسات اعزام دانشجو باعث گردیده بسیاری از این موسسات بدون اخذ مجوزهای قانونی به فعالیت خود ادامه دهند، که این موضوع در اغلب موارد مشکلات متعددی را برای دانشجویانی که از طریق این موسسات اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می نمایند به وجود می آورد.

منبع :آریاناپارساین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits