مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
معرفی چند کتاب برای ارتقای خودت!
2
در دنیای پر از آشوب و اضطراب که سرعت گذر همه‌چیز بسیار تند و سرسام‌آور است، آن بخشی از انسان که بیشتر از هر زمانی نیاز به رسیدگی دارد، روان آدمی است.

واقعیت این است که برای ادامه زندگی، پیشرفت، ارتقای شغلی، روان سالم و…، انگیزه داشتن بیشتر از هر زمان دیگری مهم شده و به همین بهانه کتاب‌های انگیزشی نقش پررنگ‌تری در زندگی کتاب‌خوان‌ها پیدا کرده‌اند. یا بهتر است بگوییم کتاب‌های انگیزشی، راهِ نجاتی شده‌اند که بتوانیم راه درست را پیدا کنیم، از سردرگمی نجات یابیم و به سمت بهترینِ خودمان رهسپار شویم. کتاب‌هایی که قصد داریم در این مقاله معرفی کنیم، همگی جزو بهترین کتاب‌ های انگیزشی هستند و مانند یک مرشد، دست شما را می‌گیرند و از تاریکی نجات‌تان می‌دهند.

معرفی کتاب

کتاب پنجاه چیزی که تقصیر من نیست نگاهی جامع و نکته‌سنج به مشکلات زنان، فارغ از سن‌وسالشان دارد و شاید علت محبوبیت کتاب نیز همین باشد که خواننده می‌تواند مشکلاتی را که در هر برهه‌ای از زندگی حس کرده، ولی از بیان آن‌ها عاجز مانده است از زبان شخص دیگری بشنود. دانستن اینکه زنان دیگری در همه‌جای دنیا همان مشکلات ما را تجربه می‌کنند و ما تنها نیستیم، دلگرم‌کننده است. هر فصل کتاب پنجاه چیزی که تقصیر من نیست هم‌زمان که اشک را به چشمان خواننده می‌آورد با طنز تلخش خواننده را می‌خنداند و به او احساس سبکی می‌دهد و به‌خوبی سرگرمش می‌کند. این کتاب برای خواننده همچون یک دوست عمل می‌کند، او را درک می‌کند و به‌خوبی می‌داند زمانی‌که ناراحت است و احساس ناامنی دارد چه چیزی بگوید تا آرامَش کند و به او یادآوری می‌کند هیچ‌وقت خندیدن را فراموش نکند.

معرفی کتاب

اگر افراد هنگام رانندگی آواز می خواندند، جاده ی دنیا کمتر متلاطم و خروشان بود! چه کسی اهمیت می دهد که شما چندان خوب و درست آواز نمی خوانید. هیچ کس صدای شما را گوش نمی کند و آن را نمی شنود. ... داشتن یک دفتر یادداشت برای قدردانی و تشکر باعث افزایش خوشحالی و خوشبختی شما می شود. این اقدام نگرش شما را دربارۀ معجزاتی که هر روزه در زندگی تان رخ می دهد تغییر خواهد داد. ... انجام دادن کاری که از آن لذت می برید روزتان را شارژ و شما را پرانرژی می کند. برای من بیرون رفتن در هوای آزاد همان کاری است که از انجام دادنش لذت می برم! شما از انجام دادن چه کاری لذت می برید؟ چه چیزی برای شما لذت بخش است؟ چه چیزی لبخند به لبانتان می آورد؟ ...هر روز زمان کوتاهی را صرف آرام کردن ذهنتان کنید. کار چندان آسانی نیست؛ زیرا افکار مختلف به ذهنمان هجوم می آورند تا حواسمان را پرت کنند."تمام روز شارژ باشیم" انگیزه و ابزارهایی را برای تقویت زندگی شما فراهم می آورد. هر ایده انرژی زا به راحتی قابل پیگیری است، هزینه ای ندارد و روشنگر است.
"تمام روز شارژ باشیم" به شما می آموزد چطور:
* حرکت را آغاز کنید - در ابتدا فقط برای 5 دقیقه در روز – و همزمان با احساس سرزندگی بیشتر لبخند بزنید.
* اسرار غذا خوردن در بیرون را، که آرزو می کنید سالها پیش آنها را می دانستید، یاد بگیرید.
* برنام های را کشف کنید تا برای خوابیدن به شما کمک کند.
* عادات بدی را، که باعث می شوند تمرکز کمتری داشته باشید، از بین ببرید.
* حتی وقتی که بسیار پر مشغله اید روی یک کار تمرکز کنید.
* بهترین غذاها را برای کاهش خستگی پیدا کنید، از جمله بسیاری از غذاهای دارای کالری صفر که مزه آنها شبیه مقوا نیست.
با استفاده از استراتژی های فردی که به صورت الهام های روزانه ارائه می شوند، احساس سرزندگی، افزایش وضوح و ایجاد نشاط را تجربه کنید.

معرفی کتاب

تینا سیلیگ در کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم، از دوره‌ای فشرده برای یافتن جای خود در دنیا می‌نویسد. این نسخه از این کتاب انگیزشی ویرایش 2019 هست که محتوایی به‌روز شده همراه با فصل‌هایی جدید دارد.اگر کل چیزی که داشتید پنج دلار پول و دو ساعت وقت بود، چه کار می‌کردید تا پول بیش‌تری دربیاورید؟ این یکی از تکالیفی بود تینا سیلیگ در یکی از درس‌هایش در دانشگاه استنفورد به دانشجویان داده است. قواعد ساده بودند: به هرکدام از پانزده تیم، پاکتی داده شد که در آن پنج دلار سرمایه‌ی اولیه بود و به آن‌ها گفته شد که هرقدر که بخواهند می‌توانند برای برنامه‌ریزی با آن وقت صرف کنند. با این حال، وقتی پاکت را باز کنند فقط دو ساعت وقت دارند تا هر قدر که می‌توانند پول‌سازی کنند.اگر این چالش به شما داده می‌شد چه کار می‌کردید؟ چطور این کار را انجام می‌دادید؟ در کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم ماجرای کامل این چالش را خواهید خواند و خواهید فهمید که چطور با نگاهی دقیق و موشکافانه می‌توانید، مشکلات را به شکل فرصت‌هایی در زندگی روزمره خود ببینید. شما می‌توانید خود را از منطقه‌ی آسایش و بی‌توجهی خارج کنید. سرنخ را بخوانید. این سرنخ آغازی است ساده برای آنچه در این کتاب خواهید خواند، ماجرا ادامه دارد، هیچ مسیر خط کشی شده‌ای برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد، باید یاد بگیرید چطور از فرصت‌ها استفاده کنید. این چالش شگفت زده‌تان خواهد کرد.

معرفی کتاب

کتاب شاد بودن کافی نیست قصد دارد به کا بگوید باید احساساتمان را مدیریت کنیم، مسئله این‌جاست که اگر احساساتمان به‌خوبی با موقعیتی که دچار آن شده‌ایم وفق داده نشوند، دراین‌صورت نمی‌توانند در اتفاقاتِ ناخوشایندِ زندگی کمک‌حالمان باشند. اگر در زمانی‌که باید بترسم کسل باشم یا در زمانی‌که باید از خشم طغیان کنم، درعوض مشعوف باشم، چطور احساسات می‌توانند به من کمک کنند که با زندگی کنار بیایم، چه برسد به این‌که جان سالم به‌در ببرم؟ کتاب شاد بودن کافی نیست یک راهنما برای شاد بودن صرف نیست، بلکه به شما می‌گوید چگونه احساساتتان را مدیریت کنید.

معرفی کتاب

کتاب «داستان موفقیت نخبگان»، سومین کتاب متوالی غیر داستانی روانشناختی از مالکوم گلدول است که پس از کتاب های «نقطه شروع یا نقطه عطف» (۲۰۰۰) و کتاب «چشمک یا قدرت تفکر بدون فکر کردن» (۲۰۰۵)، در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این کتاب تا مدت ها در لیست پر فروش ترین کتاب های غیر داستانی نیویورک تایمز قرار داشت و در کشور ما نیز از محبوبیت فراوانی برخوردار است. مالکوم گلدول (متولد ۱۹۶۳) روزنامه نگار، نویسنده، جامعه شناس و سخنران کانادایی-انگلیسی تبار است که به دلیل توانایی خود در ترکیب تحقیقات مربوط به علوم اجتماعی با داستان های مورد علاقه مردم در رابطه با جامعه و طبیعت انسان، شناخته شده است. در سال ۱۹۹۶، او کار برای نیویورکر را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از همکاران فعال آن نشریه باقی مانده است. مالکوم گلدول در سال ۲۰۰۵ از طرف مجله تایم به عنوان یکی از صد فرد با نفوذ جهان انتخاب شد. همچنین وی در سال ۲۰۰۷ جایزۀ اول انجمن جامعه شناسی آمریکا را دریافت کرد.مالکوم گلدول در کتاب داستان موفقیت نخبگان، به این سوال که «چرا برخی افراد در زندگی موفق می شوند در حالی که برخی دیگر پیش از رسیدن به پتانسیل کامل خود شکست می خورند؟» پاسخ می دهد. او برای پاسخ به این سوال، در کتابش عوامل مختلفی که منجر به تفاوت بین افراد موفق و ناموفق می شوند را بررسی می کند. او شرح می دهد که ستاره های راک، نوابغ و برنامه نویسان کامپیوتر چه اشتراکاتی با هم دارند؛ و توضیح می دهد که موفقیت فقط وابسته به IQ نیست، بلکه ترکیبی از کار سخت و فرصت های ناب است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است