دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۱ اوت ۲۰۲۲ میلادی
موتور صفر کیلومتر ارتش هیتلر در تهران رویت شد !
5
سه شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۳۵
این موتورسیکلت مربوط به جنگ جهانی دوم و حدود 90 سال پیش است، یک قطعه‌ای از تاریخ با ارزشی بسیار بالا در قلب تهران است.

این موتور سیکلت افسانه ای جز سری اول R75 ارتش آلمان نازی است که نقش زیادی در پیشروی های جنگ جهانی اول توسط ارتش نازی در جبهه های مختلف از روسیه تا آفریقا ایفا کرد. اما آنچه که این گنجینه تاریخی را با سایر نسخه های آن در دنیا متفاوت میکند ، صفر کیلومتر بودن آن است !

مدل‌های پیش‌تولید R75 از یک موتور سوپاپ جانبی 750 سی‌سی بهره می‌بردند که بر اساس موتور R71 ساخته شده بود. با این حال، به سرعت طراحی یک موتور OHV 750 سی سی کاملاً جدید برای واحد R75 ضروری شد. این موتور OHV بعدها ثابت کرد که مبنایی برای موتورهای دوقلوی BMW پس از جنگ مانند R51/3، R67 و R68 بود.

موتور ارتش هیتلر

چرخ سوم خودروی جانبی توسط یک محور متصل به چرخ عقب موتورسیکلت به حرکت در می آمد. اینها مجهز به دیفرانسیل قفل شونده و نسبت‌های قابل انتخاب جاده و آفرود بودند که از طریق آن هر چهار دنده عقب کار می‌کردند. این باعث می شود R75 بسیار قابل مانور باشد و قادر به مذاکره با بیشتر سطوح باشد.

موتور ارتش هیتلر

آنطور که راوی در یک پارکینگ خصوصی در تهران برای ویدیو این موتور افسانه ای بیان می کند ، موتور سیکلت صفر کیلومتر و کاملا سالم BMW مربوط به جنگ جهانی دوم از ارتش نازی ! اگر این ویدیو صحت داشته باشد ، این گنجینه قیمتی بیشتر از نیم میلیون دلار خواهد داشت !
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (5 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است