دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
ملکه انگلستان تاکنون با چند رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرده است؟
4
ملکه انگلستان الیزابت دوم جز یکی از نمیرترین سیاستمداران دنیا بود ، وی در طول عمر 96 ساله اش ، با 13 رئیس‌جمهور از 14 رئیس جمهور اخیر ایالات متحده دیدار کرده بود!

جوزف رابینت بایدن جونیور سیاستمدار آمریکایی است که هم‌اکنون به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مشغول به کار است. او که یک دموکرات است، پیشتر از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷، تحت ریاست‌جمهوری باراک اوباما چهل و هفتمین معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بوده و از ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ به مدت ۳۶ سال ایالت دلاور را به عنوان یکی از سناتورهای ایالات متحده آمریکا نمایندگی کرد.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

هری ترومن، 31 اکتبر 1951
اولین دیدار ملکه الیزابت با یکی از روسای جمهور آمریکا در سن 25 سالگی و زمانی که هنوز به مقام ملکه نرسیده بود، برمی‌گردد. پرنسس الیزابت در آن زمان به نمایندگی از پدرش، پادشاه جورج ششم سفری دو روزه به واشنگتن داشت. هری ترومن، سی و سومین رئیس جمهور آمریکا، بعدها سفر پرنسس الیزابت را بسیار مورد تحسین قرار داد.

دوایت آیزونهاور، 17 اکتبر 1957
چهار سال پس از تاجگذاری، ملکه الیزابت برای اولین دیدار رسمی به آمریکا سفر کرد و با آیزونهاور، سی و چهارمین رئیس جمهور آمریکا، دیدار داشت. این دیدار در زمان جنگ سرد صورت گرفت. دو سال پس از آن ملکه انگلیس در دژ بالمورال در اسکاتلند میزبان آیزونهاور بود.

جان اف کندی، 15 ژوئن 1961
جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا، چند ماه پس از آغاز ریاست جمهوری خود به لندن سفر کرد و مورد استقبال نیم میلیون نفر از مردم این کشور قرار گرفت. ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام میزبان کندی و همسرش بود و بعدها کندی برای ملکه نوشت که همیشه خاطره آن شب لذت بخش را گرامی می‌دارد.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

ریچارد نیکسون، 15 فوریه 1969
اولین دیدار ملکه الیزابت با ریچارد نیکسون، سی و هفتمین رئیس جمهور آمریکا در سال 1957 بود. در آن زمان نیکسون معاون آیزونهاور بود. اما اولین دیدار آنها در زمان ریاست جمهوری نیکسون به دیدار غیررسمی او از انگلیس در سال 1969 مربوط می‌شود. ملکه انگلیس در کاخ باکینگهام میزبان نیکسون بود و دو طرف عکس‌های امضاء شده از خود را رد و بدل کردند.

جرالد فورد، 17 جولای 1976
اندکی پس از دویستمین سالگرد اعلام استقلال آمریکا از انگلیس، ملکه الیزابت به منظور تجلیل از روابط مداوم میان دو کشور با جرالد فورد، سی و هشتمین رئیس جمهور آمریکا، در واشنگتن دیدار داشت. فورد در آن زمان به ملکه انگلیس وعده داد که آمریکا هیچگاه میراث انگلیس را فراموش نمی‌کند.

جیمی کارتر، 7 می 1977
ملکه الیزابت در سال 1977 در کاخ باکینگهام میزبان جیمی کارتر، سی و نهمین رئیس جمهور آمریکا و دیگر سران این کشور بود که برای شرکت در نشست‌ ناتو در اروپا حضور داشتند.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

رونالد ریگان، 7 ژوئن 1982
رونالد ریگان، چهلمین رئیس جمهور آمریکا، اولین رئیس جمهور این کشور بود که در سفر سال 1982 خود به انگلیس یک شب را در قلعه وینزِر گذراند. ریگان دو بار دیگر نیز با ملکه الیزابت در انگلیس دیدار داشت. الیزابت دوم نیز یکبار در سال 1983 به آمریکا سفر کرد. ریگان بعدها در خاطرات خود از اولین سفر خود به انگلیس به عنوان سفری افسانه‌ای یاد کرد.

جرج ایچ دبلیو بوش، 1 ژوئن 1989
اولین دیدار میان بوش پدر، چهل و یکمین رئیس جمهور آمریکا و ملکه انگلیس در سال 1989 در لندن صورت گرفت. در آن زمان ملکه، بوش را برای گردش در کاخ باکینگهام همراهی کرد. دو سال بعد و در زمان ریاست جمهوری او، ملکه الیزابت سفری به واشنگتن داشت و این دو مجددا با یکدیگر دیدار کردند.

بیل کلینتون، 4 ژوئن 1994
بیل کلینتون، چهل و دومین رئیس جمهور آمریکا، بارها در دوران ریاست جمهوری خود و به منظور پیگیری روند صلح ایرلند شمالی به انگلیس سفر کرد. او اولین بار با ملکه در یک مهمانی به افتخار پنجاهمین سالگرد پیاده‌سازی نرماندی در جنگ جهانی دوم در شهر پورتسموث دیدار داشت. شش سال بعد ملکه در کاخ باکینگهام میزبان کلینتون و خانواده‌اش بود.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

جرج دبلیو بوش، 21 نوامبر 2003
بوش پسر، چهل و سومین رئیس جمهور آمریکا، اولین بار در ضیافت ناهاری در کاخ باکینگهام با ملکه انگلیس دیدار کرد. دیدار ملکه با بوش، همانند دیدار او با ترامپ، یکی از بحث‌برانگیزترین دیدارهای او با یکی از روسای‌جمهور آمریکا بود. بوش در آن زمان برای جنگ عراق مورد انتقادات بسیاری قرار داشت.

باراک اوباما، 24 می 2011
باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا، به همراه همسرش در سال 2011 با ملکه الیزابت دیدار داشتند. در آن دیدار ملکه مجموعه‌ای از نامه‌های رد و بدل شده میان پادشاه قبلی انگلیس و روسای جمهور آمریکا را به اوباما هدیه داد. اوباما دو بار دیگر نیز با ملکه الیزابت دیدار و در تولد 90 سالگی ملکه نیز شرکت کرد.

دونالد ترامپ، 13 ژوئیه 2018
ترامپ در ادامه سفر 6 روزه خود به اروپا با ملکه انگلیس در قصر او در حومه لندن دیدار کرد. سفر ترامپ به انگلیس با تظاهرات بی‌سابقه‌ای در داخل این کشور مواجه شد و دیدار او با ملکه نیز به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های مرسوم در انگلیس انتقادات زیادی را در پی داشت. ترامپ در این دیدار، هم با ملکه برخلاف عرف رایج دست داد و هم هنگام راه رفتن، او را جا گذاشت!

ملکه انگلستان تاکنون با چند رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرده است؟

و در آخر ، جو بایدن در 13 ژانویه 2021 - و اینگونه بود که الیزابت دوم لقب نمیرترین سیاستمدار دنیا را به خود اختصاص داده بود !


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (4 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits